Barevný televizor MORAVA 1418

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cheerokee
Příspěvky: 46
Registrován: 30 črc 2006, 02:00
Bydliště: Hadačka 57

Barevný televizor MORAVA 1418

#1 Příspěvek od Cheerokee »

U televizoru MORAVA 1418 jsem ve zdroji narazil na integrovaný obvod 3SO 765 RF , pravděpodobně vadný (napětí na něj jde ale z něj nic) . Nevím jestli za to může optočlen nebo je vadný ten IO. Je možné že existuje nějaký ekvivalent ? Nikde v katalogách jsem ho nenašel a ani na tu krásnou malou televizi nemám plán. Nemohl by mě někdo prosím poradit ? Děkuji Cheerokee

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Ten IO je KA3S0765RF (plast, 620kč), mají ho v AME. Ale klidně tam můžeš dát KA3S0765R (kov, 130kč) plus izolační podložku, je podstatně levnější a pro větší výkon.
Ještě doplním, není to 3Só ale 3Snula.
Naposledy upravil(a) jezevec dne 28 lis 2006, 22:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cheerokee
Příspěvky: 46
Registrován: 30 črc 2006, 02:00
Bydliště: Hadačka 57

#3 Příspěvek od Cheerokee »

Díky moc! To KA mě nenapadlo ale stejně než ho koupím bych rád zjistil jestli je v pořádku ten optočlen ale nevím jak abych zbytečně něco nepodělal. Děkuji Cheerokee

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od bumbo »

Potočlen vyndej ze zdroje,na fototranzistor připoj na měření polovodičů(stačí i piskák)a na diodu přiveď napětí přes odpor.Většinou stačí když máš dva měřáky,tak tam pustit taky pískák.Jen si musíš vyzkoušet polaritu.(na diodě i na tranzistoru).Když se to na straně tranzistoru mění,tak je opto v pořádku.

Uživatelský avatar
Cheerokee
Příspěvky: 46
Registrován: 30 črc 2006, 02:00
Bydliště: Hadačka 57

#5 Příspěvek od Cheerokee »

Díky moc! Jen by mě ještě zajímalo, jestli místo toho KA 3SO 765 R nešel strčit třeba nějaký STR......, mám totiž nějaké doma v šuplíku. Cheerokee

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“