frekvenční měnič TELEMECANIQUE ALTIVAR 31 - prosím o pomoc

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

frekvenční měnič TELEMECANIQUE ALTIVAR 31 - prosím o pomoc

#1 Příspěvek od miras269 »

Zdavíčko,
prosím o radu.Kamarád má v dílně frekvenční měnič TELEMECANIQUE ALTIVAR 31 [ ATV31HU15N4 v 1.1 IE01 ] potřeboval ho naprogramovat na soustruh a jelikož se v programování moc nevyznám tak jsem se v tom musel trochu pohrabat,ale nakonec jsem přišel alespoň na továrenský reset. :) zjistil jsem na netu že řada měničů ALTIVAR lze napojit a nastavovat pomocí PC.Fyzicky jsem ověřil že má i zásuvku RJ-45 ale nikde na netu jsem nenašel manuál k tomuto měniči.Zajímalo by mě, na co jsou další neobsazené piny na měniči a jak měnič mohu připojit na PC a kde se dá sehnat k němu software.On by ten návod i software měl být dodáván s měničem, ale zařízení je z druhé ruky, takže už k tomu nebylo nic....
Myslil jsem, jestli by náhodou někdo z Vás ten manuál neměl, nebo nevěděl, kde ho najít.Předem díky :) Miras

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

google asi 20vteřin
http://download.schneider-electric.com/ ... -menic.zip

pardon za odkaz, nejde vložit do URL

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od sefi »

niektoré meniče majú odnímateľný displej a cez ten sa dalo nastavovať parametre, niekedy ten displej bol jeden na viac meničov v stroji a keď sa stroj rozobral zostal iba na jednom...zapojenie vstupov a výstupov musíš najsť niekde na nete..je tam toho plno..

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od miras269 »

Honza_dy:

dekuji moc :) tak jen vážně neumím hledat... :/ :)

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od miras269 »

a ještě dotaz jestli můžu.... ten měnič lze připojit na kompa přes RJ-45 a v manuálu jsem o tom nic nenašel.Jen pouze přes sériový port... a ten jsem na měniči nenašel.Kde zjistím jaký kabel použít, jak to zapojit, jestli stačí jen z měniče do síťovky, nebo jestli musí být něco v cestě a jak to donutím komunikovat s PC a jaký software mám použít.Předem díky :)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

Myslím, že RJ-45 je primárně určen pro připojení vzdálené ovládací jednotky (displeje) pro komunikaci s PC bude zřejmě nutné dokoupit speciální modul.
edit:
něco jsem našel v katalogu viz. obrázek. Převodníku RS485 na RS232 se nevyhneš.
Přílohy
altivar.PNG
(76.05 KiB) Staženo 195 x

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#7 Příspěvek od jarda »

Podle manuálu to vypadá na autonomní zařízení s možným připojením vzdáleného terminálu, kterým je krabička se čtyřmístným 7seg. displejem, několika tlačítky a konektorem pro spojení s měničem, a s počítačem to zjevně nemá nic společného. /strana 7/.
Na poslední straně manuálu /79/ je kontakt na firmu: www.schneider-electric.cz
Tel.: 382 766 333 – e-mail: info@cz.schneider-electric.com

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Jirka_Ka »

Pokud se v FM nevyznáš tak jsi docela odvážný chtít se hrabat v sw přes PC.Vícenémě většina takovýchto FM je připravena pro nadřazené řízení vyšším systémem regulace kdy probíhá integrace do regulačního sw a tudíž je potom měnič integrován jako další logický blok v sw a poté není nutné FM řídit přes IO vstupy ,napětím,proudem a pod..Poté lze z FM získat další údaje do regulační smyčky,které nejsou dostupné po obyčejných IO vstupech a výstupech.Proto lze FM připojit např. k RS 485 a jejich modifikací výrobců regulace,nebo popř. k modernějším jako bacnet,modbus a pod.Proto je tam tam zásuvka RJ45.
Přílohy
FM_ATV31.JPG
(181.47 KiB) Staženo 285 x

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“