Schema FM vysielaca

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

Schema FM vysielaca

#1 Příspěvek od Puma17 »

Mate niekto schemu fm vysielaca s dosahom cca od 1 do 2 km. Moze byt aj zlozitejsie.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Kdybys četl předchozí příspěvky, co?
Před půldruhou hodinou se to tu řešilo: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... pic&t=9509
Tak pro příště, jo?

Ale bacha na platné zákony ! U nás se za to sedá natvrdo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Hill píše:
Ale bacha na platné zákony ! U nás se za to sedá natvrdo.
znáš někoho takového nebo jsi o něm slyšel? po Husákovi? že by šel natvrdo?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Nojo, máš pravdu, utíká to, ale posledního, co o něm vím, odchytili až v devadesátém čtvrtém a znovu o rok později, napoprvé to bylo za deset tisíc, napodruhé tučnější pokuta a zabavené zařízení. To mám přímo z tehdejšího Inspektorátu radiokomunikací.
Nakonec ani za Husáka za to kamaráda Lojzu (tehdy mu ještě nebylo 18)nezavřeli, jen za to vyletěl z průmky a jeho táta za to měl nějaké stranické popotahování, že ho neuhlídal.
O čerstvějších případech (za platnosti stojedenapadesátky a dvěstějedenatřicítky) se mi jen doneslo něco o pokutách.
Ale monitoruje se průběžně dál, pokuty je vždycky škoda, tak jsem to varování trochu předávkoval. Fakt je, že opakované odchycení se už kvalifikuje jako maření výkonu úředního rozhodnutí, je jen otázkou, za jak dlouho se tím soud začne zabývat a jestli se na to mezitím nebude vztahovat případná amnestie.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#5 Příspěvek od mety »

vkv 88-108Mhz pasmo je určene pre rozhlasove stanice a nie pre piratske vysielanie.Predstavte si žeby si každy vysielal na tom pasme jak sa mu zachce,to by bol bordeľ. :wink:
Inak všetko najdeš na www.pira.cz :?

Uživatelský avatar
DRAKE
Příspěvky: 276
Registrován: 05 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od DRAKE »

To je fakt. Vysílat v pásmu 88 - 108MHz sice je blbý, ale ono je to těžký nevysílat, když ten příjem je tak strašně jednoduchej. :D
Ježíš na kříži zaplatil za naše hříchy a tím nás osvobodil od věčné smrti. Platí i pro bastliře :-).

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

Hélé, ťamani už pěkně dlouho prodávaj vysílačky bez homologace ČTÚ.
Neví někdo, jaký maj parametry? (frekvence, modulace, výkon, ...)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Puma17 »

tato fm vysielacka by bola dobra ? http://www.caleydon.com/lab/elektronika ... acka-2.php . Inac ja byvam na dedine takze ak budem vysielat iba v dedine, tak by ma asi nemali chytit.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#9 Příspěvek od Puma17 »

ked vam mozem poradit, nerobte si fm vysielace. Ani 500mW ani 1nW. Telekomunikacny urad (dalej len TU) vas moze chytit aj s takym malym vykonom. Zistoval som si to na TU a tam mi povedali ze vysielanie aj ked na sukromne ucely, s malym vykonom, to vsetko je protizakonne. Fakt ak nechcete mat problemy so zakonom radsej to nechajte tak. Neoplati sa pre male vysielanie dostat pokutu a mozno aj sedenie na tvrdo. Je jedno ci byvate v meste alebo na dedine, vsade vas dokazu najst. Odporucam kupit si mp3 prehravac ako sediet. Nechem vas tymto poucat ale len ochranit pred neprijemnostami.

MirekD

#10 Příspěvek od MirekD »

Puma17: Ale vždy￾ to není pravda, vysílání v rozsahu 87.5 -108 MHz u nás POVOLENO JE s výkonem 50 nW!
viz
http://www.ctu.cz/1/download/Opatreni%2 ... 006_22.pdf

Platnost tohoto všeobecného oprávnìní je od 15. 6. 2006

MirekD

#11 Příspěvek od MirekD »

Ajaj! Teï mi došlo, že zøejmì tazateli jde o Slovensko - nìjak jsem tu slovenštinu nevnímal. Takže tam to samozøejmì mùže být jiné, pøedpisy TÚ neznám. Ten mùj odkaz byl na oprávnìní vydané ÈTÚ, které samozøejmì platí jen pro ÈR.
Omlouvám se!

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#12 Příspěvek od Puma17 »

Mirku, nic sa nestalo

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“