Přihlášení do Win XP profi

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
baci
Příspěvky: 94
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00

Přihlášení do Win XP profi

#1 Příspěvek od baci »

Prosím o radu, mám trošku menší (větší problém) přehazoval jsem si síť z domény na pracovní skupinu a chtělo to po mě potvrzení heslem (je to pracovní notebook). Po zadání jsem musel provést restart a od té doby se nemůžu přihlásit do systému.Nevíte někdo zda jde to heslo obejít nějak přes bios nebo jinak? Jelikož jsou svátky, tak nemůžu sehnat našeho IT-ka. Díky za každou radu

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od alovka »

Potøebuješ administrátorské heslo do domény. Jinak s tím neudìláš nic.

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pavels »

Ja sem to udelal tak ze sem nastartoval system do nouzoveho rezimu a uzivatele sem odstranil je na hovno ze prijdes o veci na plose atd.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

no radši bych mazání uživatelů nezkoušel, on ti totiž admin asi lokální uživatele zakázal, takže tam zbyl lokal administrator a jeho heslo zřejmě nevíš. Já tedy u notebooku možnost lokálního přihlášení nechávám, ale každej admin to dělá jinak. Hlavně něco nezmrš nevratně, nějaké pokusy v nouzovém režimu, pak některý admin má akutní záchvat vztekliny. A to se nepřihlásiš ani v práci na síti, nebo jsi to nezkusil?? Já to mám nastaveno tak že user se z domény neodhlásí protože nezná adminovo heslo.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Podle toho co pise, tak heslo pro odhlaseni z domeny znal a vypada, ze se od sveho uctu nejak odstrihnul.
Tak zkus nejaky soft na zmenu hesla at uz nevratne nebo vratne (CIA Commander umi puvodni zalohovat) a zmen si ho u sveho uctu (nebo Admina).

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mourek »

No já to mám tak, že se user odhlásí z domény a pokud nedá požadavek ,tak se v lokale může přihlásit pouze jako admin, a heslo nezná.Jinak by v tom byl bordel jak v tanku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“