Monitor LG flatron L194WS, podsvietenie

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

Monitor LG flatron L194WS, podsvietenie

#1 Příspěvek od vicious »

Došiel som do stavu, keď hneď po zapnutí vypadáva podsvietenie (ani nie 1s). Z dosky vychádzajú 2 páry konektorov - jeden pár som odpojil a podsvietenie nabehlo. Konektory som zapojil naspäť, a odpojil druhý pár - podsvietenie sa začalo vypínať. Z toho mi vyplýva, že je vadná jedna trubica a nejaký ochranný obvod to preto vypína. Čo na to ostatní?

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#2 Příspěvek od shleha »

S veľkou pravdepodobnosťou bude prerušený prívod k žiarivke,alebo prasknutá žiarivka. (vrchný pár pri T-CONE)

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#3 Příspěvek od Brozicek »

Překvapuje mne, že když odpojíš ten vadný pár, tak druhý funguje. Ochrana většinou vypíná vše když odpojím kterýkoliv konektor, ať od vadné trubice (většinou jsou prasklé) nebo od dobré.
Já jsem z jednoho panelu s vadnou trubicí vymontoval zbývající tři dobré. Jednu jsem již použil jako náhradní díl do jiného panelu. Zbývající dvě používám jako "zkoušečku vadných trubic". Zatím byly konektory vždy shodné, takže stačí vně panelu postupně připojovat tu zkušební a tak dohledat tu, která je v panelu vadná.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#4 Příspěvek od vicious »

Stejne to asi odnesiem shlehovi, :wink:
potom budeme presne vedieť čo tomu bolo
EDIT: stejne si myslím, že to bude trubicou, lebo najprv začal "poskakovať" jas málo, potom viac, až sa to začalo vypínať, poto mpomohlo ubratie jasu, no zase sa to celé opakovalo, až pri najmenšom jase, gama, aj zníženom kontraste skončilo.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#5 Příspěvek od vicious »

Monitor opravený, bola to vadná trubica

Uživatelský avatar
lukacpe
Příspěvky: 26
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od lukacpe »

Ja mam taky problem ze mne vypina ochrana aj ked vsetky trubice su dobre, resp svietia. Moze byt aj tym ze uz trobica je opotrebovana a nema taky odber alebo vetsi odber a preto elektronika vypina? Stretol sa niekto s tym? Jedna sa o LG M228WD. kondenzatory okolo invertorov a zdroja som pomenil. Vdaka.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#7 Příspěvek od vicious »

Jedine že by si skusil napojiť iné trubice z nejakého vraku, kde podsvietenie funguje určite.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#8 Příspěvek od Peterseal »

Nemas niekde na vystupe trafa alebo na konektore velky prechodovy odpor?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“