LM317, proudové zdroje

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stres3d
Příspěvky: 63
Registrován: 25 říj 2009, 02:00

#16 Příspěvek od stres3d »

jeste takova dodatecna otazka - keramiky 100n musim dat ke kazdemu LMku? Ted to mam udelany tak ze mam 14x LM317 vedle sebe na chladici pres keramicky podlozky (+ plast. pruchodky na sroubek). 10 vetvi je napajeno 24V, 4 vetve 12V - spojene zeme. Keramickej kondik jsem dal ke kazdymu LMku hned ke vstupni pacce a dotahnul zeme - na univ. tistaku jsem udelal jedu caru +24, dalsi caru +12V a z druhy strany abych to nemusel vselijak krizit tak jsem dal minus. Kazdej zdroj sem si nastavil na cca 94% nominalniho proudu pro led (podle toho jaka je to vetev ;) - mam hodne ruznych led). Ted je otazka jak se to bude chovat zatizeny vsechno najednou, ale kdyz se kouknu na tistak tak ted jsou ty kondiky v podstate zapojeny paralelne akorat jsou par cm od sebe - nevadi to ze se ta kapacita scita (10x 100n = 1u)? :D

jo a jeste bych potreboval regulator na vetrak 24V - trimrem at nastavim minimalni otacky pri pokojovy teplote 20-25°Ca pri 45-50° aby tocil naplno. Nasel jsem par schemat na netu ale zadny nefungovalo tak jak bych chtel( v simulatoru). ntc nebo ptc to je jedno to se koupi.. realne jsem zkousel fet (nejaky irf vodivost N)+ ntc (z + na gate) + trimr na zem (z gate) + zenerka 18V (pres fet aby se zajistil beh vetraku) a to nebylo ono..

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Thales »

Ano ke každému a co nejtěsněji vývodům.

Regulátor otáček - trimrem reguluje jak regulace zabírá a R6 si můžeš volit strmost regulace.
http://belza.cz/pcfan/pcfan.htm

Uživatelský avatar
stres3d
Příspěvky: 63
Registrován: 25 říj 2009, 02:00

#18 Příspěvek od stres3d »

Thales píše:Ano ke každému a co nejtěsněji vývodům.

Regulátor otáček - trimrem reguluje jak regulace zabírá a R6 si můžeš volit strmost regulace.
http://belza.cz/pcfan/pcfan.htm
diky ti :wink:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“