Gramofon Tesla NZC420

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Jacobs »

Naprostý souhlas,kde ty časy jsou :agree:

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Jacobs »

Když už jsme u těch zesilovaču! Mám tady doma Kotoučák B93 a chtěl bych do něj dát jiný koncák co by měl kolem 10 - 15W ,zkoušel jsem tam dát TDA 2005 ale výkon byl stejný.tak nevím jestli bych před něj neměl dát ještě nějaký korekční předzesilovač nebo má menší vstupní cytlivost?nebo konce s A2030?poradíš? :roll:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

TDA2005 má snad jen 10 + 10W, já to z takhle hlavy nevím, ale výkon je odvislý od napájecího napětí a od výkonu, který je schopno dodat napájecí trafo. Kolik to má napájení na švábech?
Edit - koukám, 15V - tak to na 2030 mnoho není. Ta TDA2005M ve můstku by mohla pomoct. Je původně pro autozesy, tak má Unap maximálně 18V, ta TDA2030 (A2030D) je spíš na symetrické napájení a pro nejvyšší výkon potřebuje napájet symetrikou +/- 18V.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jacobs »

Trafo davá 17,2V . 1,5A napají to koncaky s MBA810

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Zdroj v B93 není na větší výkon dimenzovaný, neuživí to. Ani, když ve filtraci vyměníš tranzistor za výkonnější a vyměníš usměrňovač.
Potřeboval bys mohutnější trafo, ale na to je ten magneťák moc placatý, těžko tam něco výkonnějšího nacpeš.
Neptal ses na to už někdy?

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jacobs »

Ptal! ale toroid by tam vlezl né?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Jo, koukám, že ses ptal v souvislosti s B730, v té je aspoň místo na trafo z B73, kterým jde uživit 2x10W s 2xA2030.
Toroid by do B93 možná šel, i když mi nějak uniká smysl. Především zkontroluj, případně vyměň elektrolyty v těch koncákách, co tam jsou: především C132 a 232 - ty, když jim klesne kapacita, zhorší přenos hloubek. Když se zvětší rušení po napájení, dělají to C133 a 233. Pak ještě lze vazební kondíky na výstupu C139 a C239 zvětšit - 1mF je poměrně na hraně, i když -3dB na 40Hz už by měly stačit. Dej tam tak 1m5.
Lepší je ale použít vnější zesilovač s vlastním zdrojem.

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Jacobs »

Jen jsem to takhle vyřešit abych nemusel neustále propojovat kabelama ,jen bedny :( tak asi zustanu u toho NZC420

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jacobs »

Mám tady pulzní zdroj od nějaké tiskárny nebo něčeho takového ,davá 24V / 2A ,ten by něco utáhl v těch výkonech?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

Pulsní zdroj do magneťáku, ve kterém dává hlava při snímání kmitočtu 100Hz nahraného v úrovni 0dB, t.j. 256nWb/m, jen 60uV (a na 1kHz zhruba 420uV a dál už to moc neroste) ?
Tím "uV" skutečně míním mikrovolty. A to vše na vstupní impedanci kolem 6kiloohmů.
Tak to ti přeji hodně štěstí se stíněním a odrušováním.

Uživatelský avatar
Jacobs
Příspěvky: 236
Registrován: 01 pro 2008, 01:00
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Jacobs »

Hmm,ty jsi mi to teda dosti razantně vysvětlil ,mno ale asi ně co na tom je,díky za upozornění,pak bych si asi trhal vlasy tak jsi mě toho ušetřil. :opravar:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Jedině že bys ten zdroj použil někde dost daleko v oddělené škatuli a zesilovač dal k němu - a na vlastní magič to připojil aspoň 3m dlouhou šňůrou. Výkonový zesilovač se dá odrušit mnohem snáz, na vstupu má stovky mV, nikoliv ty Hillem zmíněné uV...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tovos
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2009, 01:00

#28 Příspěvek od tovos »

Díky za tip, NZC 420 od známých mi tady leží už dlouho na příležitostnou opravu. Asi to bude stejný případ.

Ten skvělý zvuk dělají hlavně ty korekce s nezvykle velkým rozsahem a fyziologická regulace hlasitosti.
V dílně hraju na NZC 140, bez gramofonu. To mělo stejný předzesilovač, ale konce jenom 2 x 7W. Je to přestavěné na 2 x 40W, a to s původním trafem! Má vyvedený střed, takže šlo udělat symetrické napájení a je tam TDA7250 s darlingtony, naprostá spokojenost. Nevím, jak moc trvale by trafo ten odběr vydrželo, ale pro bytové podmínky stačí. Vzhledem k měkkosti zdroje jsou výhodné bedny 8 Ohm (mám 1PF 067 67).

Pozor - vstup předzesilovače nesnese 2V z CD, to už zkresluje, používal jsem dělič.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#29 Příspěvek od bu2520 »

nevím jaké máš k tomu bedny, ale přijde mi to věčnou diskuzi o tom , že dám li silnější zesilovač hraje mi to víc, jenže ouha ono to zas tak víc není. Pamatutuju, když jsem b101 provozoval na takových těch velkých kiňákách co měli max příkon tuším 30W a už na půl hlasitosti udělali děsný bengál . A ještě větší uměli repra tuším Kraus Kruger určené do kin, které měli obrovské elekteromagnety buzené 220V dc a s pár waty ozvučily sál jak hrom. Začal bych u toho sehnat bedny s dostatečným objemem a citlivostí a budeš překvapen co se dá s pár waty udělat za akustický tlak

Uživatelský avatar
asba
Příspěvky: 14
Registrován: 23 dub 2012, 02:00

#30 Příspěvek od asba »

Zdravím přítomné, pořídil jsem si NZC 420 v celkem slušném stavu. Musel jsem akorát vyměnit elity na zdroji a opravit zemění ramínka. Sháním k tomu ale manuál čili návod a případně servisní manuál. Nemá někdo? Děkuji za pomoc a nebo za tip.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“