klobúk náš každodenný

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

klobúk náš každodenný

#1 Příspěvek od bastliar »

Dakedy bolo bežné nosiť ako pokrývku hlavy klobúk aj mužmi stredného veku, ale postupne sa to vytratilo, ako keby to bolo niečo gýčové, mne osobne však pripadajú gýčové šiltovky ( u dospelých )
Takže, nosíte alebo nosili by ste klobúk bez pocitu hanby.
:arrow: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... Categories

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Já bych klobouk nosil v případě, že by mě měl chránit před slunkem, nebo deštěm někde v přírodě. Jako doplněk nikdy.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od bastliar »

Je pravda, že nosenie klobúkov si niektorí spájajú s jednou menšinou a túto predstavu asi len tak niečo nevykorení.

Do prírody ale aj po meste, keď som v neformalnom oblečení a slnko je vážne neznesitelné, nosím outdoor australana.

Asi to chce silné sebazaprenie a čas, než si na to okolie zvykne bez posmeškov.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Lukas-Peca »

Mně se klobouky líbí, ale jsem zvyklý chodit ve sportovním oblečení a k tomu by se to moc nehodilo. Jinak to ale podle mě vypadá dobře.
S menšinou si spojuju spíš toto: http://www.newera-hatsland.com/images/c ... id1184.jpg

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#5 Příspěvek od kejki »

Brácha je soukromý rolník, klobouk si ve státech koupil a nosí ho, v příslušném počasí. Ovšem s manšestráky, kostkovanou košilí a koženou vestou.

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od nokijec »

Kdysi bylo běžné,že pokrývku hlavy nosili všichni muži i ženy.Chudší nosili čepice,v případě žen se nosil šátek.Bohatší nosili klobouk.Stačí se podívat na staré dokumenty či fotografie.V padesátých letech klobouky začaly nahrazovat rádiovky.V té době si málokterá žena dovolila nosit klobouk.Postupem času se vytratila z obecného vkusu povinnost vyrazit ven na ulici s pokrývkou hlavy aby si člověk připadal nedooblečený.To neplatí ovšem pro ozbrojené sbory a nápravná zařízení.Klasické klobouky vyšly z módy a tak je nosili pouze ti co na ně byli zvyklí.Já tedy z dětských let mám s kloboukem spojeného člověka typ fotr. Osobně si nepřipadám kýčovitě(tady by si zakladatel vlákna měl ujasnit co je kýč) když si dám na hlavu kšiltovku-basebalovou čepici.Mám jich několik,všechy bez reklamy,což je někdy problém sehnat.Používám je při sportu,při práci jako ochranu před nepříznivým počasím.Ty moderní vysoké bych si na hlavu nedal.
Co se týče těch klobouků v tom odkaze ty bych si dal na hlavu jen v případě sázky na dobu nezbytně nutnou pro dodržení podmínek sázky.Ty klobouky mi nevadí třeba u lidí kolem country nebo kolem westernového ježdění,trampingu nebo skautingu.Dovede si ráno představit tramvaj plnou kovbojů jak jedou ráno do továrny vyrábět traktory?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

kejki píše:s manšestráky, kostkovanou košilí a koženou vestou.
jj, pořádnýho STETSONa a kolty proklatě nízko . . .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

K čemu jsou mu kolty proklatě nízko, když má krátké ruce?

Uživatelský avatar
lucky62
Příspěvky: 63
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#9 Příspěvek od lucky62 »

Osobne som nosil klobúk dosť dlho.. Mal som taký môj obľúbený... až raz som si na ňom urobil nejaký fľak. Zaniesol som ho do čistiarne, a to som nemal robiť... Vrátila sa mi akási pokrčená handra....

Bohužiaľ vymizli aj obchody s klobúkmi - asi vzhľadom k nízkemu dopytu...
Je ich len pár a všetky mám ďaleko. Cez internet sa klobúk kupovať nedá, lebo než nejaký zoberiem, tak ich musím vyskúšať na hlave aj 10..

Celkovo je problém zohnať niečo normálne na hlavu, čo je pekné a nemá kopec nezmyselných nápisov...

Šiltovky nosím na šport, prípadne k manuálnej práci na záhrade a pod.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Bernard »

Jako čerstvý adolescent jsem taky nosíval klobouk. Ale štvalo mě to smekání při pozdravu, což byla nutná zdvořilost, a tím u mne klobouky prohrály. S čepicí je to mnohem méně formální.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#11 Příspěvek od kejki »

ok1hga píše:
kejki píše:s manšestráky, kostkovanou košilí a koženou vestou.
jj, pořádnýho STETSONa a kolty proklatě nízko . . .
:roll: A to jsou ty stereotypy. Ta paní v módním pekle má taky jasnou představu, jak mají být lidé oblečeni.
Někdo trpí na dutiny, nosí v zimě kulicha a v předdůchodovém věku se na letní kšiltovku necítí.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od sambiliong »

Pánové, račte prominout, ale když se řekne klobouk, moje prvotní představa je jiná, než ta z divokého západu. Umíte si tyhle dva gentlemany představit třeba v rádiovce?
Přílohy
pantau.jpg
(19.49 KiB) Staženo 38 x
brett.jpg
(11.12 KiB) Staženo 36 x

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#13 Příspěvek od kejki »

Zase si je nedovedu představit na chodníku ve všední den v poledne. :lol:

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od kewin »

ja ho nosím take a dost často mala ukazka
Přílohy
P1020194.JPG
(218.57 KiB) Staženo 64 x

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od piitr »

Dokonce ti barevně ladí s botama.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“