TV Šilelis 401D

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

TV Šilelis 401D

#1 Příspěvek od Vojta7 »

Předevčírem jsem dostal Šilelis 401D, prý je "něco" s obrazovkou. Co je třeba udělat před prvním zapnutím zařízení, které nebylo zapnuté už minimálně 5 let, možná přes 10 :? Nechci se v tom moc vrtat, nějak mi nejde sundat kryt :? Jediné, co se mi povedlo, bylo doformování filtračního kondenzátoru v "externím" zdroji (2 mF, 25 V), a nevím, co dál, abych něco nerozbil :? Můžu to zapnout přes žárovku, popřípadě napájet ze zdroje s omezením proudu, ale nic jiného mě nenapadá...
Uvnitř by to mělo vypadat nějak takhle (z internetu):
http://www.teletym.g6.cz/cbtv_zahranicn ... 401z_5.jpg
http://www.teletym.g6.cz/cbtv_zahranicn ... 401z_4.jpg

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Tady o nic nejde, když je to jen bezcenný televizorek. Otevřít, vyndat prach a pavouky, zkontrolovat, jestli uvnitř volně necestuje upadlý šroubek příp. jiný kus kovu, omrknout případné upadlé dráty. Jestli je něco s obrazovkou, např. vakuum je pryč, tak je to ztracený. Obrazovku už asi nevyměníš. Já jsem zase dostal tuto Elektronika 100.
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 23 kvě 2012, 21:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#3 Příspěvek od ok1xgi »

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Já bych to zapnul. Co má shořet, ať shoří :D
Tipuju že bude špatný VN. Tuhle jsem při poklízení odnesl asi tři do SD.
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Téměř všechny elyty v hliníku budou out . A jinak obrazovka sama vydržela za běžného provozu poměrně málo . Mohu ti poslat za poštovné několik kusů , které před 3roky perfektně šly a měly dobrou emisi . Dokonce jsem tam tehdy měnil elyty , které byly tehdy v tahu . Za dnešní fci neručím .

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

Přesně tak co má shořet ať shoří sám jsem ji používal spoustu let doma v dílně a na montáže jsem ji bral no a skončila ve S.D. setobox jsem k tomu nekupoval taky byla z S.D. a musel by mít modulátor

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

No já ještě mám kousek se scart kabelem ! Urob si sám . :D

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

Pozdě.
Kdysi jsem ho dostal. Vyměnil jsem všechny elyty. Pak byl nějaký problém s citlivostí, tak jsem to předělal na jiný kanálový volič. A když definitivně skončil analog, skončilo to mezi nebezpečným odpadem...

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#8 Příspěvek od MajklR »

Před rokem jsem tento hrající televizorek daroval známému. Léta jsem ho vozil po kempech, zbylo mi po něm jen to VN trafo, je na něm napsáno : píšu ruskočesky TBC-70P2, myslím, že funkční.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

Ty trafa byly ve dvou nezáměnných verzích pod označeními končícími P1 a P2. Jedna verze tuším že P1 byla pro Elektroniku VL100 a Šilelis 401 (strarší plechový) druhá verze proŠilelis 402. (plastový)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tam jde myslím o to, jaký je v řádku koncový tranzistor. Jedna verze trafa je pro oranžový kulatý germaniový a druhá pro křemíkový.
Těchto telek jsem taky pár měl v rukou, buď to jelo napoprvé nebo tam byl nanejvýš nějaký vyschlý elyt, takže nešel zvuk, nesynchronizovalo to apod. Nějaké formování není třeba řešit, nemůže se nic stát.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#11 Příspěvek od Kremik »

Kdyby se někdo nějaké takové telky zbavoval, měl bych zájem. I v případě, že nebude funkční.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#12 Příspěvek od oravan »

pokial mate nejake sučiastky aj take telky a chcete ich vyhodit tak určite by som vzal dakujem

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“