Monitor Dell

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

Monitor Dell

#1 Příspěvek od AmarokCZ »

Zdravím,
mám problém s tímto monitorem a to takový, že občas (v poslední době čímdál častěji - cca 3x do hodiny) so ozve "lupnutí" podobné jako když monitor zapínám(nemyslím tím ten zvuk, který je slyšet při demagnetizování), přičemž se obraz rozšíří cca o 4cm do všech stran a výrazně ztmavne, po chvíli se obraz zase vrátí na původní velikost a světlosti. Navíc vždycky když jsem monitor zapínal proběhlo demagnetizování (posuzuji podle zvuku) a teď probíhá jen občas.
Nevíte, co by s tím mohlo být?? Na "opravu" se monentálně nechystám - musím nejdřív sehnat jiný.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od breta1 »

Myslím že jde o výboj VN pravděpodobně v obrazovce, méně pravděpodobně ve VN trafu. V okamžiku výboje poklesne VN a tím se obraz roztáhne a poklesne VN. O který případ jde poznáme tak, že sundáme z obrazovky přívod VN, umístíme ho dostatečně daleko od všeho a monitor zapneme. Pokud se lupnutí objeví, jde o výboj ve VN trafu, pokud ne, jde o obrazovku.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od AmarokCZ »

S tím výbojem asi nic moc nejde udělat, že?
Jiank jsem ještě zapomněl připsat, že to dělá až když se monitor "zahřeje".

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

To samy me delal muj bejvalej 17" Fujitsu - Siemens X176 . . . Jednou za cas to v nem luplo, obraz se roztahl a pohasnul a za chvilku se to zas roztahlo a rozjasilo, delal to uz od ty doby co jsem ho dostal a neresil jsem to a nikdy se nic nestalo a to jsem ho mel 3 roky, ted mam LCD :D

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od AmarokCZ »

drabek06: no jo, ale mě to udělá třeba během jedný minuty 15x a to už mám z původního obrazu jen prostředek cca 10*10xcm, navíc se to vrací zpátky dost pomalu (třeba 5minut, ale do tý doby se to stihne zas roztáhnout) , takže mám pořád okraj někde v ****.
Teď když to píšu, tak při rozlišení 1152x864 mám takovej zoom, že nevídím ani smajlíky, co sou vlevo (skoro uprostřed).
Dokonce se přestal obraz vracet do původní polohy - po desetiminutové pauze to dá na chvíli pokoj, ale...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od drabek06 »

Aha . . . To me to delalo jen nekolikrat do mesice :D A vracelo se to do normalu tak do 5 vterin. Ale vzdy kdyz to luplo tak jsem se pekne lek ! Ted tady mam jeden monitor na opravu a bylo me receno ze v nem takhle lupalo, pak v nem luplo jeste vic a zhasl a odpalilo to i grafiku, tak mam radost :D Mam novou grafiku asi mesic . . . :(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Taku grafiku tu asi jednu mam - vsetko akoze funguje, aj rozlisenia to prepina (OSD monitora ukazuje spravne frekvencie), akurat obraz ziadny - len cierno.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od AmarokCZ »

drabek06: tak to se mám na co těšit, co? Od včerejška to ale docela pokročilo - asi tak v 18hod, jsem měl vertikální šířku na 100% a bylo to akorát, po dalších 8hodinách jsem to musel stáhnout na 75% abych viděl okraje, takže asi tak po víkendu už budu na nule.

Jinak jsem si všiml, že poslední dobou je dost slyšet 50Hz brum.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

A co takto s tym nieco spravit? Alebo cakas kedy to lupne aj tebe?

Uživatelský avatar
HonzaC
Příspěvky: 27
Registrován: 03 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od HonzaC »

Ten monitor bych rozhodně dál neprovozoval, nejjednodušší co můžeš skusit je přeletovat spoje na patici obrazovky, tam často bývají studeňáky.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“