jak doma stříháte DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jango737882
Příspěvky: 160
Registrován: 16 úno 2012, 01:00

jak doma stříháte DPS

#1 Příspěvek od jango737882 »

ahoj zajímalo by mně jakym způsobem doma upravujete velikost DPS ja když je mala tak ji ostřihnu nůžkama na plech ale kdyz je větší musim ji řezat pilkou na železo a to je pak jak po prasatech a tak se chci zeptat jesi nemá nekdo njakej typ čím bi to šlo líp protože pákový nůžky doma nemám což je škoda :lol:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Než jsem si opatřil pákovky , tak jsem do stolní pily upínal tenký rozbrušovací kotouč . To byly hrany lepší , než od těch nůžek .

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Já jsem si speciálně kvůli DPS ty pákovky koupil a rozhodně nelituju. Je to čistý a rychlý. Před tím jsem to fidlal růčo pilkou na železo.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

jango737882 píše:pilkou na železo
Myslíš lupénkovou? Tou to docela jde. Jinak si vystačím se starými ručními nůžkami na plech, protože velký DPS moc nevyrábím.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od AmarokCZ »

Dřív jsem to běžně dělal na pákovkách, ale moc se mi to nelíbilo (musí se to obrousit aby to vypadalo slušně). Teď to dělám stále na pákovkách když se mi chce jít do dílny, jinak mini-vrtačkou s řezným kotoučkem
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
jango737882
Příspěvky: 160
Registrován: 16 úno 2012, 01:00

#6 Příspěvek od jango737882 »

ja myslim normalne takovou tu klasickou pilu na zelezo tou lupinkouviu to musim vyskouste protoze tou velkou to je takovy dopizlany cely a pak to musim jak blbec dicky pilovat aby to trochu vypadalo este mne napadlo ze bych to skusil řezat flexou neskousely ste to nekdo?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Ručními nůžkami se dá obstojně ustřihnout pruh třeba z půlmetrové desky a plkou na železo, když má slušný list a když ji člověk nedrží jak prase kost, taky.
Když má hotová deska k něčemu vypadat, stejně je pak potřeba hrany zbrousit kolmo k ploše desky nějakým kotoučem nebo smirkem s jemným zrnem (po vyleptání, chlorid částečně nasákne a zbarví vlákna laminátu).

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od AmarokCZ »

Pilou na železo jsem to taky dělal, list jsem vedl po kusu skla s rovnou hranou a výsledek byl pak lepší než na pákovkách (a jako bonus byla rychle ztupená pilka, ale jeden list jsem si nechal speciálně pro tenhle účel, takže to tak nevadilo)
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Andrea »

Na hrubo před ovrstvováním rozřezávám desky elektrickou přímočarou pilkou na železo, po vyleptání, pocínování a vyvrtání ořezávám desku na konečný rozměr ruční pilkou na železo a zabrušuju pilníkem.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od mtajovsky »

Pákovky a pilník. Když mám náladu si s tím hrát, tak místo pilníku frézka. Frézku používám i na konečné zarovnání tlustšího pertinaxu, je to pak jako z fabriky.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#11 Příspěvek od sr71 »

vždycky jsem si vystaèil s ruèními nùžkami na plech + pøípadné doladìní pilníkem

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od piitr »

Taky nůžky na plech + pilník. Trochu se to ohybá, nejsou moc hezké rohy, ale zatím mi to vždycky stačilo.

Uživatelský avatar
kybler
Příspěvky: 448
Registrován: 14 led 2009, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od kybler »

v práci pákovkama a doma si od manželky půjčuju velký nůžky (v tajnosti samozřejmě) :)
Když všechno selže, přečti návod.

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#14 Příspěvek od VonBahnhof »

V nouzi nejvyšší, nůžky na kuře..

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od Zaky »

Řežu pilkou na železo podle čáry, deska při tom leží na hraně stolu. Následně zabrušuji na kvalitním šmirglu nalepeném na rovném prkně, je to rychlé, nepříliš pracné a výsledek je solidní.
Michal

Odpovědět

Zpět na „Poradna“