dvd a transiwatt

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Joes
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha

dvd a transiwatt

#1 Příspěvek od Joes »

Zdravím,
prosím o radu. Rád bych pøipojil DVD Sencor SDV-2504 k Transiwatu.
Dle zde nalezeného schematu http://www.radiojournal.cz/schemata/tw40sch.gif)
jsou vstupy TW dimenzovány na 280mV a analogový výstup SDV je 2V do impedance zátìže 10kOhm.

Digi výstup je 0,5V / 75 Ohm. Ale ten asi nehraje roli?
Zajímá mne zda lze vùbec pøístroje propojit, což doufám ano; a jak zapojit pøípadnou redukci z cinch (L+R) na 5ti kolík a jakým kabelem.

Dìkuji.
Joes.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

proč se s tím dělat?

#2 Příspěvek od Hill »

Šňůra se dvěma cinchi na jednom konci a konektorem DIN na konci druhém se běžně prodává v Elektrách. Zapojení je nakreslené zezadu na balení - levý kanál na DIN3, pravý na DIN5, obě stínění na DIN2.

Na TW40 můžeš DVD připojit přímo - linkové vstupy vedou rovnou na potenciometry, takže přebuzení žádného stupně před potenciometrem nehrozí. Těch 280 mV je totiž sinusové efektivní napětí potřebné pro plný výkon při potenciometru vytočeném naplno.

Pokud by se ti nelíbila poloha potenciometru pro plnou hlasitost, můžeš do DIN-konektoru vestavět děliče snižující úroveň asi o 10dB: mezi kablíky a kolíky 3 a 5 přijdou po jednom odporu 6k8, od kolíků 3 a 5 vždy ke kolíku 2 po jednom odporu 3k3. Ale zřejmě to nutné nebude.

Uživatelský avatar
Joes
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha

dvd a transiwatt & proè to kupovat

#3 Příspěvek od Joes »

Hill(ovi)
Dìkuji - funguje to.
Info:
Kabel (4 x cinch - dokonce) jsem koupil v prod. RASEL, Praha, Korunní 24 za 65,- Kè.
Píšu to proto, že "nìkde" Vám mohou tvrdit, že se tyto kabely už nevyrábí.

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od SEL »

Nepíšeš o jaký Tranziwat jde je to 30, 40 nebo 120. Pokud by jsi potřeboval mám tady celý manuál na 30 a 120 (schema + DPS + pokec). U 30 a 40 by vstupy měly být stejně zapojené, u 120 je to podobné ale né stejné.

Uživatelský avatar
dzarek
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od dzarek »

SEL píše:Nepíšeš o jaký Tranziwat jde je to 30, 40 nebo 120. Pokud by jsi potřeboval mám tady celý manuál na 30 a 120 (schema + DPS + pokec). U 30 a 40 by vstupy měly být stejně zapojené, u 120 je to podobné ale né stejné.
Ja mam TW 140 studio a nejake ty schemata a dokumentace by se mi hodily tak kdyby jsete nahodou o necem vedel byl bych vdecny za kazdou malickost ktera by pomohla k jeho oprave vymenil uz jsem vsechny tranzistory v koncaku ale porad mi jde na T ku611 velke napeti

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od SEL »

Já to naskenuju a pošlu ti to, pošli mi email na sel@volny.cz

alesmatusek

Koupim transiwatt 140 Studio

#7 Příspěvek od alesmatusek »

Koupim subjekt, funkcni.

alesmatusek@seznam.cz

723391188

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“