Technics SA-GX280

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Benyhof
Příspěvky: 33
Registrován: 19 črc 2006, 02:00

Technics SA-GX280

#1 Příspěvek od Benyhof »

Zdravím,
dostal se ke mně zesilovač výše uvedený a při zesílení nad polovinu napíše na display Overload a vypne se do sten-bay.
Setkal se někdo s timto problemem?
Ventilátor je v pořádku i omicky , ma kolem 25ohmu.
myslim si že by to mohl být špatný tranzistor na regulátoru ventilatoru nebo nektery z el. kondiku.
Řešil to už někdo?
Přikládám ještě schéma.
Přílohy
Zesak.jpg
(185.64 KiB) Staženo 226 x

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

A repro připojené je podle ohmů a výkonu co k němu patří nebo si někdo zapojil co mu přišlo pod ruku?

Uživatelský avatar
Benyhof
Příspěvky: 33
Registrován: 19 črc 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Benyhof »

Repro by mělo být v pořádku ,aspoň si myslím. Snad. Ruku do ohně nedám... Je možné že to předtím nějaky trouba připojil na buhvijake bedny,ale snad ne když to teď ještě hraje. Problém je taky v tom že to normálně hraje ale jak se zesili kolem pulky tak se má rozběhnout ventilátor. V něm jenom trochu cukne a hned napíše overload. Problém je ,že když měřím odchylky kdy má ventilátor běžet tak mám na to snad jen 2sekundy a pak se to hned přepina do toho režimu stenby. Takže nemam moc času na měřeni vice bodu naraz. Dam tu zitra foto co jsem ještě nameřil.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

Ventilator se nezapne z toho duvodu, ze to cele padne do standby jeste driv, nez jeho ridici obvod staci sepnout, chybu bych zde nehledal, ten zesilovac musi byt schopen bezet i bez ventilatoru. Ono takhle tezko rict z toho kousku schematu, ale dost pravdepodobne tam neni zadna "zpetna vazba" z obvodu regulatoru ke zbytku zesilovace o tom, ze ventilator bezi. Problem bude v koncovem stupni nebo napajeni, pripadne jak uz poznamenal xxxe, v nevhdodne impedanci reproduktoru, pripadne v reproduktoru samotnem.

Uživatelský avatar
Benyhof
Příspěvky: 33
Registrován: 19 črc 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Benyhof »

No to je docela možné ,ale myslím si že technics s tím problémy už určitě měl a vi o této slabině protože v manuálu pro GX310 už uvádí přímo návod co měřit. Jen to schema je trochu zase odlišné :) ...
Možná jsem upjatý na ten regulátor z toho důvodu že je to jaksi menší zlo než kupovat celého hybrida jako (koncového stupně) to rači řeknu že to nejde spravit :)))
Přílohy
Overload.jpg
(180.83 KiB) Staženo 246 x

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od xxxe »

Jaký tam máš hybrid ?V něm to ale myslím nebude.

Uživatelský avatar
Benyhof
Příspěvky: 33
Registrován: 19 črc 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Benyhof »

A nejspiš tim obvodem to bude ,protože jak jste zminil musí mít nějakou zpětnou kontrolu že ventilator běží.
Podle mě to dělá tak že pošle -15,5 V a musí se vrátit -15,4V když ne tak spadne do stenby.
Je to jen má úvaha teoreticky by to tak mohlo být. Nezbývá než jít měřit a nějak to potvrdit. Bohužel zas ten čas na to už zase neni...

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od xxxe »

Jaký tam máš hybrid ? Napiš označení.

Uživatelský avatar
Benyhof
Příspěvky: 33
Registrován: 19 črc 2006, 02:00

#9 Příspěvek od Benyhof »

LC8A012C5756
IC901
Micro Computer

bohužel musim do prace ... tak děkuji za odpovědi a zitra to proměřím...

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od Philip_Fry »

IC901 neni ten spravny obvod.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

xxxe píše:Jaký tam máš hybrid ?
asi ti to napíše jen těžko . . .
on neví co je hybrid . . .

. . . je to IC601 ? jen hádám podle postupu na tom obrázku . . .

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#12 Příspěvek od xxxe »

Nj,koukal jsem že opsal procesor tak už ani nic dál nepíšu.

Uživatelský avatar
Benyhof
Příspěvky: 33
Registrován: 19 črc 2006, 02:00

#13 Příspěvek od Benyhof »

jo jo ok1hga ma pravdu :)
opsal jsem procesor protoze sem tam uvidel vstup pro overlord a unahlil se s odpovedi .
Jinak nejsem expert takze o hybridu si myslim ze to sou zesilovace vecpane do jednoho velkeho svaba :) ...
No zadny uceny z nebe nespad tak nevim proc se tolik povysujete ... chtel jsem jen pomoc a ne se dohadovat co je co ...
Nakonec jsem meril meril a meril a zkousel az sem zjistil ze obvod je zdravy a funguje jak ma a nejvetsi problem byl v pripojeni samotneho ventilatoru pres napruzene kontakty. Prepajel jsem to pres draty a slape to jak hodinky :) ...
Na zaver : zesilovac bez ventilatoru nebezi ( nebo bezi jen do ctvrtiny vykonu nez se ma sepnout ventilator) , ale Philip_Fry mel pravdu ze nejvic jde o tu zpetnou vazbu ze ventilator bezi.. Musi tam jit zpet -14,7V oproti -15,5V
kdyz jsem zkousel jiny ventilator nebo kdyz tam nebyl vubec zapojeny tak napeti padalo az nakonec padlo pod -11,2V tak se vypl do ovelrodu...
Kazdopadne stejne dekuji ze jste se podivali na muj problem a pomohli mi ho resit ....
Diky a preji pekne letni pocasi a pohodu a pivko na terase :lol:
CAUKY

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

No, kdyby sis přečetl Service notes k téhle řadě přístrojů, tak tam byla na druhé stránce tahle vada popsaná. Pochopitelně tam nelze jednoduše dát jiný ventilátor, pouze originál.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od yesper26 »

Ja som mal problem na doske ovladania ventilatora, ale bol to iny model zosika tusim sa-ex100, tiez to vypisalo pri pridani hlasitosti overload a ked som to odpojil tak nie. Bol tam vadny trandik.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“