Tlačítka s adresou (IP, MAC..) pro měření časů závodníků

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Tim "hubem" jsem myslel krabicku do ktere povedou tlacitka a ze ktere povede kabel k ostatnim krabickam/PC. To musis udelat, ale bude v tom v podstate jen MCU kde pripojis tlacitka na port, nic sloziteho. Zbytek je uz jen zalezitost sw. V pripade lenosti nejvyssi muzes pouzit nejake vyvojove desky. Nevim jaka bude vzdalenost, system komunikace je treba navrhnout podle toho, ale nebudou se prenaset zadne kvanta dat, takze bude vyhovovat treba neco na zpusob 1wire apod. Konektory dej jakekoliv nejlevnejsi, treba jacky. Pokud je umistis na horni stranu krabicky, vytazeni nehrozi.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#17 Příspěvek od bu2520 »

tak když hotové , co použít nějaký modul z řady Quido od Papoucha?

Uživatelský avatar
ATonda
Příspěvky: 16
Registrován: 21 pro 2008, 01:00

#18 Příspěvek od ATonda »

Na Papoucha jsem koukal, ale buď má málo nebo zase zbytečne moc vstupů. Závodníků bude cca 10-17 u jednoho stolu, stolů bude max 4.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Ja mel na mysli spis neco takoveho http://www.ebay.com/itm/New-ATmega2560- ... 20ccf33d79

Ty moduly od papoucha budou spis urcene pro nasazeni v prumyslu, jak kvalitou tak i cenove.

Uživatelský avatar
ATonda
Příspěvky: 16
Registrován: 21 pro 2008, 01:00

#20 Příspěvek od ATonda »

O ARDUINO jsem se teoreticky zajímal už dříve. Teď mám důvod si ho koupit. Byla to jedna z "cest" po které jsem chtěl jít, ale nenašel jsem potřebný modul k realizaci "tlačítek".
Děkuji, zítra se na modul pořádně podívám.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Tlacitka dej primo na port, dej tam pull-up 1k a 100n na zem pro potlaceni bordelu co se nachyta v kabelu k tlacitku. Ja mam takto natahlych i 30m dratu k tlacitkum po byte, vedle silovych rozvodu a zadny problem.

Uživatelský avatar
ATonda
Příspěvky: 16
Registrován: 21 pro 2008, 01:00

#22 Příspěvek od ATonda »

Ještě mě napadlo tlačítka propojit UTP kabelem. Kabel má 8 vodičů, pokud bych udělal krabičky s tlačítky (konektory) průchozí, mohl bych po jednom kabelu propojit více tlačítek a na stole by nebylo tolik kabelů :-) ARDUINO' bych dal uprostřed stolu a od něho bych táhnul na každou stranu jeden UTP kabel.
Do ARDUINO' bych mohl nahrát i stopky a čas by se rovnou odesílal do PC, popřípadě by se ARDUINa mezi sebou sesynchronizovala a odesílal by se pouze povel - č. tlačítka a systémový čas. Soft v PC by to potom přepočítal. ARDUINO' propojím mezi sebou pomocí Ethernetu a napájet se budu po PoE.

Uživatelský avatar
ATonda
Příspěvky: 16
Registrován: 21 pro 2008, 01:00

#23 Příspěvek od ATonda »

Děkuji všem za vaše rady. Teď budu řešit nákup jednoho modulu ARDUINa 2560, ethernetu, časového (hodinového) modul a tlačítkového pole.
Pokud se mi to podaří rozchodit, dokoupím další ARDUINa a propojím je mezi sebou.
O programování ARDUINa nevím nic, ale mám do dalších závodů 1/2 roku čas :-) O ARDUINO jsem se teoreticky zajímal už před léty, ale nevěděl jsem, k čemu bych ho využil. Teď mám důvod si ho koupit :-)

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“