DELICIA, reproduktory TESLA ARO814 a ARO835

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od miras269 »

tak jsem reprák vyfoukal, a uz zas nedře... ale co říkáte,odborníci,tomu, že oba hodím přes zesik 2x60W a jeste pred zesik nejakou vyhybku, která to omezí tak do 3-4 kHz... ?

Uživatelský avatar
kasa
Příspěvky: 205
Registrován: 24 bře 2010, 01:00

#17 Příspěvek od kasa »

miras269 píše:...oba hodím přes zesik 2x60W
Jeden filmáč výkon 60W nevydrží. Otázkou je, jestli těch 60W je jen napsáno na nějaké krabici nebo je to opravdu skutečný výstupní výkon RMS do 4 Ohmů.
miras269 píše:...a jeste pred zesik nejakou vyhybku, která to omezí tak do 3-4 kHz... ?
Zbytečné, nesmysl.

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od miras269 »

tak az pujdu do garaze tak opisu typ toho zesiku a hodim sem nejakej link :)

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#19 Příspěvek od mmjuz »

miras269 píše:tak jsem reprák vyfoukal, a uz zas nedře... ale co říkáte,odborníci,tomu, že oba hodím přes zesik 2x60W a jeste pred zesik nejakou vyhybku, která to omezí tak do 3-4 kHz... ?
Tak bylo ve štěrbině smítko, Tys ho vyfoukal. Asi přes tu prodyšnou kopulku, tak buď rád a nic neřeš. Žádné výhybky netřeba. Co bys tam chtěl a kam vyhýbat?

Že Tvé rádio dává 4 X 25W je možné. Snad má v sobě menič napětí a tím pak je koncový stupeň krmen. Jinak do těch 4ohmů při cca 14V nevím, nevím. Každopádně při skutečných 25W by to ARO 835 bylo dost na hraně a Ty bys byl zřejmě hluchý. Vím co dokáže ARO 835 v 15W kytarovým kombu. To bych v kabině auta nevydržel ani dvě minuty.

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od miras269 »

tady je ten zesilovač co mám připraven...:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

momentalne nemam cas o nem hledat nejake info, podivam se jindy :P zatim cus :D

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od miras269 »

tak kompletní změna :D zesilovač jsem vzal na praxi a měřili jsme... maximální odbíranej proud vč. REM má asi 750 mA.Tak jsem ho otevřel, tam jakýsi integrák, ted nevím z hlavy typ... zjistili jsme že výkon není 120W na dva kanály.... nýbrž 12W na oba kanály a to maximální výkon... :D jojo, výrobky z číny :D

Uživatelský avatar
miroslavkovar
Příspěvky: 81
Registrován: 10 bře 2012, 01:00

#22 Příspěvek od miroslavkovar »

Jak už bylo psáno, aby dal zesilovač z palubního rozvodu auta (14,4 V) větší výkon, tak musí mít vestavěn měnič pro získání vyššího napájecího napětí (fyziku nelze ošidit). Zapojí-li se koncové stupně do můstku, může být max. výkon do 4 Ohmové impedance 18 až 20 W (RMS). Pokud někdo píše více, tak uvádí buď "hudební" výkon nebo lže.

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od miras269 »

mmjuz píše:...Vím co dokáže ARO 835 v 15W kytarovým kombu. To bych v kabině auta nevydržel ani dvě minuty.
Repráky mám v autě již nějaký ten pátek a nemohu si stěžovat,ovšem čím déle je mám, tím více mušek hledám :) pokud přidám na rádiu volume či bass tak rádio začne poblikávat a přestane stíhat (reproduktory mají v ten moment minimální výchylku a chrčí ).Jak tady psal "mmjuz" tak jsem přemejšlel o stavbě nějakého zesilovače,třebaže bych ho osadil do té kostřičky od toho rádoby 120W zesilovače.... jenže nenapadá mě jak vybrat k reprákům vhodný zesilovač,třeba i s tím,že by měl mít k sobě měnič, aby si mohl hrábnout po větším výkonu, jak je uvedeno v předchozím příspěvku.Pomohli by jste mi prosím?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“