Veškrna Ruzyňský

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Veškrna Ruzyňský

#1 Příspěvek od Crifodo »

http://www.novinky.cz/domaci/280675-z-l ... praha.html

Proč slovenský dejme tomu režisér vyhrožuje, co si bude český národ pamatovat, nechápu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Hlavně si všichni budem pamatovat VODEZDISMUS KEZDISMUS. Proč se tím rozčilovat a škodit tak vlastnímu zdraví kvůli blbosti jinejch?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

osobně jsem ho neznal a tak vlasně znám jen jeho mediální obraz, něco jako Fučík. Nicméně střípky informací které mimo tento mediální obraz ke mě pronikly ve mě vzbuzují pocit , že to tok jednoduše kladná osobnost nebyla. Mělo by se pojmenovávat až po padesáti letech od úmrtí, to už emoce ochladnou a zůstane jen tem omšelý mediální obraz nebo taky ne. Kde jsou ulice a pomníky těch, kteří ještě žili a už jim je stavěli.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

"S nápadem pojmenovat letiště po Václavu Havlovi přišel brzy po Havlově smrti režisér Fero Fenič. Nápad se setkal s rozporuplnými reakcemi."

Taky mě připadalo, že to musel navrhnout člověk, který byl, je a bude jen 🤐. A koukám, že dnes je režisérem už každej hňup. :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Zavidis?

:-)

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Nejhorší na tom je, že na podobné šarády se peníze najdou vždycky, ale třeba na náročnou operaci dítětě v zahraničí se musí mezi občany uspořádat sbírka..


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

Nojo, operace dítěte je dobrá jen pro to jedno dítě, ale tohle je přece ku prospěchu nám všem. NÁM VŠEM! A ticho tam vzadu!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Včera dopoledne na ČRo1 bylo dlouhé povídání s novinářem Janem Petránkem.
Poslouchal jsem to cestou v autě, neslyšel jsem to od začátku a, jak je zvykem u rádií v koncernových autech, místy jsem byl bez signálu, tak doufám, že jsem to pochopil správně:
jedna z otázek totiž byla i na přejmenování letiště. Procenta si nepamatuji, ale pan Petránek poznamenal, že ho udivilo, proč se letiště přejmenovává, když oficiálně zveřejněný souhrn výzkumů veřejného mínění vyšel sice celkem těsně, ale proti přejmenování. A že by dal přednost přejmenování nějaké kulturní instituce, když už to muselo být, protože je divné pojmenovat letiště po někom, kdo nerad létal, a všeobecně se o tom ví.

Mně to zaráží také, ostatně Pan Petránek mi hovořil z duše, stejný názor jsem vyplňoval do nějakého výzkumného dotazníku před pár měsíci totiž také, jen jinými slovy, ale stejně jednoznačně.
Jenže buď je u nás hodně lidí, kdeří rádi podle okolností změní názor, aby hlasování vyšlo, nebo statistika využívá hojně váženého průměru - škrtneme, co se nehodí, a spočítáme, co zbylo (a můj názor se určitě nehodil, když jsem dal přednost původnímu názvu Praha - Ruzyně). A to by v tom byl čert, aby se to neprosadilo.
Nejspíš ale platí obojí.

Připomíná mi to, jak se tu před lety zřídila zóna zákazu stání, během týdne radní uznali, že je to kravina, kam najednou na noc s 250 auty, která nikde nepřekážela, to by přišlo vůbec draho.
Takže všichni ještě rok a půl porušovali zákon a policajti měli z města instrukce nevšímat si toho, protože přeznačení něco stálo a bylo potřeba s odstraněním značek aspoň rok počkat, než se bude moci odepsat, aby z toho nebyl průseur...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše:tohle je přece ku prospěchu nám všem
Každý režim v závěru své existence je tím víc křečovitý a prolhaný, čím víc se ten konec blíží. Víc pompy, vepředu stříhání pásek a novinářské ***** a vzadu filtrování nepohodlných nebo rovnou pendreky. Přítomnost "Entropa" Černého a jeho pasáka Vondry dobře vystihuje o co šlo. Naši nejvyšší nezastírají že jim jde o to, užít si Poslední mejdan.
Země v obdobích rozkvětu nepřejmenovávají letiště, ale staví nová letiště, školy, a národní důchod roste. A nezadlužujou se.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od Yarda1 »

Vy to špatně chápete. Pánko režižér nechtěl zviditelnit pana Havla, ale sám sebe. A to se mu podařilo. Kdo si teď honem vzpomene na to co natočil? Ale navždy se vryl do srdce národa jako Ten Slovák Co Přejmenoval Ruzyňské Letiště Po Nejlepším Prezidentovi Mezi Dramatiky A Nejlepším Dramatikovi Mezi Prezidenty.
:toilet:
Hill píše:...když oficiálně zveřejněný souhrn výzkumů veřejného mínění vyšel sice celkem těsně, ale proti přejmenování...
Někde (snad na iVčera) to tehdy komentovali, že ti co nesouhlasili, tak činili proto, že se jim nelíbil původně navrhovaný název "Václav Havel je letiště" :D
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#11 Příspěvek od BIPOLAR »

Moc mě těší, že i po smrti, některé zdejší diskutéry V.Havel tak rozčiluje. :D :D :D
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od pavoucisit »

V jedné z diskusí k tématu přejmenování jsem našel příspěvek znějící "konečně jsou někteří lidé spokojeni, Havel přeci skončil v Ruzyni"

Je škoda, že se Havel stává opět loutkou i po své smrti.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#13 Příspěvek od janousek »

Ještě že nelétám, když už, tak to mám blíž do Vídně. Volba je jasná. :toilet:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Nakonec, když to pražáci chtěli, tak ať to mají. :lol:

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od Milan121 »

pan Petránek je Osobnost,velký Člověk

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“