Pračka Electrolux EWS 106410W

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

Pračka Electrolux EWS 106410W

#1 Příspěvek od Zirafka »

Zdravím, mám problém s pračkou Electrolux EWS 106410W.

Normálně pere (a dobře) ale občas se prostě program zastaví a třeba deset minut, nebo i déle, pračka stojí a nic nedělá. Potom se normálně rozběhne a dokončí program.

Zrovna teďka mi to udělala i u prostého vypouštění vody. Proplachovala jsem filtr a pak jsem napustila vodu do bubnu. Dala program "Vypouštění" a ona poslušně spustila. No a když byla skoro na konci, tak se zastavila. Po uplynutí asi těch deseti minut se čerpadlo zase rozběhlo a dočerpalo zbytek. Pak se ozvalo pípání a program normálně skončil.

Napadá někoho, čím to může být? Pračka je prakticky rok stará, takže se do ní vrtat nebudu, jen mi je to divné a nevím, jestli volat servis nebo ne. V návodu se o tom nikde nepíše a já si toho všimla až teďka, ale možná to tak dělá dobře. Tedy krom toho vypouštění, to ještě nedávno fungovalo na první pokus.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#2 Příspěvek od tatramacek »

Pokud je v záruce,servis bych vůbec neřešil a zavolal bych tam... O nic nejde... Mne se kdysi stalo to,že u whirlpoolky je potřeba START-STOP tlačítko nechat chvilku podržené aby se pračka zastavila a spustila což kamarádka nevěděla a měla za to že stačí jen trošku zmáčknout a taky volala servis a porucha to nebyla.. Volej servis a uvidíš.. Buď to bude vlastnost pračky anebo porucha
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Martin_Fio »

zdravím, osobně si myslím, že řídící jednotka čeká na odezvu od analogového snímače tlaku, že "slyší čerpadlo". Kdyby nebyla v záruce, hledal bych problém v gumovém vlnovci, jež spojuje vanu a čerpadlo. Třeba je v něm mince, zápalka, hadr apod. Problémem může být třeba i zhoršený izolační odpor topného tělěsa. Ačkoli tyto dvě věci téměř nesouvisí, řídící jednotka je projeví hodně podobně, alespoň tak to má řídící jednotka řady ewf1380.


třeba to po záruce ideově pomůže http://www.bucowa.ch/assets/plugindata/ ... wf1380.pdf

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#4 Příspěvek od tatramacek »

Tak zase kdyby bylo ko těleso tak by to řídící jednotka vyhodnotila hned na začátku pracího cyklu si myslím a dotyčný píše že pračka pere dobře,tudíž musí i ohřívat.. Volat servis.. takto bych to udelal ja :wink:
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Martin_Fio »

zdravím, při přerušeném tělese pračka ani nenapustí vodu, při sníženém izolačním odporu padne do režimu čerpání, pokud je těleso nahraně třeba vlivem kondenzace, občas právě hyberuje a čerpá si a pak třeba zas jede.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Zirafka »

Díky za odpovědi, stejně se domluvím se servisem, protože pračka je v záruce, je prakticky rok mladá, takže na nějaké podobné blbnutí nemá nárok.

Jen mne zajímalo, čím by to tak mohlo být, až ze mne bude dělat servisák blbce, ať vím, jak moc to zkouší :D

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Zirafka »

Jo ještě ke svodu topení, jednak topení topí jako o život a za druhé je pračka na samostatném okruhu a chráněná chráničem, takže případný svod by se projevil vyhozením toho chrániče. A funguje určitě, mám to ověřené na své levé ruce :-)

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Zirafka »

Martin_Fio píše:třeba to po záruce ideově pomůže http://www.bucowa.ch/assets/plugindata/ ... wf1380.pdf
Mrknu na to, třeba se to bude někdy hodit.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#9 Příspěvek od Zirafka »

Tak problém byl s kontakty zámku dveří (chyba 41) a ucpaným sifónem. Ten sifón je jen pro pračku a dost mne překvapil, protože filtr pračky celkem pravidelně čistím a nikdy nebyl ucpaný tak, aby to byla hrůza.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“