Meteostanice Hyundai WSC 2032B

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chvalina2
Příspěvky: 152
Registrován: 27 led 2006, 01:00
Bydliště: Čáslav

Meteostanice Hyundai WSC 2032B

#1 Příspěvek od chvalina2 »

Má někdo zkušenosti s touto stanicí?? Problém je že ukazuje tak o 3 stupně více na vnitřní teplotě. Pomohlo by i schema ale Google nic nenašel. Díky za rady a tipy

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#2 Příspěvek od sefi »

a nie je v záruke ešte? inak by som to rozobral či tam nie je nejaký poťak na nastavenie...

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

nemáš ji nad televizí,nebo tak u nějakého možného zdroje tepla? Mám prostorový termostat na stěně asi metr od telky a ukazuje o dva stupně jinak,o metr vedle je teplota jiná

Uživatelský avatar
chvalina2
Příspěvky: 152
Registrován: 27 led 2006, 01:00
Bydliště: Čáslav

#4 Příspěvek od chvalina2 »

tak v záruce to není...asi se do toho pustím a rozeberu to.....
mám to samstatně od všeho tak dva metry

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#5 Příspěvek od frantajetel11 »

Dám sem s dovolením odkaz na Tosiho stránky, řešil tam něco podobnýho
http://www.tosi.cz/elektro.html#ws-7034

Uživatelský avatar
chvalina2
Příspěvky: 152
Registrován: 27 led 2006, 01:00
Bydliště: Čáslav

#6 Příspěvek od chvalina2 »

díky

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

Ahoj, přidám k tomuto vláknu dotaz ohledně zmíněného NTC pro venkovní čidlo.
Nevíte někdo, co je to za NTC- při připojení na externí senzor (pro stranice WS 1806) mi senzor vypne display a neměří. Evidentně je v háji to NTC - možná do něj zateklo. Měl by mít cca 50k@25C. Nevím, jak moc přesně je párují, nebo jestli seriovou kombinací nějak donastavují hodnotu.

Případně nemáte někdo tento prvek z nějakého vraku?

Díky

Uživatelský avatar
doskok55
Příspěvky: 182
Registrován: 07 dub 2007, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od doskok55 »

NTC termistory se běžně prodávají například tady: http://www.ges.cz/cz/elektronicke-souca ... ?filtr=ntc
(seznam nabízených hodnot se zobrazí po rozkliknuti roletky „Hodnota“). Je tam i datový list, kde vyčteš seznam vyráběných hodnot a barevné značení.

Je to ovšem jen součástka, ne kompletní externí čidlo, které ty sháníš. To by jsi musel sám z nějaké trubičky kablíku a konektoru vyrobit nebo rozpitvat to původní nefunkční a použít díly z něho. Při tom bys možná zjistil, že je vadný jen ten kablík (to bývá často).
Komletní externí samostatné čidlo (myslím to na kablíku) sháněj snad jen u specializovaných prodejců na meteostanice.
Vzhledem k ceně tvojí meteostanice (přes 1000Kč) by se ti možná i vyplatilo koupit celé nové ext.čidlo i s ext.senzorem třeba tady: http://www.zbozi.cz/?typ=produkty&q=hyu ... t=produkty

Uvnitř ext.čidla najdeš ještě jeden termistor NTC stejné hodnoty, který měří při vytaženém konektoru vnitřní teplotu v místě čidla. Přepíná se to přímo tím konektorem „Jack“ (zkontroluj na něm ty kontakty). Z vnitřního senzoru zjisti hodnotu (barevné značení) nebo změřením. Schválně jsem teď narychlo změřil svoje ext.čidlo a ukazuje mě to kolem 130kΩ. Ale venku je teď asi 3,3°C. Tak ,že to bude nejspíš 100kΩ. Pokud máš trvale připojený ext.senzor konektorem klidně ten vnitřní vyndej a použij do externího (třeba jen dočasně na zkoušku).

U meteostanic je celkem běžné, že ukazují menší odchylku od skutečnosti někdy i několik st.C (určitě to nikdo ve fabrice v Číně necejchuje, ale dá se to snadno vylepšit připojením odpůrku do série či para (jak je potřeba) jak je popsáno v odkazu od „frantajetel11" výše.
Párkkrát jsem to už dělal s uspokojivým výsledkem (pod °C v celém rozsahu běžných teplot -20 až +30). Ale je třeba si s tím vyhrát. U vnitřních čidel se často dá odchylka do + z větší části upravit úpravou (zvětšením odříznutím otřepů z vnitřní strany) větracích otvorů ve výlisku krabičky a přemístěním čidla co nejblíže k nim. Bývá totiž často úplně jinde jak Číňana napadne nebo přímo v plošiňáku bez delších vývodů. Nejen že to pak ukazuje hodně do + ale navíc to má i velké zpoždění na změnu teploty.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#9 Příspěvek od Kvicala_r »

Jasně, vím jak zhruba vypadá charakteristika tohoto konkrétního NTC. Jen jsem chtěl vědět, jestli ho už někdo nenahrazoval něčím dostupným. Samozřejmě konektor je OK a vím, že bych mohl vytáhnout ten interní. Ale na druhé straně určitě nepoužívají něco mimo standardních součástek skrze cenu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“