PROM 74188 kopie

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavelxx
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2012, 02:00
Bydliště: Praha

PROM 74188 kopie

#1 Příspěvek od pavelxx »

Stal se takovej problem. Odesla mi do vecnych lovist jedna PROM74188 a v tiskarne jsou dve ta druha je Ok. neslo by zni nejak prepalit ten program do jinych radeji bych jich nechal udelat vic co kdyz by to zase odeslo. ja tomu programovani moc nerozumim hlavne tomu adresovani. Sice jsem si stahnul nejake schema jak to ubastlit s 2x9V baterii ale nevim jak to adresovat a taky hlavne nevim ten program ktery ovlada krokove motorky

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Kontaktuj uživatele DKL nebo Ivan_Ryger.
Jinak ještě loni mi dělali kopie 74188 v Hradci u firmy MiTe, snad by to neodmítli i letos.

Uživatelský avatar
pavelxx
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2012, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od pavelxx »

Dik ale uz to pry nedelaji

Uživatelský avatar
lucky62
Příspěvky: 63
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#4 Příspěvek od lucky62 »

tu je nejaký jednoduchý programátor:
http://cygnus.speccy.cz/popis_programator-74188.php

Osobne by som k tomu pribastlil nejaký PIC, aby tam nemuseli byť tie prepínače a nebolo by treba PC. Obsah PROM by som dal natvrdo do programu PICka.

Uživatelský avatar
MiloshCZ
Příspěvky: 74
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od MiloshCZ »

Koukám, že jsi z Prahy. Mám tu v kanclu (Holešovice) programátor od Elnecu (Beeprog) a ten by to snad měl umět. Kdyžtak se mi ozvi, určitě se dohodneme.

Uživatelský avatar
kelley
Příspěvky: 192
Registrován: 04 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od kelley »

Možná se zeptám blbě, když tak mě ignorujte :D : Jen mě tak napadlo - a ta druhá, dobrá PROMKa v tiskárně má identický obsah jako měla ta vadná ?

Ale trochu k věci - snad je ještě pořád programuje Buček v Brně.
Nevím jak Beeprog, ale k programátoru Preprom 02 z Elnecu byla potřeba na 74188 speciální redukce (programátor mám, redukci ne).

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

kelley píše:Nevím jak Beeprog, ale k programátoru Preprom 02 z Elnecu byla potřeba na 74188 speciální redukce (programátor mám, redukci ne).
Preprom 02 jí přečte, ale nevypálí, na to byla ta redukce . . . bohužel ji taky nemám . . .

Uživatelský avatar
MiloshCZ
Příspěvky: 74
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od MiloshCZ »

kelley píše:Nevím jak Beeprog, ale k programátoru Preprom 02 z Elnecu byla potřeba na 74188 speciální redukce (programátor mám, redukci ne).
Podle http://www.elnec.com/sk/device/Tesla/MH74188/ redukce netřeba

Uživatelský avatar
pavelxx
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2012, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od pavelxx »

Dekuji za temata muj email pp39 zavinac seznam tecka cz. Prom spalena je identicka s prom druhou, obe pohaneji krokove motorky to vim scela jiste. Veci vsak nerozumim a experimentovat by stalo moc penez na to nemam. Pak si nejsem jist zda bych to vubec zvladl. Na inetu jsem konecne po dlouhe dobe nasel i vypis obsahu PROM takze by stacilo to jen vypalit jenze ja tem 0/1 nejak nerozumim orientacne veci rozumim asi tak ze se neco ma v toim prepalit jen nevim jak to nastavit aby se to vypalilo. Pro MiloshCZ-Jsem s Prahy zapad ale i mohu nekam prijet jde jen o to zda to ten programator zvladne a pak ja s tim fakt neumim :roll:

Uživatelský avatar
MiloshCZ
Příspěvky: 74
Registrován: 11 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od MiloshCZ »

pavelxx píše:Pro MiloshCZ-Jsem s Prahy zapad ale i mohu nekam prijet jde jen o to zda to ten programator zvladne a pak ja s tim fakt neumim :roll:
S programátorem umím (budeš to mít obsluhou ;-) ), v tom problém nebude. Ozvi se na SZ a zkusíme se nějak dohodnout. U prom pamětí je problém, že člověk má jen jeden pokus :-/

Uživatelský avatar
Grafiaus
Příspěvky: 121
Registrován: 30 zář 2011, 02:00

#11 Příspěvek od Grafiaus »

je to tam napisane tak salamunsky , ako keby naozaj ten modul bol treba , ked som davno bol v kontakte s f. Elnec , dokupil som si moduly co mali v ponuke a pre mna vhodne , modulx48, modul Gal , PIC modul , modul 008, modul SEE a 2051 ale ti "smradi" mi nespomenuli ze pre 74188 este nieco treba , asi som si to mal poriadne precitat
Přílohy
preprom 2.jpg
(38.38 KiB) Staženo 143 x

Uživatelský avatar
lubko
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2013, 01:00

#12 Příspěvek od lubko »

Mam zopar desiatok zvysnych (cistych) 74188 , keby niekto potreboval. lubko007(zavinac) hotmail.com

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“