Acer TravelMate 273 LC a wifi

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Acer TravelMate 273 LC a wifi

#1 Příspěvek od robo »

Mam tento notebook a nejak nefunguje wifi. Tlacitko na notasu je, symbol paraboly, ledka na kontrolu taky. Ale nic se nedeje. Na netu jsem hledal info ohledne notasu a nejsem si jist jestli ma ci nema wifi modul. :( Do usb se mi wifi nechce davat, nebezpeci urazu portu. Tak uz zbyva leda PCMCIA slot. Nevite nekdo neco blizsiho jak to bylo u techto stroju? Dekuji

Edit. Tak wifi nema. na webu Acer ovladac pro wifi nevidim. Ale nejde mi na rozum proc to tlacitko a ledka. Asi na posledni chvili od wifi upustily.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Mnohe notebooky sa robili v roznych konfiguraciach - bud s wifi alebo bez. Niekde pod krytom bude prazdny slot.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#3 Příspěvek od pigeonit »

Nebo tam nebude ani ten slot, jen místo pro něj. A hlavně ani anténa v displeji. Taky jsem měl nějakej takovej notebook.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

To som videl len v nejakom noname notebooku (OEM ECS), inak tam vzdy slot bol.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Takze WIFI se opravdu v notasu nekona. Za prepokladu ze neni slot schovan pod hlavnim krytem. Kryt na procesor s chlazenim a kryt kde je schovana pamet.
Nasel jsem wifi do PCMCIA slotu.

Kód: Vybrat vše

http://www.halshop.cz/92462-TP-LINK-TL-WN310G-bezdratoy-PCMCIA-adapter-klient-2-4GHz.html
Neceka me nejaka zaludnost ? P4 1.7GHz. To bude vykon. :evil: To uz mam vykonejsi dvoujadrovy telefon. Hodlam notas mit jen na prohlizeni netu, posty, protokolu icq. No uvidim co zvladne. Jaj to asi bude zazitek. Integrovana SiS grafika. Si pamatuji ty jejich "vykone" integrovane grafiky na zakladnich deskach. No kdyz to bude stat za prd, tak ho ekologicky zlikviduji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

MiniPCI slot je pod klavesnicou. Servisny manual je tu:
http://elektrotanya.com/acer_travelmate ... nload.html

Ked si tam das >512MB RAM, tak to bude uplne stacit na bezne pouzivanie.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Tak jestli to chapu dobre, tak bud je tam osazeny do slotu modem a nebo wifi. Mit onu wifinu, antenu, tak bych to zkusil rozchodit. Jen nemam patricne ovladace. Na Aceru wifi tento model nema ovladac. Snad by se dali pouzit treba z jineho notasu kde byl pouzit tento modul. A ten modem bych kopnul pric. K cemu by zavazel.
Jednodusi je asi koupit tu wifi PCMCIA slotu. Snad to co bude couhat z toho notasu nejak neurazim, neulomim. Musim s tim zachazet trosku opatrneji.
Ale to laborovani s wifi modulem do miniPCI by se mi zamlouvalo.
Přílohy
Foto.jpg
(32.62 KiB) Staženo 54 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Modem ma samostatny konektor.

Neviem, ci ma tento notebook v BIOSe whitelist podporovanych kariet - ak ano, tak ine fungovat nebudu. Ak nie, tak by mala ist lubovolna miniPCI wifi karta (na eBay su za smiesne ceny). Ak tam nemas antenu, tak by to chcelo pridat aj tu.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Vogon »

Má vypínač a LED bude i antena. To tohoto modelu funguje kterákoliv wi-fi do mini pc. Ovladače stáhnout ze stránky výrobce ale myslím si že nebude nutné je vůbec hledat, XP si je sami stáhnou.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#10 Příspěvek od petr_ »

Whitelist nemá, anténa se dá koupit za pár korun zvlášť od nějakého vraku a ovladače jsou vztažené ke kartě.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

Nainstaloval jsem operu. Tu pouzivam na vice pocitacich a pouzivam opera link. Synchronizuji zalozky, speed dial, hesla atd. Po prvnim spusteni, jak zacala opera tahat datam. synchro. tak byla nepouzitelna. Net mam UPC . Prvne jsem se lekl ze to opravdu bude k nicemu. Nechal jsem, to chvilku byt. Pak jsem operu vypnul a zrestartoval notas. Po restartu se to nejak srovnalo. Nektere stranky se ale nacitaji trosku dele nez bych cekal. Pritom je to web jako zde. Otazka nakolik pomuze ram 512 je asi nezodpoveditelna. Zkus a uvidis. Asi by byla lepsi 1GB ale ty love, to uz mam strach jestli to ma jeste cenu. Pamet by tam mela byt SO-DIMM DDR 4O0 MHz. Nevim presne jak je to s pameti, typem u notasu. Dekuji.

Treba tahle pamet ?
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 21UY00ZKBV

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Tak jsem z miniPCI slotu vytahl modem a zastrcil wifi Atheros AR50005G.Nainstaloval ovladace, restartoval. . Vse se zda v poradku ale zadnou sit nenajde. Anteny jsem pouzil jedno lcd z notasu kde je bily a cerny kabel.V mem stroji antena neni. Zkusil jsem tyto dva kabelu prohodit mezi sebou. Nic. Ledka wifi na notasu nesviti. Stahl jsem nove ovladace. Take nic. Uz me nic nenapada. Dekuji za pripadnou pomoc

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze wifi tlacidlo nefunguje? Mas nainstalovane drivery od Aceru? Ostatne specialne tlacidla funguju?

Zmeraj napatie na pine 13. Bude tam asi nula, cize wifi je vypnuta. Odizoluj (prelep) ten pin na karte.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Instaloval jsem jen ovladac pro wifi. Pouze ovladac. Tlacitka P1 P2.... funguji. Ale to leve tl. co by melo zapinat wifi tak asi nezapina. Ledka nesviti. S tim zaslepenim pinu to testnu odpoledne.
Bohuzel nevim jak na tom ten wifi modul je. Rekl bych ze by mel fungovat.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Bezny »

robo píše: Ledka wifi na notasu nesviti. Stahl jsem nove ovladace. Take nic.
Měl jsem takového nějakého Acera (TM290) a měnil jsem WiFi kartičku. S původní LEDka fungovala s tou novou nikoliv. WiFi přesto šlo.
Spíše bych se díval do správce zařízení jestli vidí kartu a do nastavení sítí, jestli je WiFi povoleno.
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“