VU metr

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

VU metr

#1 Příspěvek od mira2830 »

chtěl jsem si postavit indikátor vybuzení k PC jako tuning, ale jsem zvyklý hlasitost regulovat softwarově přes win. proto bych potřeboval vědět, jakým způsobem a jestli vůbec by bylo možné VU připojit, aby ho neovlivnila různá síla výstupního signálu? je možné např. ze zvukové karty vzít signál ještě před konečným zesílením? všem děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od MirrA1 »

Já právě řeším nebo spíš jsem řešil stejnej problém- postavil jsem si VU metr, připojil na repráky, nastavil jsem aby byl pro blikání využit celý rozsah LEDek a fungovalo to dobře. Problém nastal, když jsem změnil hlasitost, tak se potom celý indikovaný rozsah přesunul mimo.

Napadlo mě, že by se to dalo vyřešit kompresorem dynamiky(obvod který nezávisle na síle vstupního signálu udržuje konstantní výstupní signál), který bych zapojil mezi linku a VU metr . Je to jen takový nápad, který jsem ještě nezkoušel realizovat.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#3 Příspěvek od Banda »

Ze zvukovky to asi nevemeš. Ale jinak ten IO by mohl být třeba BA3306.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

VU metr má něco měřit, ne aby to "nějak blikalo v plném rozsahu nezávisle na zvolené hlasitosti".

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od MirrA1 »

Sendyx píše:VU metr má něco měřit, ne aby to "nějak blikalo v plném rozsahu nezávisle na zvolené hlasitosti".
To s tebou souhlasím, ale když ten VU metr chci pouze jako efektový doplněk k hudbě , tak mi je k ničemu, že bude mít nejlepší efekt jen při jedné úrovni hlasitosti a při jiné bude svítit jen pár ledek z celého sloupce.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pole »

A vyriesit to inak softwarovo napr cez COM port alebo podobne no ak niesu dobry softwarista ako ja tak to bude asi tazke....

Pripadne ma napadlo pouzit hocaku staru shitnu zvukovku dat ju do compu nainstalovat a pouzit len na toto.....

Alebo este dakedy ked neboli zvukovky sa pouzivali 8 bitove odporove prevodniky na LPT. Mozno zozenies pod win daky soft ktory vie LPTcky pouzit ako "8bitovu zvukovku" a mozes to pripojit na to.....

Lebo so zvukovky to asi tazko vytiahnes a ten kompresor by bol asi komplikovanejsi.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od mira2830 »

pole píše: Pripadne ma napadlo pouzit hocaku staru shitnu zvukovku dat ju do compu nainstalovat a pouzit len na toto.....
to už mě taky napadlo, mám tam totiž ještě integrovanou na desce, jen nevím, jestli win dokážou brát obě najednou a posílat tam stejný signál. teď na to nezbývá čas, ale určitě tuhle variantu vyzkouším

kompresor se mi líbí jako nápad, ale jednak bych to asi nedal dohromady a nejsem si jistý zda by se mi to vůbec vyplatilo

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od MirrA1 »

Tady máš nějaký jednoduchý zapojení : http://belza.cz/audio/alc.htm

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#9 Příspěvek od Hru »

taky mám vPC itegrovanou zvukovku,musí být vyplá v biosu ne bo zakázaná v Win.jinak se hádají-nefungují současně mám to vyzkoušené i když omylem,stavěl jsem totiž osciloskop z PC

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

Re: VU metr

#10 Příspěvek od Hru »

mira2830 píše:chtěl jsem si postavit indikátor vybuzení k PC jako tuning, ale jsem zvyklý hlasitost regulovat softwarově přes win. proto bych potřeboval vědět, jakým způsobem a jestli vůbec by bylo možné VU připojit, aby ho neovlivnila různá síla výstupního signálu? je možné např. ze zvukové karty vzít signál ještě před konečným zesílením? všem děkuji za odpovědi
jestli máš více kanálovou zvukovku a volný některý výstup,skus to tam připojit,v ovlád.panelech musíš pak nastavit oddělenou regulaci...

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VU metr

#11 Příspěvek od mira2830 »

dík za námět, o víkendu na to mrknu a dám vědět, jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
lex200
Příspěvky: 141
Registrován: 26 lis 2009, 01:00
Bydliště: Hlušice

#12 Příspěvek od lex200 »

Když už jsme u toho vu metru, nevite někdo jak zapojit analogový vu?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

Na mem desce QDI jsem pouzival jak integrovanou zvukovku tak i zvukovku do PCI. A nic se nehadalo. Zkusit to muzes. Za to nic nedas.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“