spoločný tv rozvod

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adamx
Příspěvky: 48
Registrován: 25 říj 2005, 02:00

spoločný tv rozvod

#1 Příspěvek od adamx »

Pls nevie niekto ako fungujú tieto bloky ?
Přílohy
P1110028.JPG
(25.87 KiB) Staženo 53 x
P1110027.JPG
(25.87 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Jak to funguje? Někdy hůř a někdy líp, záleží na úrovni signálu na vstupu, kvalitě připojených kabelů a rozbočovačů, rozsahu napájeného rozvodu...
Nebo jinak:
jako anténní zesilovač a linkový zesilovač v jednom, zpravidla pro jeden TV kanál nebo rozhlasové pásmo.
Častěji však je uvnitř navíc konvertor jednoho UHF kanálu do I. nebo III. TV pásma.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Jde o starou (fyzicky i moralne) soupravu pro STA znacky TESA. Delaly se jako menice (prevod z UHF do VHF), zesilovace (zisk 40 nebo 50dB) nebo menice s koncovym stupnem, zisk do 40dB.
Parametry nic moc, hodne vyzarovaly, menice nebyly nic moc a frekvence nesedela presne v kanale, zalezelo jak byly naladeny. Dneska se uz skoro nepouzivaji, i kdyz se v novejsim provedeni porad vyrabeji a obcas i pouzivaji. Dela to firma VFTECH na slovensku, maji cerne pouzdro.
Na vstup musi jit signal s urovni aspon 60dBuV. Napajeni je atypicke 34V s plus polem na kostre ! Zdroj je max. pro 4 moduly (zesilovacu cca 5), jinak je zdroj pretizeny a kazi se. Zdroje jsou klasicke linearni, po letech jsou v haji kondiky. Mel jsem i zavady kdy se poskodil regulacni obvod a na vystupu bylo 60V, vsechny vlozky byly KO.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Jen bych jeste dodal ze nove jsou drahe jak sv...a, dodaci lhuty tragicke a vubec, zlaty ALCAD !

Uživatelský avatar
adamx
Příspěvky: 48
Registrován: 25 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od adamx »

Jedná sa o to,že rozvod ktrorý máme v dedine nemá kto spravovať . Potrebujem pridať jeden kanál ,ale neviem ako. Za rady vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Vždyť ta STA je stavebnice, pokud pro ten kanál máš potřebnou vložku, jen ji tam přicvakneš a připojíš k ní příslušnou anténu. No a nastavíš úroveň, aby odpovídala úrovním ostatních kanálů.

Uživatelský avatar
adamx
Příspěvky: 48
Registrován: 25 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od adamx »

Tak, že už mi ostáva len zohnať vložku na kanál č.50.Nemáte niekto na predaj?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

Mozna mam, podivam se.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Kanal 50 mam. Ale klidne bych preladil i jiny, je to prace na 10minut s woblerem. Klidne ti ji poslu, ale nevim jak na slovensko. Ale asi by to nebyl problem.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

Jen pozor na to co jsem psal vyse - zalezi kolik vlozek jiz je na zdroji poveseno. Menice 4, zesilovacu 5, jinak je zdroj na hranici pouzitelnosti !

Uživatelský avatar
George11
Příspěvky: 55
Registrován: 07 čer 2006, 02:00
Bydliště: Mohelnice

#11 Příspěvek od George11 »

neberte to tak, že chci dělat chytrého, ale tyto staré vložky bych "smetl ze stolu". Kvalitativně jsou mnohem lepší vložky od ALCADU.Je však nutné použít i další zdroj, protože mají zcela jiné napájení.Ale dá se to vše lehce spárovat a chodí to krásně.Navíc do budoucna, až kleknou další vložky, lze jednoduše přidávat další.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#12 Příspěvek od RadekB »

Vsak jsem to psal o par radku vyse :)
Na druhe strane delam servis na hodne STA, kde tyhle vlozky bezi a pokud se neposere zdroj, neni s nima problem. Kupovat novou je zverstvo, ve srovnani s Alcadem je to strasne drahe, Alcad menic stoji polovinu, k dodani do 24hodin, TESA stoji moc, k dodani pozde.
Na druhe strane tu mam hodne vlozek (prime zesilovace i menice), tak kdyz by nekdo chtel, tak zesilovac po 300,- Menic 600,-, preladeni zesilovace vc.vlozky 500, preladeni menice vcetne vlozky 2000Kc.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#13 Příspěvek od RadekB »

adamx píše:Tak, že už mi ostáva len zohnať vložku na kanál č.50.Nemáte niekto na predaj?
Tak jsem v patek resil jak dostat neco na slovensko a penizky sem, vsechno vyslo by draz nez ta vlozka, banky jsou neskutecni zlodeji (ale ted jsem urazil vsechny zlodeje), ale celkem by to spravila jedna sluzbicka, ktera by te nestala vic nez jednu znamku na dopis. Kdyz by jsi tu vlozku pak chtel, tak se ozvi.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “