PICKIT 2 vs. PICKIT 3

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mbrazdil
Příspěvky: 39
Registrován: 20 kvě 2012, 02:00

PICKIT 2 vs. PICKIT 3

#1 Příspěvek od mbrazdil »

Dobry den,

premyslim, ze bych si koupil programator na uP PIC. Tak jsem hledal na netu co existuje a do oka mi padly tyto dva programatory:
- PICKIT 2
- PICKIT 3

Mohl by mi nekdo ve strucnosti napsat, jaky je mezi nema zasadni rozdil? Mate nekdo zkusenosti s jejich klonama, ktere se prodavaji pres ebay?

Uživatelský avatar
gmike
Příspěvky: 94
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

#2 Příspěvek od gmike »

Mám zkušenost s tímto: http://mcu.cz/news.php?extend.1488.7 funguje bez problémů, jsem s tím spokojen, ikdyž to umí jenom 5V napájení. Můžu doporučit, ikdyž to asi není to co hledáš, ty to chceš hotové.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

mbrazdil píše:Mohl by mi nekdo ve strucnosti napsat, jaky je mezi nema zasadni rozdil?
pickit2 a pickit3 přečti si to . . .

Uživatelský avatar
mbrazdil
Příspěvky: 39
Registrován: 20 kvě 2012, 02:00

#4 Příspěvek od mbrazdil »

Tak jedine co jsem z toho vycetl, je ze se PICKIT2 pouziva nejaky dodatecny soft pro nahravani hex-aku, kdezto PICKIT3 muze nahravat primo z MPLABu. Me ale jde spise o to, co je vyhodnejsi? Mam momentalne programator K150, ale narazil jsem na problem s podporovanymi uP. Chtel bych zacit pouzivat rady jako jsou 12F15XX / 12F18XX / 16F18XX atd. coz tento programator neumi. Navic jsem nad tim premyslel, nejsem zadnej vyrobce, spise kutil a chtel bych univerzalni programator, ktery bude podporovany primo Microchipem a do budoucna take pouzitelny pro nove uP. Proto jsem si vybral prave tyto 2 programatory.

Uživatelský avatar
strg
Příspěvky: 26
Registrován: 14 říj 2004, 02:00

#5 Příspěvek od strg »

Navic jsem nad tim premyslel, nejsem zadnej vyrobce, spise kutil a chtel bych univerzalni programator, ktery bude podporovany primo Microchipem a do budoucna take pouzitelny pro nove uP.
Potom rozhodne PICKIT3.Mám PICKIT2 a teraz som musel kúpiť aj PICKIT3 kvôli novým uP.
PS: PICKIT2 tiež nahráva soft. priamo z MPLABU.

Uživatelský avatar
mbrazdil
Příspěvky: 39
Registrován: 20 kvě 2012, 02:00

#6 Příspěvek od mbrazdil »

A kde jsi kupoval ten PICKIT3? Kolik Te stala?

Vyplati se investovat do originalu, nebo staci i klon, ktery se prodava na ebayi?

P.S.: Ja mel za to ze Microchip dela prubezne aktualizaci firmwaru PICKITu2 aby jej mohli pouzivat i s nejnovejsimy chipy ...

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od MiloPS3 »

PK3 nema LA

LA= Obrázek

uz asi nejsou aktualizace
Naposledy upravil(a) MiloPS3 dne 02 čer 2012, 15:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mbrazdil
Příspěvky: 39
Registrován: 20 kvě 2012, 02:00

#8 Příspěvek od mbrazdil »

LA?

Ja jsem cetl kdesi tady na foru, ze prave u PICKITu2 jsou z webu stahovany aktualizace firmwaru proto aby tento programator bylo mozne pouzit i pro nejnovejsi uP. Uz to neplati?

Uživatelský avatar
mbrazdil
Příspěvky: 39
Registrován: 20 kvě 2012, 02:00

#9 Příspěvek od mbrazdil »

MiloPS3: jako ze na PICKIT2 nejsou uz aktualizace?

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od MiloPS3 »

no nakej ten rok uz ho mam a ktualizace byla asi jen jednou..., od ty doby porad stejny

Uživatelský avatar
mbrazdil
Příspěvky: 39
Registrován: 20 kvě 2012, 02:00

#11 Příspěvek od mbrazdil »

Aha, tak to jsem netusil, ale je fakt, ze jsem o tech aktualizacich celt v prispevcich starych vice nez 2 roky. Tak to jsem opravdu netusil, ze situace az tak vazna s timto programatorem.
A na PICKIT3 aktualizace firmwaru vychazi?

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od kony2807 »

mbrazdil píše:Tak jedine co jsem z toho vycetl, je ze se PICKIT2 pouziva nejaky dodatecny soft pro nahravani hex-aku, kdezto PICKIT3 muze nahravat primo z MPLABu.
Není pravda, Pickitem dvojkou jde jak programovat, tak i odvšivovat přímo v MPLABu. Dnes už ale dvojka nemá smysl - je na programování pomalejší a nepodporuje novější PICy.

Pickit3 doporučuji koupit z ebaye od čínana jako klon - za třetinovou cenu s naprosto schodnou funkčností!
________________________________
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Davidus »

mě osobně by to přišlo blbý si kupovat klon, Microchip si dal doela hodně práce s vývojem pickitu, nějakej rákosník to okopíruje, a prodává... takové hodně nefér a demotivující k dalšímu vývoji firmy

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od kony2807 »

Ale houbelec blbé, student si se svým rozpočtem vyskakovat nemůže. K vývoji nových prostředků je rozhodně nebude motivovat zisk z prodeje programátorů ! To hlavní je zisk z prodeje obvodů a ten je celkem do značné míry podmíněn tím, jak dobře se s nimi zákazníkům pracuje a to ať už díky debuggerům, programátorům, nebo kvalitě zpracování dokumentace.
Třeba TI šel cestou dotovaných vývojových destiček pro začátečníky a to se jim myslím v dlouhodobějším měřítku celkem vyplatí.
________________________________
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“