Tlakový spínač

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Tlakový spínač

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravim
potřeboval bych poradit , kde by se dal sehnat tlakový spínač na kapalinu, který by rozpínal nebo spínal při dosažení taku tak 0,1 -0,15 atm. Potřebuju to do starýho nafťáku, u kterýho jsem musel nahradit naftový filtr , ve kterym byla zároveň namontovaná ruční pumpička, ale membrána v ní už byla pryč a začalo si to přisávat vzduch do potrubí, za obyčený, ale ted neni možno si napumpovat naftu. Vřadil jsem tam zatim elektrický podávací čerpadlo, ale nemám nic co by ho vypínalo po zaplnění okruhu a taky bych ho tam chtěl nechat, kdyby došlo k padání nafty, aby si samo doplnilo a nemusel jsem to hlídat přes vypínač.
Díky.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od vasilceral »

a co takhle zkusit tlakový spínač z automatky, za prubu to stojí.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Ta pumpička na filtru je jen pomocná pro prvotní nasátí - odvzdušnění.
Pak je za ním ještě buď AC pumpa nebo samonasávací čerpadlo.
Mi odešla právě AC tak jsme dal elektrické a do série mu žárovku 21W. Má to tlak tak akorát :D
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#4 Příspěvek od PCmaniac99 »

balonek by nepomohl?? má zpětný vetil a dá se s ním v případě potřeby pumpovat

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Freedy »

Balonek tam nechci když mám čerpadlo, chtěl jsem to udělat, aby si dopumpovávalo když je potřeba samo.
S tou žárovkou to zkusim, uvidíme jak se na to bude tvářit čerpadlo.
Tlakový spínač z automatky ? jak vypadá a kde ho v pračce najdu a dá se nějak zapojit na hadice? Díky.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#6 Příspěvek od pepik9 »

Otázka je, jak dlouho vydrží membrána v naftě. Tlakový spínač oleje mívá 0,4-0,8 atm.

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#7 Příspěvek od medulin »

Co jsem viděl, když bylo použité elektrické čerpadlo, tak se palivo vracelo jako přepad zpět do nádrže. Čerpadlo před startem pár sekund čerpá a potom se zastaví. Po nastartování jede trvale a přebytečné palivo teče zpět do nádrže. Žádný tlakový spínač není potřeba.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

On chce nahradit pumpičku která byla na filtru. TA slouží pouze k odvzdušnění pokud dojde palivo nebo se mění filtry. Jinak se nepoužívá.... Takže bych možná dal tu elektriku jen na tlačítko.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
pavel71
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2011, 01:00
Bydliště: Karlovarsko

#9 Příspěvek od pavel71 »

já bych to dal jen na tlačítko krátce před startem bych ho chvilku podržel natočil a pak už čerpadlo nepotřebuješ pokud chceš řešit problém s padáním nafty vraž k nádrži na hadici zpětnej ventil a budeš mít pokoj :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#10 Příspěvek od Duvsan »

Čo tak MKO? Tedy ohľadne toho prvého prípadu.

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Freedy »

Mko to asi ne, uz jsem to zkousel pulzne spinat a vstrikovaci cerpadlo na to reagovalo pridavanim presne v pulzech spinani cerpalda, nejvic to bylo znat hlavne na volnobeh kdy motor jakoby houpal.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od rezis »

Hmm tak které čerpadlo tam nemáš? To co je na filtru nemůže - nesmí motoru chybět
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Freedy »

Jak jsem psal nemám tam ruční podávací čerpadlo a nahradil jsem ho elektrickym podávacim čerpadlem. To ruční bylo součástí obalu naftového filtr, ale odešlo a musel jsem tam dát pouze nádobu s fitrem bez ručního čerpadla a chtěl jsem mít to elektrický zapojený na pořád, ale proto to chce nějaký tlakový spínač který ho bude vypínat, aby nevznikal v potrubí velý přetlak, což se nelíbí vstřikovacímu čerpadlu.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“