MIDI switcher, předělání ze 110V na 230V/3W, trafo na DPS

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#31 Příspěvek od jarda »

Nevím, nemám zatím za 30 roků provozu konkrétního přístroje dbx128 tuto zkušenost /není to elyt/, a i kdyby - nepoškodí to spotřebič, ne?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#32 Příspěvek od Eleman »

Netvrdím, že to nefunguje. Samozřejmě, že to funguje a stím ventilátorem nebyl problém laborovat motor je na 230V, tudíž se nemůže nic stát (až na rezovanci). Tady máme trafo na 110V, které napájí elektroniku.
Ale já myslím, že už si to dayslypper dořeší sám. Nápadů a názorů tady má dost, tak si může vybrat.
A já se jdu věnovat něčemu užitečnějšímu než předřadnému kondenzátoru k síťovému trafu.
Noc je ještě mladá :friday:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#33 Příspěvek od jarda »

Ani já se nenudím, mám zapnutý i další stroj, jen dávám své zkušenosti. Bav se dobře. :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od Sendyx »

Koukám, že se to tady zvrhává na gaychat.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#35 Příspěvek od Eleman »

Brrrr! Tak už dost.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#36 Příspěvek od gepard »

Jednoznačná výměna stávajícího trafa za nové trafo 230V/6V/3W. To s tím doporučovaným kondíkem neber dayslypper-e vážně, je to prasečina! Sice by to s předimenzovaným kondem fachalo (u motorů jsou spec. - rozběhové), ale to se prostě nedělá. Kurwa, jardo!, nafackuj si! To si můžeš kuchtit u svého zařízení - pro sebe, né doporučovat to druhým. Uff, jardo, vůbec nic ve zlým ... :lol:
-- Gepard --

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

#37 Příspěvek od dayslypper »

Ok, kondenzátor zavrhuji, bylo by to pro mě i komplikovanější.

Takže tedy 6V nebo 9V trafo? Elektronika by dle stabilizátoru měla být na 5V.

Samozřejmě rád bych tam s ohledem na životnost dal co nejmenší napětí, ale taky je to vybavení pro hudební aparát, takže by mělo být spolehlivé, i když budu hrát někde v Horní Dolní, kde bude v síti podpětí.

Taky je tam dohromady 8 relé, která mohou být zapnuta i všechna naráz, tak aby to pak nedělalo nějakou neplechu a napětí nepokleslo tak, že by to nezvládala elektronika.

Následuje off-topic diskuze plná osobních urážek. Přeskočte na příspěvek ZDE.
Naposledy upravil(a) dayslypper dne 31 srp 2012, 10:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#38 Příspěvek od jarda »

6V bude málo. A je ještě jedna cesta - externí stabilizovaný adaptér, třeba http://www.volny.cz/matejkatvs/prodej/s ... zdroje.htm nebo spínaný http://www.gme.sk/napajeci-adaptery-sit ... -p751-139/
Takže celá úprava by spočívala v doplnění konektoru do přístroje a napojení na místo původního stabilizovaného výstupu.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#39 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
jsi si jistý, že za usměrňovačem je přímo ten stablík a z něj je pak napájen celý obvod, že před stablíkem ještě není žádná "odbočka" pro napájení obvodu?
Jinak to trafo min. na 6V - po usm. dostaneš něco málo nad 8V /při zatížení/ - což je udávané minimum pro ten stabilizátor (7-8V), z toho transformátoru bez zátěže leze víc - až asi 9V. Můžeš samozřejmě použít i výkonnější - 4,5W a klidně na těch 9V, ale musíš počítat s větší ztrátou na tom stabilizátoru, bude při plné zátěži hřát.

EDIT: ... jak píše jarda - konektor a adaptér, to je taky dobrá varianta! Vyhneš se problému s "instalací" toho nového trafa.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#40 Příspěvek od jarda »

Ta třetí fotka je vlivem blesku v dotazované oblasti "nečitelná", ale předpokládám, že jde pouze o 5V. Chtělo vy to vyfotit třeba na parapetě okna a bez blesku
Edit:
Ha, ze strany součástek jde od anody D4 spoj dolů a není vidět, kam /foto 2/. Třeba to vysledovat a rozkreslit...žeby na napájení těch relé?
Naposledy upravil(a) jarda dne 09 srp 2012, 21:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#41 Příspěvek od Sendyx »

Průměrný Oran Gutan vezme regulační trafo nebo autotrafo, změří si jaké napětí tam kde při jmenovitém napájení je, vyzkouší, při jakém podpětí to může fungovat, zohlední ztrátu na stabilizátoru atd., použije třeba podobné trafo a ověří si, jaké budou poměry a podle toho z dostupného sortimentu vybere správné. Stejně je to vhodné po předělávce ověřit, v jakém rozsahu napájení to funguje.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#42 Příspěvek od Andrea »

Já si můžu oči vykoukat a na celé desce nevidím jediné relé. 8O
A anody diod v můstku jsou zem, ta nejspíš vede na těch osm 1/4" jacků.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#43 Příspěvek od jarda »

Je to málo zaostřené, a ta relé jsou asi na obr. 1 dole, ale vidím jich jen 7 a chtělo by to vyfotit zepředu a kvalitně, nebo opsat, co je na nich, takto všichni hádáme. A tytéž anody vedou ze strany spojů směrem ke stabilizátoru, a tam je to vlivem blesku nečitelné... může to být zem, ale není vidět všechno
Naposledy upravil(a) jarda dne 09 srp 2012, 22:08, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#44 Příspěvek od Andrea »

7 relé? Kde prosím tě? 8O Ty jseš ke všemu asi i slepej nebo jsem slepá já, protože já tam vidím jen 8 ks 1/4" jacků RN112BPC. :roll:

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#45 Příspěvek od jarda »

Subpanel na obr. 1 dole, na obr. 2 nahoře

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“