Elektronický mincovník - tření mince

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#31 Příspěvek od milan222 »

Andrea píše:milan222: Ten automat je z plexiskla? Nebo jak víš, co je v něm, když jsi ani nesundal dekl?
ta zenska co ho chodi doplnovat otevre dvere, a tam je potom videt ta streva. od nich vede pak hromada dratu, vzdy svazane po peti a oznacene pismenem a cislem. jeden konektor ze dvojpolovej a zasunutej do koliku motor a druhej do senzor.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#32 Příspěvek od Artaban001 »

stanimir píše:Jeden mincovník vlastním tak jestli chceš mohu ti poslat fotky jak to tam vypadá.
To by mně taky zajímalo..

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#33 Příspěvek od stanimir »

Hned o víkendu to sem hodím.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#34 Příspěvek od pigeonit »

Taky tu jednu mám, tak ji taky nějak nafotím a hodím sem. Chystám se stavět trochu chytřejší kasičku (včetně akceptoru bankovek :D )

Co se týká škrábání mincí, ani bych se nedivil, kdyby to byl "placebo" efekt a minci by to na x-tý pokus stejně vzalo. Výrobci automatů se časem přizpůsobili, protože měli věčně podrbané automaty. :wink:

Uživatelský avatar
tempreader
Příspěvky: 89
Registrován: 24 led 2011, 01:00

#35 Příspěvek od tempreader »

Také si myslím to samé jako "pigeonit", tj. "placebo efekt", protože některou minci to nevezme ani když s ní škrábeš po čem chceš (tj. přesněji laděné mincovníky).
A ta "ploška na automatu" tam bude z jiného důvodu, jinak by to na ni bylo určitě nějakým piktogramem vyznačeno (je přece v zájmu majitele automatu aby zájemce do automatu naházel co nejvíce platných mincí).
Mimoto jsem o nějaké plošce na automatu na "otírání" mincí v životě neslyšel.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#36 Příspěvek od pigeonit »

Tak ty fotky. Bohužel jsem při té příležitosti zjistil, že se mi odporoučel foťák, takže jen mobilní hnus. Aspoň bude zas v čem se vrtat :D

Kdyby někdo chtěl jiné či lepší, tak se ozvěte.

(Obrázky jsem zamýšlel vložit v jiném pořadí, proto uplně neštimuje logika popisků. Celé to předělávat se mi už nechtělo.)
Přílohy
otevrvrchm.jpg
Odklopený vršek s cívkami, pod ním nic zajímavého, jen dále v ceste planžeta ovládaná elmagnetem.
(253.89 KiB) Staženo 144 x
zadekmm.jpg
Zadek, taky nic zajímavého. Je tu vidět vystupující elektromagnet
(248.64 KiB) Staženo 109 x
civkym.jpg
Detail horních cívek
(125.98 KiB) Staženo 133 x
predpopsmm.jpg
Zaklapnutý předek s naznačenou cestou mince. Nahoře tři cívky, dvě klapky s výběžky do cesty mince, mezi nimiž je uvnitř elmag planžeta.
(269.54 KiB) Staženo 243 x

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#37 Příspěvek od stanimir »

Tak jak jsem slíbil zde jsou ty fotky. Jedná se o mincovník NRI G-10.4008/2-007

Bílá kolečka na rozevřeném jsou pozice cívek.
Přílohy
2.jpg
Předek
(285.34 KiB) Staženo 82 x
1.jpg
Zadek
(259.49 KiB) Staženo 104 x
3.jpg
Otevřená dráha
(248.61 KiB) Staženo 104 x

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od drabek06 »

Tak co, už někdo ví kloudnou odpověď na otázku pololeženou na úplným začátku vlákna ?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od workhard »

Nevíme, ale u nás ve fabrice je automat na kafe s regulérní škrábací plochou už od výrobce :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#40 Příspěvek od 1N4148 »

Dle mého názoru nemá škrábání mince absolutně žádný význam - je to taková urban legend. To, že "oškrábanou" minci automat někdy vezme je náhoda (vzal by ji i kdyby oškrábaná nebyla). Škrábání mince nemůže výrazně ovlivnit ani hmotnost, ani rozměry ani elektro-magnetické vlastnosti. Tolerance při výrobě mincí jsou o několik řádu větší, než úbytek materiálu při škrábání mince. A že někteří výrobci dávají na své automaty jakési "škrabátka", to ještě nemusí znamenat, že tam mají nějaký účel - dá se tím nanejvýš zabránit tomu, aby lidi škrábali ostatní plochy automatu a tím je poškozovali.
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od workhard »

No je fakt, že to pomáhá, zkoušel jsem minci hodit i víckrát a nevzalo ji to, až po oškrábání. Ta plocha vypadá vodivá, nemůže to tu minci nějak vybít nebo něco takového?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
tempreader
Příspěvky: 89
Registrován: 24 led 2011, 01:00

#42 Příspěvek od tempreader »

100% souhlas s 1N4148 :!:

A mne by docela zajímala ta "ploška na škrábání mincí", chtěl bych jí vidět :wink:

Podle mne to může být jen krytka nevyužitého "options", protože se také někde běžně používají takové "klíčenky" (něco jako USB) které umožňují odebrat určité množství zboží (třeba za dotované ceny pro zaměstnance). A ty mívají svůj konektor někde vedle mincovníku.

A co se týká propadávání mincí - pokud musí být mincovník velmi přesně nastaven, tj. s malými tolerancemi (z důvodu existence podobné mince kterou musí odlišit, jednu dobu to byly nějaké slovenské mince které byly často s úspěchem používány místo našich 10 Kč), tak pak hraje i roli dráha kterou mince padá kolem cívek. Takže jde spíše o náhodu zda právě propadává o nějaký mm blíže nebo dále od vyhodnocovací cívky (stejnou dráhou musí projít i jiné a větší mince).

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od workhard »

Speciálně u nás nejvíc blbnou dvacky, ty jsou ale největší ze všech mincí?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#44 Příspěvek od Hill »

tempreader píše:...A mne by docela zajímala ta "ploška na škrábání mincí", chtěl bych jí vidět...
Jestli nebude někdo rychlejší, 3.1. ti to škrábátko vyfotím. Dřív se k tomu automatu patrně nedostanu.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#45 Příspěvek od 1N4148 »

Já jsem kdysi viděl automat, na kterém bylo škrabátko v podobě přilepeného kusu smirkového papíru. :o
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“