Video si neudrží èas

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
panjo

Video si neudrží èas

#1 Příspěvek od panjo »

Kamarádi, poraïte, u videa Thomson VP4601 mi nejdøíve pøestaly držet programy, po vypnutí videa po naprogramování nahrávání se uložené programy neudrží a v daném èase se nahraje zrnìní. Zkusil jsem na 10 minut video vypnout a ani èas nezùstal, je tam nìjaká baterie a jak ji vymìnit? Díky panjo.

Uživatelský avatar
Gabca
Příspěvky: 118
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)
Kontaktovat uživatele:

re

#2 Příspěvek od Gabca »

No nejaka baterie (-ale spise kondik s velkou kapacitou) by to drzeli,ale teprve az by jsi to odpojil od site-vythnul snuru ze site...........si myslim teda......

Uživatelský avatar
Tipi
Příspěvky: 23
Registrován: 08 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Tipi »

Na zálohovanie hodím môže byť použitá nejaká nabíjateľná batéria, alebo skôr kondík s veľkou kapacitou (0,1 až 1F), ktoré časom stratia kapacitu. Tieto kondíky sa veľmi ťažko zháňajú. Ja som to riešil s vyradeným akumulátorom do telefónu, ktorí som prilepil na šasi a prepojil ohybným káblikom. Ten akumulátor už v telefóne nevydržal ani deň, ale pri odbere aký majú hodinky vo videu to vydrží aj niekoľko dní, až týždňov – úprimne, vypadnutiu hodín som sa za rozumný čas nedočkal. 8-)

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

baterka

#4 Příspěvek od fero_b »

suhlasim s tipi, najlepsia "oprava" je najst ten velky kondik, vypajkovat ho prec, nahradit to litiovym clankom cez shotkyho diodu a odpojit nabijanie toho kondenzatora

Uživatelský avatar
Tipi
Příspěvky: 23
Registrován: 08 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Tipi »

Akurát, že ja som nič neodpájal, napojil som to priamo a tie NiCd články sa vlastne non stop nabíjajú, ale len s prúdom pár mA čo im ani dlhodobo nevadí. Asi... 8-)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Ty kondiky jsem videl v GMku, 1F/5,5V stoji asi 115,-

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

forbidden píše:Ty kondiky jsem videl v GMku, 1F/5,5V stoji asi 115,-
videl si dobre. je to on...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “