Nákup přes Ebay, jak?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

Nákup přes Ebay, jak?

#1 Příspěvek od ACDC »

Zdravím všechny, byl by zde někdo, kdo by mi vysvětlil, jak provést platbu za objednané zboží z ebay. Mám registraci na ebay, taky na paypal, nevím jak převézt peníze z časké spořitelny na paypal účet, abych mohl zaplatit to zboží, kreditní kartu použít nemohu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Účet na PayPalu je přece navázaný na číslo platební karty. Takže když něco zaplatíš přes PayPal, tak si to PayPal strhne z tvýho účtu v bance sám. Žádný peníze tam převádět nemusíš.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#3 Příspěvek od ACDC »

Já jsem objednal něco na ebay, chodí mi emaily, abych zaplatil toto zboží. Může být problém možná vtom, že jsem nejdřív objednal zboží, a teprve pak se zaregistroval na paypal?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Na eBay je přece přímo tlačítko zaplatit přes PayPal. Pak se nemusíš o nic starat. Jen si tam nastavíš svůj PayPal účet.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#5 Příspěvek od renda15 »

To že sis zřídil Paypal ještě neznamená, že to je hotovo. Musíš si tam přiřadit platební kartu, provést platbu většinou asi 5 Euro a z výpisu zjistíš symbol, který zadáš zpět do Paypalu, tím dojde k potvrzení, že jsi to ty. Těch 5 Euro ti při další platbě vrátí. Ebay a Paypal spolu přímo nesouvisí, takže pořadí zřízení není důležité.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#6 Příspěvek od ACDC »

Bez zadání platební karty se objednat nedá.
Když chci uložit na paypalu mou kartu, mi napíše že že je zakázaná,v originále píšou toto:
This card has been disabled for use on PayPal. You can add a different card. If you would still like to use this card, fax a copy of your card statement showing the PayPal charge and 4-digit code and a copy of your driver's license or other photo ID. You must use this form for your fax cover sheet. Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a processing delay

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#7 Příspěvek od helios »

Banka, ktorá ti vydala Paypal kartu, ti ju musí ešte aktivovať.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

A podporuje ta tvá karta vůbec platby přes inet? Já mám z bezpečnostních důvodů pro platby přes inet zřízenou speciální virtuální kartu. Zeptej se u svý banky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ja mam na tieto ucely zalozeny ucet v mBanku.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#10 Příspěvek od ACDC »

Skočím se na to poptat do banky, zatím všem moc děkuji

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#11 Příspěvek od marli »

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno, tak s dovolením využiju tohle.

Už několikrát jsem bez problémů nakoupil na ebay.com, dneska ale poprvé se mi stalo že mi prodejce po zaplacení napsal žádost o dodatečný poplatek 3,50 USD, jako registrační polatek, aby bylo možné zásilku vysledovat, že jinak se může ztratit, bla, bla atd...

Je to normální nebo je to jenom jeho vychcanost? Doteď jsem problém s doručením věcí neměl, ale zase jsem toho doteď moc nekupoval (cca 5-6x).

Cena toho co kupuji je cca 21€, posílá se z Číny.

Díky

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Ma sa take raz niekto pytal, ze ci chcem zasielku so sledovanim za poplatok. Tak som mu napisal "nie, dakujem" a poslal mi to ako obycajnu obalku.

So sledovanim sa to moze stratit tiez, pred vianocami som si nieco objednal a doteraz to neprislo - podla sledovania to odislo z Ciny a k nam to uz neprislo. Predajca mi vratil peniaze.

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#13 Příspěvek od marli »

Jj, to mám taky v plánu mu napsat, o nic takového nestojím a v popisu aukce ani v popisu zemí kam zasílá žádná poznámka o dodatečném poplatku za trackování nebyla.

Jediná věc nad kterou přemýšlím je, aby kdyby se ta zásilka ztratila, mi nedělal problémy s vrácením peněz, s tím, že mě varoval...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Ake ma hodnotenie?

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#15 Příspěvek od marli »

Má 99,1% positive feedback a feedback score 34854. Nu je fakt že to už o určité solidnosti vypovídá. Zkusím, snad to klapne.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“