naprogramování arduina

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
blesk16
Příspěvky: 145
Registrován: 08 črc 2011, 02:00
Bydliště: Rumburk

naprogramování arduina

#1 Příspěvek od blesk16 »

Dobrý den, potřeboval bych naprogramovat arduino. Chci sním sledovat napětí a proud (1x) arduino mám vyhlídnuto, zobrazovač taky.a sledovače napětí a proudu také, jenom potřebuji napsat program. Na kolik by tak vyšlo ? děkuji

Uživatelský avatar
DRAKE
Příspěvky: 276
Registrován: 05 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od DRAKE »

Arduino ti nenaprogramuju, ale samotné AVRko ano. S arduinem nemám zkušenosti.
Ježíš na kříži zaplatil za naše hříchy a tím nás osvobodil od věčné smrti. Platí i pro bastliře :-).

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »

A ty DRAKE víš, co jsou to sledovače proudu a napětí?

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#4 Příspěvek od jasin »

blesku16, zkus místo Arduina raději PICAXE. S tím si napíšeš program sám a naprogramuješ snadno taky sám.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
DRAKE
Příspěvky: 276
Registrován: 05 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od DRAKE »

V analogový technice se vyznám
Ježíš na kříži zaplatil za naše hříchy a tím nás osvobodil od věčné smrti. Platí i pro bastliře :-).

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

A co to teda jsou ty sledovače?

Uživatelský avatar
blesk16
Příspěvky: 145
Registrován: 08 črc 2011, 02:00
Bydliště: Rumburk

#7 Příspěvek od blesk16 »

A lze na toho picaxe připojit například toto ? http://www.ebay.com/itm/High-Sensitivit ... 223wt_1163

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#8 Příspěvek od jasin »

To by určitě šlo ale je to zbytečné za dělič ze dvou odporů (cena cca2Kč) vyhazovat 8 doláčů plus poštovné. Odpory koupíš levněji zde. GM, GES, PS atd.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#9 Příspěvek od mikollar »

to je ako ze odporovy delic za 8 dolarov? 8O

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#10 Příspěvek od jasin »

No ještě tam vidím svorky a DPS se taky počítá :)
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
blesk16
Příspěvky: 145
Registrován: 08 črc 2011, 02:00
Bydliště: Rumburk

#11 Příspěvek od blesk16 »

Aha takže to je složený jenom ze 2 odporů ? Našel jsem tuhle kalkulačku http://kocajz.ic.cz/download/vypocet.html Co tam mám zadat abych dostal ty odpory ? A nevíte kde bych sehnal na měření proudu levně ? Našel jsem tohle http://aukro.cz/arduino-ampermetr-do-20 ... 90838.html

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#12 Příspěvek od jasin »

Tak tady Andrea vidí co jsou ty sledovače. (Finta jak prodat dva odpory za dvě stovky.)

Blesku, pokud nevíš co s děličem, tak to je problém. Měření proudu a napětí si nejdřív zkus něčím levnějším než rovnou procesorem. Tak ušetříš mnoho penízků a zklamání. Je dobré nedřív omakat a pochopit ty jednoduché obvody a pak teprve se pouštět do sestavy měřicí ústředny.

Zkus to na prkénku s odpory a malým multimetrem a až to bude šlapat tak potom ho vyměň za arduino, picaxe nebo nějaký jiný procesor.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
blesk16
Příspěvky: 145
Registrován: 08 črc 2011, 02:00
Bydliště: Rumburk

#13 Příspěvek od blesk16 »

Tak teďka jsem našel jak programovat http://programujte.com/clanek/201009030 ... e-1-lekce/
Takže začínat od toho nejjednoduššího. No já jsem v prváku na el. škole a zatím jsme programování nebrali :-( . Ale jak tak koukám picaxo bude asi o hodně jednodušší. Já jsem právě chtěl si naprogramovat aby mi to na displeji ukazovalo napětí a proud atd.... A poslední otázka jde k picaxovi přidělat displej ? děkuji za vysvětlení
A koukám takže si musím pořídit programátor, protože nemá vstup usb jako arduino.

Uživatelský avatar
blesk16
Příspěvky: 145
Registrován: 08 črc 2011, 02:00
Bydliště: Rumburk

#14 Příspěvek od blesk16 »

Tak já to radči objednávat nebudu, počkám do druháku.
Jenom poslední věc našel jsem toto http://www.ebay.com/itm/A680-New-Digita ... 369wt_1163 a měří to proud,napětí,watty,Ah a ze strany jak vidíte je 3pin, takže je to nejspíše pro připojení teploměru. Když to otevřu tak tam bude nějaký pic, který by se dal přeprogramovat aby to ukazovalo tu teplotu ? děkuji

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#15 Příspěvek od MiloPS3 »

je 3pin, takže je to nejspíše pro připojení teploměru. Když to otevřu tak tam bude nějaký pic,
mozna na teplomer ale spis bych tipoval uart ,a moc bych nevsazel ze v tom bude PIC, mas to tam nekde napsany ?

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“