SFP 5460 , pouze sviti displej, kde sehnat firmware?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

SFP 5460 , pouze sviti displej, kde sehnat firmware?

#1 Příspěvek od robo »

Dostal se mi do rukou takovy mrzcek SFP 5460. Snad je to ten co mam. Udaje o modelu jsou setrene. Mel urvany od lcd paskovy vodic. Od desky. Ten jsem pripajel. Pripojil k pc. Nasly se dve jednotky, ta prvni nic, ta je asi pro sd kartu. A ta druha chtela naformatovat. Takze je to 4GB verze. Ale na displeji schazi obraz. Pouze sviti. Pokud ho resetnu, tak po nekolika pokusech se ukaze na displeji nejaky obraz. Ale tak jaksi necitelny. Na ON/OFF nereaguje, nesviti ani ten displej. Jedina reakce je po pripojini k pocitaci. Na strankach sencor je ku*va ho*no. Ze by tam byl firmvare, clovece jses blazen. Na netu jsem hledal ale bez uspesne. Chip je SigmaTel STMP3504. Je mi lito to zahodit, snad to pouzivat jako flesku. Poradte prosim kde sehnat patricny firmware. Dekuji.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#2 Příspěvek od petr_ »

Chce to hledat podle chipsetu a dohledávat si obrázky. Pokud bude vypadat stejně, nejspíš bude i fungovat. Na LCD je nějaký text, jen jednobarevná plocha ?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Bila plocha, nic vic. Mozna jako lampicka bych to mohl pouzit. Ted jsem mp3 prehravac po asi 2 hodinach v klidu, pripojil k jinemu pc, tedy dvoum a uz to nehlasi jako fleska ale STMP 3500. Ovladace jsem na netu nenasel. ID hardwaru USB\VID_066F&PID_3500&REV_0026
USB\VID_066F&PID_3500
Kram jeden.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Osobně bych místo poptávání FW prohlédl ještě jednou flex mezi deskou a LCD, případně i vlastní LCD. Dost často jsem natrefil, že LCD nezobrazoval, podsvícení OK, pouze bílá plocha a bylo to některým chybějícím signálem do LCD (datovým). Např. u IPhone 3G docela častý problém po necitlivé demontáži nebo po oxidaci. U Nokií často kvůli poškozeným EMI filtrům.
Než někdo namítne, že se bavím o telefonech a ne o tomto Sencoru, tak upozorňuji, že způsob přenosu dat je stejný tady i tam...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

A displej by mal nieco rozumne ukazovat aj pri pripojeni k PC. Za predpokladu, ze mass storage cast firmwaru je funkcna.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#7 Příspěvek od petr_ »

Michal22 píše:Osobně bych místo poptávání FW prohlédl ještě jednou flex mezi deskou a LCD, případně i vlastní LCD. Dost často jsem natrefil, že LCD nezobrazoval, podsvícení OK, pouze bílá plocha a bylo to některým chybějícím signálem do LCD (datovým). Např. u IPhone 3G docela častý problém po necitlivé demontáži nebo po oxidaci. U Nokií často kvůli poškozeným EMI filtrům.
Než někdo namítne, že se bavím o telefonech a ne o tomto Sencoru, tak upozorňuji, že způsob přenosu dat je stejný tady i tam...
Proto jsem psal jestli je na LCD něco vidět. Taky se kloním k tomu, že tam bude ještě nějaký HW problém.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

\i kdyz jsem to kontroloval, meril, tak jsem jeden spoj spatne spajel. Po spajeni se mp3 prehravac rozjel. Moje radost netrvala dlouho, do chvile pripojeni k pc. Misto jednotky STMP3504. Po kombinaci resetu , pripojeni k pc, odpojeni a takhle nekolikrat dokola ozil. Zkopcil jsem tam mp3 pisnicky. Odpojil od pc, displej zhasnul a snim i prehravac. Displej se nerozsviti. Testnul jsem i sigmatel-recovery. Prehravac jsem dostal do spravneho rezimu, nainstalil i ovladac. Ale firmware jsem do nej nejak nedostal. Furt tam litala baterka ze hleda a hleda. Asi na to prdim, je to jen sencor.
Edit: Tak jsem ho tet zkusil zapnout a hle, normalka najel. Grafika ok. Zvuk taky, radio taky v poradku. Tak ja uz nevim. Asi se lekl ze ho rozslapu. :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Moze tam byt studenak.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Ted jsem mel obraz Sencor pri vypnuti uplne posunuty a rozdeleny vejpul. Tohle uz kontakty od displeje delat nemohou. Chvilku jsem mel na obrazovce barevny sum. Verze softu 007.010.102, snad se mi ted podari splasit spravny soft.
Asi k nicemu ale pridal jsem par obrazku, obrazovka byla focena casove po par minutach. Kdyz se zacne kur*it obraz tak posun po obrazovkach se spomaly a z dalsi obrazovkou se spravny obraz postupne zacne mrsit.
Přílohy
IMAG0079.jpg
(92.09 KiB) Staženo 57 x
IMAG0077.jpg
(80.65 KiB) Staženo 75 x
IMAG0076.jpg
(84.04 KiB) Staženo 71 x
IMAG0075.jpg
(86.8 KiB) Staženo 86 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

robo- kdybys někdy viděl, co udělá třeba chybějící signál LCD_RST v mobilu, tak bys nikdy nenapsal že to nemůže být displayem. Jestli máš ještě chuť, tak doporučuji hledat a hledat :)
petr_": se omluvuju, jsem si tvého předešlého příspěvku nevšiml 8O

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Zkontaktoval jsem Fast, servisni stredisko Sencor. Popsal jsem problem a poprosil o zaslani firmware. Jelo to chvilku, pote zmrseny obraz a zasek. nechtelo se to vypnout. Tak jsem to resetl. Zapnuti ne. XX restartu az se rozsvitila obrazovka. A zustala svitit. Bez obrazu. Tak jsem tl. vypnul pristroj. A jo vypnul se. Dalsi zapnuti a vypnuti ok. Jen obraz nebyl. To me utvrdilo ze to asi bude ok a jen je chyba na nejakem propoji od lcd. Opet jsem to promeril jestli treba neni zlomeny pri prechodu na pocinovanou plosku. Kdyz se urval displej, tak cast pajeci plosky kontaktu zustal pripajeny v desce. Nevim jak se to povedlo utrhnout kontakt v pulce pocinovane plosky. Sice jen pocinovane plosky ale stejne. Pripajeno bylo jen kousek, ten co zustal na desce. A to utrhnuti slo pres pulku paskoveho vodice s x vodici pripajenych k zakl. desce. Pri promerovani jsem nasel jeden pin tak nejak ze vede, nevede. Tak jsem to prepajel. Po zapnuti se ukazal spravny obraz. Pri prochazeni v menu je to v poradku. Asi je nejaka zpetna vazba mesi displejem a chipem. A kdyz obraz nebyl kompletni, chybna informace do cipu, tak svab nevedel co delat, a po chvilce se kousl. Jestli je to pravda nebo ne nevim. Podle celkoveho chovani bych rekl ze to tak je. A hledat na netu se mi to nechce.
Jeste je krapet poskozen predni kryt. Snad se mi povede ho nekde za
par kacek sehnat. Za predpokladu ze to bude ok.
Zvukove na Koss sportapro to neni zas takova hruza. V rezimu Rock to ma slusne basy a na techto sluchatkach jsou slyset i vysky.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“