Reset tonerových kazet pro Samsung 310,315,3175,320 atd

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
barbucha1
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2008, 02:00

Reset tonerových kazet pro Samsung 310,315,3175,320 atd

#1 Příspěvek od barbucha1 »

Zdravím, dostal jsem se do problému s hláškou laser tiskárny Samsung 310 " Toner low ", což je jak známo velmi nepříjemná hláška, teda hlavně finančně. Nicméně, není takový problém, který by se nedal " ojebat". Na netu je vcelku dost návodů jak resetovat čip na toneru, ale téměř všechna řešení mají jednu chybku, a to - koupit jakýsi kit, který resetuje buď čip na toneru, nebo vnitřní EEPROM v tiskárně, ve kterých jsou uložené počty vytisknutých stránek a množství toneru. Naprostou náhodou jsem narazil na návod jak " drsným " způsobem na tvrdo EEPROM zresetovat, takže systém počítá opět od začátku. Odzkoušel jsem a dávám v plém i s popisem. Figl spočívá v tom, že pin SDA EEPROM 24C64 se před inicializací na tvrdo uzemní a systém tiskárny namísto obsahu Epronky načte nuly. Inicilalizace trvá sice podstatně déle, protože systém zmagoří, ale nakonec místo informací z Epronky dosadí 0, což je kýžený záměr. Pak musí následovat "vytištění " jakékoliv hámotiny černobíle a pak barevně, aby si systém dosadil do počtu stránek 1 a tím vzápětí k naší spokojenosti přeprásk v Epromce nechtěné počty vytištěných stránek a stavy obsahů tonerů. Tisk s u tiskáren provede nejlépe výtiskem kontrolní stránky a u multifunkčních tiskáren vytištěním kopie čehokoliv. Celkový postup je v příloze a je mírně odlišný od postupu z původního zdroje. Podle mého názoru to může být jinou verzí firmware systému tiskárny. V každém případě je nutné aby se pro vynulování počítadla po resetu vytiskla stránka se všemi barvami. Podle postupu ze zdroje se nulovalo pouze počítadlo černé. Teprve až při vytištění zkušební stránky s bareným logem došlo i k resetu počítadla barviček. Takto resetovat Epromku je sice docela " prasárna", ale za dobré prašule, a hlavně potřebujete k tomu akorát jeden mikrospínač a kus univerzálního tišťáku. Konec konců, účel světí prostředky. Tento postup je odzkoušený u typů 310, 320, 3175, ale mám pocit, že to lze učunit u všech tiskáren, které používají k ukládání dat EEPROM 24C64, chce to jen odzkoušet, ale pozor pouze na VLASTNÍ NEBEZPEČÍ případného poškození bordu tiskárny . Fotečky jsou z bordu pro multifunkci CLX 3175. Foto bordu pro 315 - je stejný jako 310. jsou v původním zdroji.
Toto je postup pro reset " zaváděcích " tonerů - tj bez čipů. V případě, že potřebujete zresetovat již " plné " tonery s čipem, stačí čipy přelepit izopepou, nebo pod a systém je bude považovat za zaváděcí a bude se k nim tak chovat, tj. bude používat počítadlo stránek v systému a nikoliv čipy v kazetách. Sice dochází k " větši " spotřebě toneru v počítadle / systém jinak počítá spotřebu toneru /, ale to nám může být šumák, když se dá počítaklo snulovat kdy je potřeba a lahvička prášku stojí 189,-Kč namísto cca 1200,-Kč za orig a 700,-Kč za repas kazetu a cca 250,-Kč za čip do repasu.

:flipa: :guns: :doublefuck:

a teras nám mohou i s jejich lambádou :flipa: drahý tonery.

Původní zdroj pro CLP 315
www.rumburg.org/printerhack/

P.S. to moderátor: proč to nebere soubory .DOC?
Přílohy
Reset_tlačítko.jpg
(72.39 KiB) Staženo 289 x
EEPROM.jpg
(94.12 KiB) Staženo 333 x
Postup resetování počítadla tonerů Samsung 3XXX.txt
(1.82 KiB) Staženo 370 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Soubory DOC musíš zazipovat nebo převést do PDF.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
barbucha1
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2008, 02:00

#3 Příspěvek od barbucha1 »

ZdenekHQ píše:Soubory DOC musíš zazipovat nebo převést do PDF.
OK, ale proč tak jednoduše, .doc převádět do PDF, má to nějaký blišší důvod?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Protože někteří používají LibreOffice nebo OpenOffice a soubory DOC (zejména obsahujíci jakoukoli grafiku) nejsou vždy navzájem mezi všemi verzemi importovatelné, nezřídka i malý obrázek přesáhne přes tisknutelnou oblast stránky. Nejednou vyzkoušeno.
Takže někdy to nezachrání ani ten ZIP, zatímco týž soubor exportovaný jako PDF přímo z Wordu, přečte každý.

Uživatelský avatar
barbucha1
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2008, 02:00

#5 Příspěvek od barbucha1 »

Hill píše:Protože někteří používají LibreOffice nebo OpenOffice a soubory DOC (zejména obsahujíci jakoukoli grafiku) nejsou vždy navzájem mezi všemi verzemi importovatelné, nezřídka i malý obrázek přesáhne přes tisknutelnou oblast stránky. Nejednou vyzkoušeno.
Takže někdy to nezachrání ani ten ZIP, zatímco týž soubor exportovaný jako PDF přímo z Wordu, přečte každý.
OK, děkuji za info. Zařídím se podle toho.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

mám tiskárnu CLP300 a tento postup mi nefunguje !
nezkoušel jste to někdo s touto tiskárnou ???
Přílohy
CLP300_20121221_224441.jpg
(266.87 KiB) Staženo 240 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“