Prosim pomoc autoradio Sony vystup CD changer

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Haryk

Prosim pomoc autoradio Sony vystup CD changer

#1 Příspěvek od Haryk »

Mam autoradio Sony XR-C220 na kazety, dokaze ridit CD changer ten ale nemam, chtel bych k nemu pripojit diskmena. Radio ma vzadu 4x cinch zasuvky a dalsi pro cd changer. Kdyz pripojim diskmena na cinche Bus audio IN tak to proste nefunguje asi musi bejt pripojenej CD changer. Neexistuje nejaky zapojeni nebo propojeni jak odemknout Bus audio IN prosim poradte nekdo treba na Email rudolf.hary@tiscali.cz diky moc. Hary

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

dokud si nepokecají

#2 Příspěvek od Hill »

Přečti si diskusi na http://elweb.cz/forum/index.php?od=50 . Fakt je, že jen zcela vyjímečně se najde typ, u kterého jde napětím přepnout vstupy a odblokovant MUTE. Jinak, dokud si changer s rádiem nepokecá a nepotřesou rukama, tam ten signál dostat nejde. Hlasitost, korekce a přepínání vstupů bývají v jediném švábu, který se o přepnutí vstupu musí dovědět po sběrnici z procesoru.
Leda ten procesor v rádiu oblbnout jiným procesorem a simulovat ten CD měnič, nebo oddělit původní procesor od sběrnice a pro signálový obvod ho simulovat jiným procesorem...ale aby taky uměl reagovat na dopravní hlášení...

Obávám se ale, že u většiny typů rádií to bude naprosto neefektivní činnost, i když bych taky rád někdy připojil discmana k rádiu, když už vzadu ty konektory jsou. Jinak jsem zastánce názoru, že CD ani mp3 nemají v autě zase tolik výhod proti kazetě a dvě dost podstatné nevýhody, které u kazety nehrozí. Na mnohahodinových cestách bych však ty disky vzal i na milost. Tento názor ale nikomu nevnucuji.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

Nejjednodussi mas pouzit adapter misto kazety,vyzkousene a do auta plne vyhovujici.

Haryk

Diky

#4 Příspěvek od Haryk »

diky za rady kazetu mam ale nejni to ono myslel jsem si ze to pujde pres vstupy Audio IN ale jak zjistuji bude to problem ja jen nechapu proc to takhle delaji. dnes je takovejch moznosti pripojit jakekoli audio do auta a oni ten vstup udelaji takovej slozitej. Proc se nedomluvi, a nejni to delany jako u PC koupis kartu a je to a muze bejt i od jineho dodavatele. Jinak diky za inf.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

jednoduchá odpověď:

#5 Příspěvek od Hill »

dekódoval jsem ji i bez čtení paměti v rádiu:
chceš připojit jiný zdroj signálu? Kup si ho také od nás. Přece to neulehčíme jinému výrobci...

Kde jsou ty čistě analogové časy, kdy se i na Dálném Východě začaly přístroje pro Evropu dělat tak, že jsou dodnes do značné míry kompatibilní s hromadou výrobků témeř jakékoli značky...jakkoli jejich zapojení konektorů bývalo mírně řečeno svérázně upravené.

Haryk

heh

#6 Příspěvek od Haryk »

no jo ale me to dost s**e to je jako by si si koupil telku Sony a musel si si koupit video taky Sony jinak mas smulu. Autoradia na to co dovedou jsou dosti predrazeny a k tomu jeste takovy problemy no to at jdou nekam. No reknete samy neni to k nastvani heh :-(

Uživatelský avatar
PetanB
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od PetanB »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli se tento problém už nějak vyřešil. Mám rádio Panasonic a má také vstup na CD měnič. Raději bych ho ale využil na discman. Z předchozího linku jsem vyčetl jen otázky, nikoliv odpovědi. prosím o radu, jestli by to šlo nějak vykoumat. Díky moc

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“