mikropočítač H8S/2144

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

mikropočítač H8S/2144

#1 Příspěvek od mtk »

Dobrý den. chci se zeptal zdali jde z tohoto typu stáhnout program a nahrát do druhého mikropočítače stejného typu. Popřípadě jakým programátorem atd. jsem v tomhle uplný začátečník. děkuji všem

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Ak nemáš prístup k vývojovým prostriedkom SW a HW tak sa to nedozvieš. Ak je v tom nahraná komerčná aplikácia je takmer isté, že čítanie je nepovolené.
Súdiac podľa tohoto tieto obvody nie sú moc populárne v blízkom okolí. Dôvody sú jasné...pozri si ceny vývojových prostriedkov.

Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

#3 Příspěvek od mtk »

nemám nic. říkám jsem v tom začátečník. takže je to pasé a možu to zahodit. jedná se o ovládací panel siemens k frekvenčním měničům. vybila se v ní záložní baterie a tudíž se smazal program. taková past od siemenzu

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Program ve Flash ROM se smazal vybitou baterkou? To je vtip?

Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

#5 Příspěvek od mtk »

Bohužel ne. toto je vyjádření servis siemens. panel po vybití baterie ztratí část sw a už se nedokáže spojit s měničem. dle siemens neopravitelné a nutno koupit nový panel

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

Tak pro výrobce je to z hlediska odbytu výhodné, říci neopravitelné - kupte si nový. Podle mě se smazalo jen nějaké nastavení parametrů, proto to nekomunikuje. Ale zkušenosti s tím nemám.

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#7 Příspěvek od fifiju »

A co tak upřesnit, o jaký frekvenční měnič se jedná,a co je k tomu za ten externí panel?

Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

#8 Příspěvek od mtk »

jedná se o micromaster 420 nebo 440 a panel je AOP (ADVANCED OPERATOR PANEL).

Je možné že se tam smazalo jen něco otázka je jestli to tam půjde nějak dohrát. říkám mám možnost ještě jednoho funkčního panelu ze kterého by to mohlo jít stáhnout

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#9 Příspěvek od fifiju »

Tady je k tomu komplet manual: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/?c ... oc_manualy a tady je něco o tom ovládání i nějakým programem aby se z toho daly přehrávat data do počítače. Nevím jestli ti to nějak pomůže,ale nějak se mě to s tou baterií jaksi nezdá... http://stest1.etnetera.cz/ad/current/in ... &ctxp=home

Uživatelský avatar
mtk
Příspěvky: 115
Registrován: 31 říj 2010, 02:00

#10 Příspěvek od mtk »

Manuály mám. Do AOP se dají uložit parametry z 10 FM a pouze tyto uložené parametry se dají stáhnout do pc. Po konzultaci s odborníkem elektroniky je k procesoru připojená statická ram která opravdu po odpojení baterie ztratí data. Paměť má označení TC554001 AFT-70L.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#11 Příspěvek od procesor »

Troch divné vlastnosti. Minimálne modul by mal mať nejaký reset-reštart s prázdnymi údajmi-niečo ako "format" na disku.

Pretiahnuť obsah z jednej RAMky do druhej by sa možno dalo aj nejakým násilným spôsobom. Len či je to len v tom. A bez schém modulu by to bolo dosť náročné.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“