WIFI pre mensiu obecnu siet,a pripojenie dalsieho PC v dome.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#31 Příspěvek od tiktak1953 »

Co stoji taky wifi router ,aky by sme potrebovali,pat minut strachu?Kto to nepozna, co je to pat minut strachu ,tak odpoviem.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#32 Příspěvek od jarda »

Tu si vyber http://www.najnakup.sk/wifi-router /a nekradni... 5 minut/ :D

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#33 Příspěvek od Jirka_Ka »

Ceny wifi routerů začínají na cca 400,-Kč. Díval bych se ovšem na parametr 802.11n ( s 1 anténou vetšinou 150 Mbit/s, se dvěma -třema 300 Mbit/s ) s podporou IPv6. Použival jsem Asuse řadu 500,( dodnes 500W ),jediný problém byly spínané zdroje, měl jsem Linksys WRP 400 s VoiP , taktéž dobrý výkoný stroj s integrovaným VOiP slabost opět napaječ, beží jinde dodnes.Někde jsem dával Dlink,taky šlapaly OK. Možné routery:http://interlink.tsbohemia.cz/d-link-di ... 92557.html, http://eshop.khfornet.cz/netgear-jwnr20 ... 15476.aspx .Pak dražší modely třeba ten nějaký Asus který má i USB s možností sdílení flešky-disku přes FTP,SAMBU, nebo třeba tiskárny .Provozoval jsem na ASUS 500W tiskárnu Xerox i OKI a vše fungovalo.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#34 Příspěvek od tiktak1953 »

Jirka-Ka ked sem dam obr.nastavenia siete internet ako mam v tom PC co neviem sa s nim pripojit k internetu,budes vediet co ma byt oznacene a co nie.Tiez mozno som v pruvodcovi pripojeni k internetu zle postupoval(oznacil co nemal.
1.) som oznacil Pripojit k inter.a dalsi.
2.)oznacil.Nastavit pripoj rucne a dalsi
3.)oznacilPripojit pomoci sirokopas.pripoj ktora je vzdy zapnuta a dalsi
a Dokoncit.
Vypisalo po chvilke:Pripoj zadne alebo omezene,pretoze siet nepridelila tomuto PCadresu.
Budete z tohoto vediet viac uz.To ,co som oznacil ,sa mi zdalo logocke,ci je spravne netusim.Zatial vsetym velmi dakujem za ochotu.Neviem sa vam cez den tolko venovat ako by ste potrebovali!Tie nastavenia co som nasiel ,ked som hladal kde je problem z pripojenim ,su zlozite,a musi byt oznacene podstatne veci spravne!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#35 Příspěvek od tiktak1953 »

Jarda,musel som sa na tebe poriadne zasmiet aj zo synom ako si to napisal,naozaj kazdy nevie ten for.

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#36 Příspěvek od Jirka_Ka »

Co se týče sítí jsem samouk,ale pokud budu vědět jak,samozřejmě rád poradím.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#37 Příspěvek od tiktak1953 »

Uz som si vytlacil z tohoto PC tie nastavenia pripojenia (vlastnosti,protokol siete int.(TCP/IP),sietove pripojenie)k internetu a az bude cas zacnem to podla toho nastavovat.Uz teraz ako som to tlacil ,som uvidel neake(mozno vazne) rozdiely v nastaveniach!Urcite ked nieco nepojde nastavit,spytam sa vas,lebo tam musi byt postupnost krokov,aby sa vsetko dalo spravne nastavit.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#38 Příspěvek od tiktak1953 »

Problem sa podarilo vyriesit, ako som chcel ja.ako som to nakrerslil niekde na zac . Bol tu pred dvoma hod.kamos z WIFI.povedal som mu ,ze nech sa pozrie na to ako som nastavil pripojenie PC na internet.Vraj to je dobre nastavene.Zavolal druhemu do firmi ktory bol na PC aby sa pozrel preco to neide.Povolil dalsi PC ci co mi to povedal,a za dve mit to uz islo. Adresa je dinamicka povedal.Tiez ze nebrania umyselmne viacerym PC.Diky vsetkym ,co ste sa mi snazili pomoct!!!.

DOLEZITE:Ten text pod mojim obr.na str.c1 NEPLATI.Bolo to len krajne riesenie,keby sa to nedalo podla nakresu!Teda ,je to zapojene tak ako je to nakreslene.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“