set-top-box, tři TV, na každé jiný kanál?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

set-top-box, tři TV, na každé jiný kanál?

#1 Příspěvek od tominekk »

Zdravím.
Přemýšlím o pořízení set-top-boxu, ale mám tři TV a na každé bych rád měl případně jiný kanál. Nechci však kupovat tři set-top-boxy a proto se ptám, jetli není nějaké výhodnější řešení?
Všem za každé postřehy předem děkuji!
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Jestli nevíš o výrobci, který by za rozumnou cenu dodával set-top-box s výstupy několika programů současně, nezbude ti, než ty tři set-top-boxy koupit.
Nedávno jsem viděl nabídku na zařízení k příjmu digitálního vysílání pro STA s distribucí dekódovaných programů analogově k účastníkům pomocí modulátorů na normálních TV kanálech, ale v základní verzi to obnášelo nějakých 90 tisíc + DPH...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Tomínku a to ještě nevíš že když budeš chtít nahrávat na video tak budeš potřebovat další Setboxy
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od nekmil »

set-top-box je vlastně jenom přechodné řešení než současná generace TV přijímačů dožije. Vlastně nahrazuje "kanálový volič" v současných TV.

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od pavels »

A to jeste neni vyhrano,kdyz se jeste nevi jestli se nebude vysilat v jinem formatu mpeg2nebo 4??Teda co sem posledne zkoumal jestli se nekdy dohodnou jak to vlastne a kdy bude :evil:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ono vůbec bude brzy překrabičkováno. Teď jsem sháněl DVD recorder s HDD a DVBT a je to bída, jako by se digitál teprve chystal, všechno jsou to analogy. Nakonec jsem vybral Pioneera za 13000Kč, protože kupovat recorder s analogovým tunerem je podle mě nesmysl...

Ale pokud si člověk vezme počet televizí a videí v domě, tak je občas opravdu lepší dát 4-5 STB na půdu a rozvest to po domě v analogu...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
josef2
Příspěvky: 2
Registrován: 05 črc 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Nahrávání digitálních TV kanálů na DVD

#7 Příspěvek od josef2 »

Koupil jsem DVD TOSHIBA (3 900 Kč), na kterém lze přes TV (skart konektor) pobrat digitální signál ze set-top boxu. Je to ale stejně nedokonalé, protože buď nahrávám digitálně při sledování TV ten samý program nebo mohu nahrávat digitál na DVD a na jiném kanálu TV sledovat analog. Je to dost pracné vysledovat.
josef2

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hlavně Ti nikdo nesmí ten digitál v půlce náhrávání přepnout na nějakej jinej pořad... :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
josef2
Příspěvky: 2
Registrován: 05 črc 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

"set-top-box, tři TV, na každé jiný kanál?"

#9 Příspěvek od josef2 »

Zdravím, děkuji za reakci a beru ji sportovně, protože se mi to v rodině ještě nestalo a při nočním nahrávání to nevadí. Byla to jen reakce, že lze i digitál nějakým způsobem nahrát. Je ale fakt, že v zemském vysílání digi TV zatím tak velký výběr programů není a zatím stačí občas nahrávat jeden kanál. Až se vysílání rozšíří, tak potom by se hodily set-top-boxy s více digi výstupy ale i více kanálové ukládání na HDD disk. Toto ale asi nikdo nebude vyrábět ve velkém, takže je to otázka amatérské konstrukce. Josef2.
josef2

Odpovědět

Zpět na „Poradna“