Samsung E1150 aneb co dokáže čaj

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Samsung E1150 aneb co dokáže čaj

#1 Příspěvek od Michal22 »

Dnes mi na stole přistál výše uvedený mobilní telefon s tím, že ráno došlo k polití čajem. Po odšroubování stínícího plechu na mě vykoukla krásně vykvetlá oxidace (dotyčná nešťastnice asi nechala v telefonu baterii). Po vyčištění jsem narazil na poškození, se kterým se chci podělit- hlavně kvůli těm, kteří tvrdí že trocha kapaliny telefonu nevadí, že stačí telefon nechat vyschnout apod. Takhle dopadl kondenzátor připojený na Vbat, který slouží k filtraci napětí pro PA:
Přílohy
E1150.jpg
(59.36 KiB) Staženo 224 x
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

hladový čaj :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Niektorym ludom nevysvetlis, ze treba okamzite vybrat bateriu a nie skusat, ci to funguje.

Pred par dnami som tu mal netbook s pivom. Nastastie ho nebolo vela, ale stacilo na to, aby prestal fungovat touchpad a ciastocne aj klavesnica. Nastastie to stacilo poriadne umyt a vysusit.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jancis1 »

A čím to umývaš? Lieh je na to vhodný? V práci používame lieh, ale to len na staré dosky osadené TTL.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Některé prameny uvádějí, že Ethanol má příliš malou molekulu, která snadno proniká netěsnostmi v pouzdrech a může dlouhodobě poškozovat čip. Na druhou stranu jsem viděl spoustu elektroniky doslova vykoupané v lihu, a taky tak nějak žije.

Pro případ nouze mám doma trochu isopropylalkoholu (IPA).
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ked je to od potravin, tak vodou a saponatom. Par kvapiek saponatu, kefu a v umyvadle pod tecucou vodou. Aj zakladne dosky z notebookov som takto rozchodil, samozrejme sa musi odstranit CMOS bateria.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

To nic není. Dostal jsem notebook, do nějž majitelka vylila kafe s mlíkem (a naštěstí vyndala baterii). Dostal jsem ho po 4 dnech, kdy to bylo ještě tekutý. Ten smrad stál za to :puke:
Desku jsem co nejvíc rozebral a s klávesnicí a vším, co bylo politý,hodil pod sprchu.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“