Windows 8 kdo uz ma nainstalovano, vyhody a nevyhody.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Nika »

Andreo, i někteří naši elektrikáři používají dva displeje, projektanty se Solidworks, Autocady atd. snad ani popisovat nemusím. A to se to začíná rozmáhat i třeba u finančníků, kdy čumí na jednom do SAPu a na druhém do Excelu.... Každá kancelářská síla oceňuje to, co vidí. Když si vezmou projektor a "nerozsypou se jim ikonky" a jednoduše ho umí přepnout. Od správy oken (kotvení, shaking atd.), přes rychlost, protože defragmentaci zvládají konečně Win samy o sobě (atd.). A ty podepsané ovladače mají výborný dopad na stabilitu. Snad náš malý vzorek PC i lidí už o něčem vypovídá. Nemám jediného uživatele, který by nebyl s Win7 spokojen.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#32 Příspěvek od Andrea »

No vidíš, a já jsem spokojená s WinXP a stačí mi na to 5x pomalejší počítač.

Edit: Dva monitory v CADu, to už šlo pod DOSem, na to nemají patent W7.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

Niko, jsem zastánce jak XP tak i W7, ale nezlob se - píšeš tady ptákoviny. :wink:

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Nika »

Ta debata opravdu utekla od toho srovnání WinXP a Win7. Nechci vůbec řešit efektivitu práce ve státní správě, to by mi asi praskla žilka. :)
I u nás jsou lidi výkonní, kteří dokáží výkonné PC využít ve svůj prospěch a jiným nepomůže vůbec nic a je to jen házení perel....
A ještě uvedu něco jen tak zcela mimo, je to už hodně dávno... :D , to bylo využité na 100%, žádný bit nazmar a užasných 64KB RAM.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Nika »

p32 píše:Niko, jsem zastánce jak XP tak i W7, ale nezlob se - píšeš tady ptákoviny. :wink:
Prosím, můžeš být konkrétní?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#36 Příspěvek od Andrea »

Nika píše:A ještě uvedu něco jen tak zcela mimo, je to už hodně dávno... :D , to bylo využité na 100%, žádný bit nazmar a užasných 64KB RAM.
A ta změna u tebe nastala kdy? :roll:

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Nika »

A ta změna u tebe nastala kdy? :roll:
V roce 1990 jsem začínala na MSDOSu 3.3 a slušovický 286 s 640KB, 20MB HDD, FoxBase 2.1.... Bylo to první PC na závodě.... Ještě to bylo jako "Praga". V roce 1993 nás ve velké privatizaci koupilo TRW. Servery na Novellu (krásná doba), s kolegy jsme se předháněli s dobou bez restartu, měla jsem na jednom 2 roky... Stanice na Novell DOSu i MS a Arcnet.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#38 Příspěvek od Andrea »

Právě nechápu, jak někdo, kdo zažil tuhle dobu, se může tak hrnout tam, kam dneska výpočetní technika čím dál rychleji směřuje.

užasných 64KB RAM ---> 2GB jsou málo

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#39 Příspěvek od Crifodo »

Debata ani tak neutekla, spíš vždycky uteče moment, kdy je někdo ochoten (a schopen) se zamyslet, jestli potřebuje nový OS do nového hw, typicky po příchodu nové marketingové kampaně.
Naprostá většina uživatelů W jsou nekvalifikovaní a naprostá většina nepotřebuje ani výpočetní výkon, ani se nevyhrabe z procesů zavšivení systému, které každý OS deklasuje v molocha hrabajícího na disku s šílenou odezvou. Ty jsi Niko možná v nějakém silně specifickém prostředí.
Žilka praská hoidně lidem, doba je už prostě taková, že "finančník" a "kancelářská síla" je pro hodně z nás už hodně blízká pojmu "nepřítel". Počítač a IT je oblíbené a efektivní rejdiště byrokratů (efektivní ve smyslu tunellingu, ne aplikací pro občana).
Jo, ty doby 64 kB osmibitů byly dobou, kdy si nadšenci uplácali sw a někdy i železo, aby v práci v národním podniku měli analýzu rychlejc, přesnějc a levnějc než bez osmibitu, a ono to tak fakt bylo, ale ta doba vydržela krátce.
Dneska jsou to ty IZIPy, registry a Opencardy, bohužel IT dneska slouží nepříteli a MS je tu od toho, aby tahal prachy školám a úřadům z kapes, ne proto, aby efektivita naší ekonomika stoupala s druhou mocninou souběžně připojených monitorů.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

Nika píše:Andreo, i nìkteøí naši elektrikáøi používají dva displeje, projektanty se Solidworks, Autocady atd. snad ani popisovat nemusím. A to se to zaèíná rozmáhat i tøeba u finanèníkù, kdy èumí na jednom do SAPu a na druhém do Excelu.... Každá kanceláøská síla oceòuje to, co vidí. Když si vezmou projektor a "nerozsypou se jim ikonky" a jednoduše ho umí pøepnout. Od správy oken (kotvení, shaking atd.), pøes rychlost, protože defragmentaci zvládají koneènì Win samy o sobì (atd.). A ty podepsané ovladaèe mají výborný dopad na stabilitu. Snad náš malý vzorek PC i lidí už o nìèem vypovídá. Nemám jediného uživatele, který by nebyl s Win7 spokojen.
Dva monitory mam doma aj v praci. Na takych PC, kde sa Windows 7 nedaju ani nainstalovat. Nemam tam Windows ziadne. Podpisane ovladace k stabilite nepotrebujem. A spravu okien mam taku, co nebude mat M$ nikdy.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 28 říj 2012, 22:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Nika »

Crifodo píše:....
Ano, naprosto souhlasím.
Jen dodám, jsem z výrobní firmy, nejsme sociální ústav. Konkrétně jsem ze závodu/divize, který/á vyrábí motorové ventily. Ty rostoucí nároky sw/hw mě taky ničí a věř, že dává hodně zabrat ty uživatele ukočírovat, aby negenerovali obří "prezošky" atp. o ničem. A taky jsem si svůj vypiplaný NetWare obrečela (2006). Měla jsem tam rozjeté ZenWorks jako nadstavbu správy, jako jedna z mála jsem měla jen User práva pro uživatele atd., centralizované tiskové služby atd....
Současná "rozchlastanost" OS (MS) je děsivá. Snažím se lidem udržet systémy nezavšivené, rychlé, stabilní. A hudrám na ně, když toho nevyužívají. :)

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od AmarokCZ »

Nika píše:Závěr je takový, že Win7 a WinXP jsou technologicky o generaci jinde, výčet jsem linkovala, stačí číst.
Mno, v tom tvém linku je jen pár drobných nepodstatných rozdílů, žádnou výhodu tam nevidím...
Závěr je takový, že WIN7 nepřináší nic podstatného oproti WIN XP, to že jsou to systémy prakticky "rovnocenné" (prostě není tam zásadní rozdíl ... teda pokud to "o generaci jinde" pro tebe neznamená "o řád vyšší nároky na HW") snad vidí každý krom tebe.
Že děláš v IT mě moc nepřekvapuje, lidi v tomhle oboru vždycky ví kulový jako ty. :wink:
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#43 Příspěvek od Crifodo »

Nika píše: dává hodně zabrat ty uživatele ukočírovat,
mně se zdá že tebou hárají bloudivé pocity, firma na ventily má vyrábět ventily a ne prezošky. Když vyrábí místo ventilů obliudný prezošky, je buď šéf firmy mimoň, pak pán bůh s firmou, nebo si šéf přeje, pak pán bůh s ajťákem, který místo šéfa kočíruje lidi.
Stručně řečeno, MS a z něj kancelářský sw je nástroj primárně pro 🤐 a tvůj zápas je sice hrdinný ale trochu mi připadá jako ztracená varta. Jako bys chtěla rozmetačem mrvy uklízet lidem šatny, ne že by to nešlo zkusit, ale ten rozmetač byl navržen pro někoho jiného na něco jiného.
Co se vrátit k 64 kB řídicím palubním systémům a ofys nechat těm parchantům.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Nika »

AmarokCZ píše:Že děláš v IT mě moc nepřekvapuje, lidi v tomhle oboru vždycky ví kulový jako ty. :wink:
:roll:
Natož pak samozvaní borci mimo tento obor...
Naposledy upravil(a) Nika dne 31 říj 2012, 19:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
trafikant
Příspěvky: 37
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové

#45 Příspěvek od trafikant »

Jinak zpět k tématu - já blbec jsem se nachytal a upgradoval ze sedmiček osmičky. Druhý den letěly z kompu a takový šunt ať si pánové z MS strčí - však víte kam. Proklikal jsem net horem dolem a nenašel jsem JEDINÉHO, který by osmičky chválil.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“