Čidlo zaklapnutí víka notebooku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

Čidlo zaklapnutí víka notebooku

#1 Příspěvek od Peedros »

Ahoj,
netuší někdo, jak je řešeno a kde se nachází čidlo zaklapnutí víka u notebooku HP DV5 1150EC? Měl jsem to už párkrát rozebrané (oprava VGA) , po poslední rozborce nefunguje uspání notebooku zaklapnutím. Je však možné,že už to nefungovalo před tou rozborkou,přišel jsem na to náhodou. Měl jsem rozebrané vše až na samotné LCD s klouby,je možné,že je to řešené spínačem u kloubů? Myslel jsem si,že je to řešeno jazýčkovým relé a magnetem,ovšem nikde jsem na panelu kontakty nenašel.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Spíš magnet a Hallův snímač.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Vo veku je magnet.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

bol magnet

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

alebo bolo cicidlo :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Čidlo je přimo na plošňáku s mikrospínačema. Magnet je ve víku a nebo vypadl či chytrá hlava odmontovala jako divnou součástku. Prostě vem malý magnet a hrej si - jezdi s ním pomalu po vrchní části otevřeného NB nad klávesnici a uvidíš (samozřejmě za předpokladu, že funkce neni vypnuta v OS).

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#7 Příspěvek od Peedros »

mno tak jsem na to přišel.. magnet tam je,čidlo je opravdu v té liště tlačítek.. Má to souvislost s tím,že mi přestala svítit ledka podsvícení zapínacího tlačítka.. je zlomenej ten flex kablík 6 žilový.. Tak teď co s tím :/ zkoušel jsem to pájet,nebyl to dobrý nápad,uštípl jsem to a obrousil nožem,nalepil jsem tam kousek tvrdé fólie a holt uvidím :)

dá se někde ten flex kablík splašit?

Uživatelský avatar
gmike
Příspěvky: 94
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

#8 Příspěvek od gmike »

A nešlo by tu fólii nahradit tenkým měděným lakovaným drátkem ?

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#9 Příspěvek od petr_ »

Koupit se dá za pár drobných na ebay. I když do DV6 bych asi nedal ani korunu...

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#10 Příspěvek od Peedros »

Já vím že to jsou nic moc do kvality notebooky, nicméně mi stál pár korun a až na vznikající studenty pod VGA chipem vznikajícími ve spojení s nekvalitním cínem, nechladícím chladičem a topícím procesorem funguje na běžnou práci parádně. Těch pár kaček za flex ještě obětuji, ikdyž oškrábání a nalepení kousku tvrdé tenké fólie svůj účel překvapivě splnilo a zase vše funguje jak má. Až se vy**re ještě něco, tak půjde z domu :) Jen nevím co za něj, přijde mi že je dneska dělaný stejně všechno tak,aby to vydrželo maximálně záruku :/

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#11 Příspěvek od petr_ »

Doporučuji něco od IBM/Lenova, řada thinkpad T nebo R na intelu, vč. intel grafiky. Klidně i starší, R,T 61...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od rezis »

Tím Lenovem bych si nebyl jistý. Kvalita skončila někde u řady T40-T43. Dneska ty SL500 atd. nemají kvalitou moc daleko od Hp Pavilion.Praskají plasty, panty zdechají grafiky....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#13 Příspěvek od czatlantis »

No jo, ale furt je to o řád lepší než "conusmer" typu acer, asus, msi....Hlavně u Lenova nebrat IdeaPad a nebo thinkpad EDGE. To jsou taky plasťáky na úrovni výše zmíněných.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

czatlantis píše: ... "conusmer" ...
Co to je ? Nebo jen překlep za "consumer" ?

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#15 Příspěvek od czatlantis »

jo jen překlep, ve 3 v noci mi to už moc nemyslelo :P

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“