EAGLE - otázky a odpovědi

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#121 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím.

Lidi! Potřeboval bych od Vás zase jednou poradit. Potřebuji v eagle udělat MF cívky viz obrázek.. Jsou to MF cívky které jsou nejen ve většině televizorů zn Tesla. Ty na foto pochází například z TV Merkur. Po převinutí budou sloužit pro jiné účely. Ale potřeboval bych je udělat v eagle abych je mohl osadit na plošnák. Nevíte někdo ve které knihovně se nalézají případně jestli existuje nějáká knihovna ke stažení kde by tyto byly? V případe nutnosti upřesnění mohu udat přesné rozměry, přesné vzdálenosti vývodů atp..

Děkuji všem..
Přílohy
2012-07-13-188.jpg
(299.41 KiB) Staženo 89 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#122 Příspěvek od Hydrawerk »

Když používám nestandardní součástky, tak si upravím v knihovně nějakou součástku k obrazu svému.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#123 Příspěvek od scorpions-cz »

Zdravím nemáte někdo knihovnu pro IO MC1377P v pouzdru DIL? Ať netvořím vytvořené. Pokud Ano tak dík. Jinak se do toho budu muset pustit.

Uživatelský avatar
MartinOV
Příspěvky: 112
Registrován: 01 dub 2010, 02:00

#124 Příspěvek od MartinOV »

Existuje nějaká možnost, jak převést schéma a desku z novější verze do starší?
Mám nakreslené schéma v 6.1.0 a potřebuji ho otevřít v 5.10. Je vůbec taková možnost, nebo jenom převést do pdf?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#125 Příspěvek od Andrea »

Jde to přes script, v nové verzi vygeneruješ pomocí vhodného ULP z desky/schématu script a ten pak ve staré verzi natáhneš do prázdné desky/schématu. Vhodné ULP by měly být tady http://www.cadsoftusa.com/downloads/fil ... ng_v21.zip

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#126 Příspěvek od ujosvec »

Ahoj potřebuji poradit při generování Gerber RS274x a Excellon chci ještě aby výrobce udělal nepájivou masku tak se zeptám jestli je třeba ještě něco nastavit pro tu masku v Layer?

V Layer mam nastavení pro generování:
Top.Pads,Vias,Unrouted,Dimension,tStop

Generuji tyto koncovky:
dri,exc,gbr,gpi

Díky za radu
ujosvec

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#127 Příspěvek od Wolfik »

Poníženě prosím o radu
Už hodinu se snažím přijít princip ve značení určitých součástek
Konkrétně u hliníkových SMD elektrolytů.
Např tady https://www.distrelec.cz/hlin%C3%ADkov% ... 1ar/803889
jsou uvedeny rozměry v datasheetů a v eaglu jsou tyto SMD kondezátory řazeny se značením 150CLZ-1010
Mohl by mi prosím někdo vysvělit, jak podle těchto údajů mám vybrat správnou součástku?

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#128 Příspěvek od bitak »

Zdravím. Mám dotaz ohledně kreslení a úpravy parametrů u otvorů HOLE. Potřeboval bych zvětšit šířku "mezikruží". Někde na internetu jsemse dočetl, že se to dá upravit v editoru PCB, menu Options, záložka Drill. Vlastní blbostí se mi povedlo smazat z této záložky seznam průměrů otvorů. Nevíte prosím někdo, jak menu Options použít a jak změnit velikost mezikruží? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#129 Příspěvek od Andrea »

Hole nemá mezikruží, hole je nevodivá díra.

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#130 Příspěvek od bitak »

Andrea píše:Hole nemá mezikruží, hole je nevodivá díra.
OK. Popsal jsem to špatně. Máš pravdu. Tím mezikružím jsem myslel prostor mezi vnitřní kružnicí ve vrstvě HOLE a vnější kružnicí ve vrstvě DIMENSION

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#131 Příspěvek od Andrea »

Ve vrstvě Dimension je obrys díry o průměru díry, ve vrstvě Holes je jen značka středu díry. Ta má tvar podle průměru díry, jednou je to kříž, jindy kosočtverec nebo symbol průměru, někdy je ten symbol větší než díra, někdy menší, tam není žádná nastavitelná kružnice nebo mezikruží. Nastavit se dá akorát jaká značka patří k jakému vrtáku.

Uživatelský avatar
bitak
Příspěvky: 184
Registrován: 02 lis 2005, 01:00

#132 Příspěvek od bitak »

OK. Opět máš pravdu. Přehlédl jsem jednu zásadní věc. Mám totiž okolo rozlitou měď a nějak jsem si vsugeroval, že to "mezikruží" je mezi středovou značkou a obrysem díry. Ve skutečnosti jsem myslel, jak oddálit rozlitou měď od okraje otvoru. A nemohla bys mi prosím osvětlit
to menu Options? Předem dík

Uživatelský avatar
Aktuell87
Příspěvky: 23
Registrován: 09 lis 2012, 01:00
Bydliště: střední čechy

#133 Příspěvek od Aktuell87 »

Když rozleju měď, tak se mi kolem děr a okrajů desky udělá mezera asi 1.2mm i když tuto mezeru nechci. Nevíte čím je to způsobeno? Díky

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#134 Příspěvek od Andrea »

To je určeno parametrem Distance Copper/Dimension v Design Rules.

Uživatelský avatar
Aktuell87
Příspěvky: 23
Registrován: 09 lis 2012, 01:00
Bydliště: střední čechy

#135 Příspěvek od Aktuell87 »

Děkuji.

Ještě bych se chtěl zepatat jak se "píše" do rozlité mědi? Tj. odebrání mědi ve formě textu. Ď.

Odpovědět

Zpět na „Software“