Náhrada 4-tlačítkový Isostat

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

variaci na isostat vyráběli i sovětští rusové, poznala se podle charakteristického světle hnědého zabarvení použitého izolantu oproti tmavému bakelitu originálních polských isostatů a podle charakteristické žíhané oceli :D ale viděl jsem jen omezený sortiment.
Prostě se to někde sem tam vyskytne, ne každý prodejce přitom disponuje webovými stránkami.
Mně vydržely nakřečkované isostaty asi 20 let na občasnou opravu nebo bastl a ještě někdy v roce 2003 jsem sehnal bez potíží další. Ovšem je jasné, že všichni nemáme stejné potřeby a požadavky :wink:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

Crifodo píše:variaci na isostat vyráběli i sovětští rusové, poznala se podle charakteristického .....Ovšem je jasné, že všichni nemáme stejné potřeby a požadavky :wink:
tady jde o to ze to musi bejt pouzitelny a tudiz opravitelny za X let a zasoby nejsou vecny,nekdy museji dojit a potom to predelavat neni koser :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

to je jistě pravda, ovšem když budu už při výrobě preferovat dlouhodobou životnost a opravitelnost, obvlášť v dnešní době spotřebního zboží a snahy o levné ceny, tak se nebudu o isostatech vůbec bavit :wink:
koupím to nejlepší co je na trhu dneska a nakoupím to do zásoby... takhle bych to asi dělal, kdybych stavěl loď na cestu k Marsu :roll:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od stepa »

Crifodo píše:to je jistě pravda, ovšem když budu už při výrobě preferovat dlouhodobou......nakoupím to do zásoby... takhle bych to asi dělal, kdybych stavěl loď na cestu k Marsu :roll:
urcite vis jak to chodi,pozadavky sou levnost,jednoduchost,funkcnost a kolikrat vysoka zivotnost(v dnesni dobe delka zarucni doby :D )

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#20 Příspěvek od janousek »

Do nového zařízení bych to nedával. Dneska máš problém to sehnat, když se ti porouchají, tak za pár let je budeš shánět ještě hůř. Pokud jich seženeš víc do zásoby na náhradní díly, tak tě v zařízení přežijí. To zjistil už přítel Murphy.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Já bych se jich nebál, při správné aplikaci mohou vydržet ještě dlouho. Samozřejmě to chce mít v zásobě ND do konce životnosti zařízení, ale u Izostatů lze spoustu věcí naštěstí řešit metodou KKK (kladivo, kleště, kontox). :D
Rozhodně budou fungovat lépe než moderní podobné, které jsou špatnou kopií ALPSů.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#22 Příspěvek od janousek »

Myslel jsem úplně jinou koncepci na bázi nových součástek, něco bezkontaktního, např. jak uvádí jezevec.

Jinak je to každého věc, co "riskne". Hlavně, že to bude sloužit ku prospěchu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

já myslel, že se bavíme o bastlení, ne o komerční výrobě. Pro trh bych to samozřejmě nepoužil už z estetických a marketingových důvodů. Asi jako poslat holku do tanečních v šatech po mamince :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#24 Příspěvek od Sendyx »

A to jsi neslyšel o retro a vintage stylu ? :D

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od stepa »

Crifodo píše:já myslel, že se bavíme o bastlení, ne o komerční výrobě. Pro trh bych to samozřejmě nepoužil už z estetických a marketingových důvodů. Asi jako poslat holku do tanečních v šatech po mamince :lol:
probuh komercni to neni,ani jsem to netvrdil,aby nedoslo k mylce...zbytek uz znate :)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

Za dobu trvání tohoto vlákna předpokládám, že přístroj je již dávno postaven a co nevidět morálně zastará :D

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:Za dobu trvání tohoto vlákna předpokládám, že přístroj je již dávno postaven a co nevidět morálně zastará :D
mozna to bude OT,ale ja mam nasledujici tyden zapoctak,tak sem na to jeste nesahl :oops: ,takze abych odpovedel,jeste zastarat nestihl

myslel jsem ze vybyde cas,ale prdek

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od stepa »

Sry za pozdni odpoved,pristroj jiz je postaven a moralne zastarava :) .Je to trivka zapojeni,zalozene na BCD-dec. dekoderu 4028,funguje to spolehlive

Obrázek[/img]

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#29 Příspěvek od Ivan_Ryger »

na tie izostaty pomoze tvrda pryz(guma pre Slovakov), niekedy i modry Cramolin nastriekat dnu. No urcite by som to nepouzival na sietove vypinace. Tie bud vycistit gumou alebo vymenit za nove.
Ivan

Odpovědět

Zpět na „Součástky“