PHILIPS 29PT5606

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

Re: PHILIPS 29PT5606

#31 Příspěvek od Deather »

servis píše:
Deather píše:.......
Po tom,ako sa vypol,som stisol gombik programu/P/ . TVP sa zapne a opatovne vypne.Stisnem este raz,TVP nabehne,ale tiez bez obrazu a po chvili sa vypne.
.......... 8-)
tohle jsi psal,jestli se nepamatuješ....to není že běží pokaždé minutu,a hlavně nevím proč mluvíš o časovači,to snad když teda opravuješ televizory tak s tím snad počítáš a umíš se zařídit tak aby to nevypínalo,prostě podle mne to neopravuješ,jelikož si nezkontroloval nic, vertikál,horizontál,buzení atd. (akorát zdroj) tak tam ta závada je a obrazovka není původní vada....
Nooo tak skontroloval som zdroj,horizontal,ba aj vertikal.Tak nemozes povedat ze nie.
A co sa tyka toho vypinania,podla mojej teorie,nemusis so mnou suhlasit,je to tak,te,ked nie je obrazovka ok,nejde zhavenie,tak VN ide naprazdno,teda potom po case to vypne.Secko do seba zapada a akonahle jedna vec zlyha,prejavisa to na inej...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#32 Příspěvek od kokun »

Deather píše:
servis píše:
Deather píše:Tak je to definitivne jasne.Je to to,co som si myslel a coho som sa obaval na zaciatku-OBRAZOVKA je odpalena...Meral som 130V po pripojeni riadkoveho rozkladu-OK.Zmeral som zhavenie obrazovky-OK .Ohmicky som zmeral zhavenie na obrazovke a...NEBOL ZIADNY ODPOR...Hmm trochu smutne,ze tento PHILIPS ma IBA 3 roky obrazovka je FUC...Nevie niekto,kde by som mohol splasit tento typ obrazovky??Je to : PHILIPS A68QCP891X628 .

Vopred vdaka.
KECÁŠ,tak kolik si naměřil to žhavení,že je OK?Na kterých pinech obrazovky je teda žhavení a jaký má mít odpor?Ochrana by ti nevypínala televizi kvůli žhavení,jsi úplně mimo...
NEKECAM!Je to na pinoch 9,10.Neviem,ci mas schemu.Nameral som tam striedavych 12V.V scheme je to oznacene ako FILAMENT.Pre detail,ide to napatie priamo z VN trafa,tak je LOGICKE,ze to bude zhavenie.A to ze je obrazovka zla som zistil ohmicky.Vlakno v obrazovke ma mat nulovy odpor,zase LOGICKY.Kedze ja som ju zmeral a bol odpor nekonecny,tak...je ZLA.Nie ej co riesit... :twisted: :twisted: :twisted:
servis píše:ochrana by nevypnula celou televizi kvůli přerušenýmu žhavení....to není původní vada televizoru
Znovu otevírám toto "spící" vlákno - se stejným problémem:

Tvp Philips 29PT5507/58 (téměř shodný s tímto, v tomto vlákně - snad jen rozdíl v dizajnu), se stejným šasí L01.1E AA a se shodnou obrazovkou PHILIPS A68QCP891X628 :!:
Po delším bádání (aniž bych předem našel toto vlákno) jsem došel ke stejnému závěru: "telku vypíná ochrana (vypne buzení řádku, ...) kvůli přerušenému žh. vláknu v obrazovce"!!! :cry:

Dotaz pro zkušené a znalé (praktiky, kterým těchto tvp přešlo rukama hodně).
Byl to častější případ u těchto obrazáren? Já jsem totiž nejprve podezříval "mé předchůdce" (kteří se neúspěšně předemnou v telce hrabali), že to mají na svědomí oni. Zákazníkovi totiž tvrdili, že je vada obrazovky, avšak ve vadných V-V.C. - což se ukázalo jako liché :wink:
Když to tady čtu (stejný případ), napadá mně, jestli to nebyla typická vada těchto obrazáren a jak často se vyskytovala :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#33 Příspěvek od Miri »

Před rokem jsem tu měl tu samou od známého. Říkal, že ji večer vypnuli a druhý den nerozjeli. Taky přerušené žhavení. Do té doby jsem se s podobnou závadou setkal jen v telce po blesku a tohle se stalo při vypnuté telce hlavním vypínačem - kámoš je šetřílek...
Miri

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“