Fotoaparát PANASONIC DMC-TZ2, podivně fotí

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Fotoaparát PANASONIC DMC-TZ2, podivně fotí

#1 Příspěvek od Artaban001 »

zdravím kolégium. Prosím o posouzení závady a radu, zda nechat opravit, či vyhodit, protože do fotoaparátů "nevidím"
displej zobrazuje položky menu normálně, obraz při focení je do fialova a jsou pravidelný proužky . do fotky se nedostanou. Poslední "zubatá" fotky je náhled videa a takhle to vypadá v displeji. Začalo to dělat z ničeho nic, z počátku nepravidelně, v některých fotkách je slabě znát zelený pás (asi to ztratilo citlivost na zelenou).

https://picasaweb.google.com/1128997948 ... directlink

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Ja by som to tipoval na odchádzajúci snímací čip.
Skús ho ešte resetnúť do fabrického nastavenia, ak sa to nezmení tak asi rozobrať na súčiastky, výmena snímača by bola asi nerentabilná.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#3 Příspěvek od pavel16 »

To je čip v pr.... Mám to samé doma.Nedávno jsem vyguglil,že v letech 2005 až 2007 to byl velkej průser s těma čipama a ve světě stahovali foťáky a vraceli peníze,jen u nás se na to vybodli.Mě odešel měsíc po záruce.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jankop »

Kamarád teď reklamoval fialový obrázky u nějakýho starýho Canona a v servisu mu řekli, že pokud je to ta výrobní vada, tak že mu foťák opraví zdarma i když je už dlouho po záruce. Zatím ale nevím jak dopadl.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Tak jsem to dnes předal do servisu (doma to nemá cenu opravovat, nemám na to vybavení ani zkušenosti). Limit ceny za opravu je nastaven na 1900KČ a jsem zvědav, co bude dál.. Budu-li vědět víc, budu informovat..

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

No co by bylo, zaplatíš 1500,- za zjištění závady a nerentabilnosti opravy a půjde do kopřiv :D . Ale ne, třeba už se servisy chovají normálně (jako ten náš :D )
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Za zjištění závady zaplatím 400KČ (aviservis), to už vím. Ať to nechám opravit, nebo ne, to co tomu je budu vědět a třeba to pomůže ostatním v tom, jak se rozhodnout v případě stejných potíží.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Jen abys to po opravě nerozdělal a místo elektroniky tam neměl film :D
Ale na druhou stranu, pro umělecký foto jsou tyhle efekty žádoucí ;)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Ahoj, potvrzuji, že starého Canona koupeného s touto vadou za pár korun na Aukru mi zcela zdarma a bez jakéhokoli dokladu o koupi značkový servis opravil a to mi ještě do opravenky napsali "zjištěn neautorizovaný zásah" protože jsem se v tom vrtal a dal jsem tam chybně jednu izolační fólii. Obávám se, že ostatní výrobci foťáků, ačkoli se jedná o stejný problém ze stejné generace čipů stejného výrobce, tento problém nechávají zákazníka v plné výši zaplatit.
Michal

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

Servis potvrdil vadu CCD snímače. Cena opravy by vyšla na cenu kolem 2500. Bude bez opravy vráceno.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#11 Příspěvek od petr_ »

Někdy to bývá je studený spoj na tom chipu.

Uživatelský avatar
PeTr7650
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2012, 02:00

#12 Příspěvek od PeTr7650 »

tak se mi tez dnes na stejnem modelu objevily pri foceni fialove fleky a na fotkach jsou vodorovne pruhy . .
To se panasonic moc nevyved, mam ho 4,5 roku, stal tehda skoro 9 litru a po 8 tisicich fotek KO . . .
Premyslim, zda ma cenu davat ho do servisu nebo rovnou koupit novej . .

Uživatelský avatar
hadza
Příspěvky: 4
Registrován: 27 úno 2013, 01:00

#13 Příspěvek od hadza »

Zdravim,mam fotoaparat Panasonic dmc-Sz1 a taky mi zacala pri foceni naskakovat fialova obrazovka a fialove fotky.Ale kdyz vytahnu sd kartu,a znovu zapnu fotak tak to zmizi,ale po par fotkach je to zpet,obcas staci fotak silneji zmacknout a obraz se vrati k puvodnim barvam.Myslite ze je to taky ten cip v prd...,nebo je tam jen nejaky kontakt.ktery by bylo mozno opravit?
dik za nazory

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Máš to samý, co já.. Těsně po zapnutí to taky fotilo krásně, ale jen chvíli..
Pak úplně ty samé fotky, jak Ty..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Mě z toho logicky vychází, že čip je v pořádku. Někdo bude mít jistě jiný názor, ale já si myslím, že jde jen o typický "studeňák". To je tak na rozdělání, jednoduché vyhledání (během 1-5 hodin pod lupou) a pak správný úder pájkou, nejlépe nahřátou mikropájkou. :wink:

edit: ta kočka zdechla při čekání na opravu ?

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“