Pračka Zanussi, náhrada ložisek

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hrabosh »

No to jo, 3 šrouby tam mám. Ale ven se tomu nechtělo ... samozřejmě na to nemám ty správný přípravky, tak jsem to páčil všelijak, ale celkem bez úspěchu.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#17 Příspěvek od tatramacek »

čau. Díl má katalogové číslo 129 24 52-09/9 a stojí necelých 650 korun. Zavolej si přímo do Electroluxu a tam Ti určitě poraděj :wink: Jen si připrav ten PNC kód

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od hrabosh »

Tak jsem dneska stahovákem a soustavou všemožných podpěr vytáhl ten domek i s ložiskem a guferem. Gufero, co tam je, má vnější rozměr 47mm, výšku 7mm a hřídel má 30mm, takže by tam mělo jít nasadit tohle:

http://loziska-gufera.cz/?p=productsMor ... -GP-Rubena

Ložisko se dá taky koupit, takže to vypadá, že to za necelý 200,- dám dohromady :-)

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#19 Příspěvek od mcmlxxx »

Jen se toho neboj, ložisko si kup u nádraží na |Skořepce, vem ho sebou, nějaký ti tam najdou za 80 korun, a gufero můžeš zkusit v Alfaagro brno, nebo v opravně na rohu Táborský. Něco podobného sem absolvoval taky. Demontáž byla sranda, horší bylo to nasadit :)

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od hrabosh »

Tak nakonec jsem jak ložiska, tak gufera a O-kroužky (těsní ten domek v plastové vaně) koupil v prodejně ložisek u Zvonařky (SKF ?) za necelých 140,- Kč.
Nasadit to šlo naprosto v pohodě a pračka zas jede, jak nová :-)
Takže díky všem !

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“