MEG

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
pajosek

#76 Příspěvek od pajosek »

To mám vplánu,proto jsem si pøišel pro radu.Koneènì jsi to pochopil.Takže se ptám mùžeš mi pordit se stavbou megu?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#77 Příspěvek od Sendyx »

A já ti zase a znovu opakuji, že je to nesmysl.

Ale vůbec.... můžeš někde najít přesnou definici toho, čemu kdo říká MEG ? Aby nenastal efekt, že postavíš špatně fungující měnič s kusem magnetu v mag. obvodu a budeš radostně tvrdit, že jsi dosáhl nirvány.

pajosek

#78 Příspěvek od pajosek »

Fajn,prosím Tì co se stane,když stejnosmìrnì nasytíš jádro a na co se to dá použít?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

Stejnosměrné jádro

#79 Příspěvek od Maskot »

Nechci se nikoho dotknout,ale třeba na sbírání jehel a špendlíků,případně na čistění těch tmavých pruhů na kreditkách. :D

pajosek

#80 Příspěvek od pajosek »

To bylo dobrý,ale pøedstav si uzavøené jádro,tøeba trafo. Primár napø220 sekundár 24 pøi 50Hz.Další cívkou to jádro pøesytíš stejnosmìrnì,vhodnì velkým proudem. Tak jsem to myslel a zajímá mne jestli sendyx ví naco se to dá použít,ale pochybuju,že odpoví pøímo,bude to nìjaká neurèitá odpovìï.Pokud to bude vìdìt,tak se mu klidnì omluvím a budu ho považovat za odborníka.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od forbidden »

Tak tohle jsem uz nekde videl pouzivat, myslim ze tim regulovali proud sekundaru, ale jistej si nejsem, jen mi to prijde povedomy.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od pajosek2 »

Jestli Sendyx neodpoví,tak to zveřejním,ale pochybuju,že odpoví. Nebo to bude hledat v knížkách.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#83 Příspěvek od Sendyx »

Nechápu, na co se ptáš. Stejnosměrně sycené jádro se používá buď jako nelineární asymetrická tlumivka - najdeš v leckterých TV a monitorech, v některých se mag. účinek permagnetu na měkké jádro nastavoval natáčením magnetu. Jinak ss sycené jádro, uzavřené je základ funkce přesytek a transduktorů. O tohle ti šlo ?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od pajosek2 »

Vzhledem k tomu,o čem se tady bavíme jsem tohle nemyslel,ale máš pravdu.No nebudu to protahovat,ať nejsem za blbce.To co jsem mysle je násobení kmitočtu. Posuneš osu sinusoidy a snímáš jen vrcholy sin,vlastně vytváříš harmonickou. Je to stejné jako posunutý prac bod na polovodiči.Myslím,že něco podobného probíhá i u MEGu. Samozřejmě,že na to potřebuješ dvě trafa.

Dobře jsi odborník,ale zmírni kritiku.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#85 Příspěvek od Sendyx »

Teď si asi trochu nerozumíme a těžko to probereme po netu, ale jako násobič kmitočtu stačí indukčnost na feromag jádru bez jakékoliv magnetické stejnosměrné složky. Pro obě půlvlny je mag. odpor shodný, ale násobení kmitočtu - čili generace vyšších harmonických - vznikne tím, že to jádro přebudíme. Obecně ani nemusíme výrazně přebuzovat, stačí jakákoliv nelinearita. ss složkou mag. pole v jádře ovlivním akorát vytváření sudých harmonických, které u běžného jádra by nevznikly. Docela pěkně násobí kmitočet leckteré obyčejné síťové trafo.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od pajosek2 »

Už budu muset končit,ale ještě maličkost.U té varianty,kterou jsem popsal já můžeš proudem do ss cívky parádně regulovat sycení a jako stř.použít i malé amlitudy. Máš pravdu,že po netu to nevyřešíme.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#87 Příspěvek od Sendyx »

Je to sice hezké, ale energetická účinnost podobných obvodů je žalostná.

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

#88 Příspěvek od hamos »

Nasel jsem nejaky dokument , kde se snazi o blizsi popis problematiky MEGu ale zadnych hodnot se tam dopatrat neda.

Doporucuju procist VSEM , pro zaprisahle odpurce volne energie je zde vysvetleni terminu "overunity systems".

http://www.cheniere.org/techpapers/Fact ... works1.doc

Uživatelský avatar
Hanger
Příspěvky: 110
Registrován: 01 říj 2010, 02:00
Bydliště: Karlovarsko

#89 Příspěvek od Hanger »

K pochopení principu overunity zařízení bude nejdřív rozumné opustit milého pana Einsteina a zamyslet se nad teorií částečně vlečeného éteru, resp. Mřížkovou teorií éteru.. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“