prohlížení fotek na LCD televizoru

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petr31
Příspěvky: 41
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

prohlížení fotek na LCD televizoru

#1 Příspěvek od petr31 »

Ahoj všem,potřeboval bych prohlížet fotky na LCD televizoru úhlopříčka90.Na 55 televizoru i na pc monitoru jsou fotky pěkné ,ale na tom LCD jsou rozmazané.Asi to bude řádkováním,nebo nevím.Jak tyto fotka upravit?Nemá s tím někdo zkušenosti?Díky předem.Petr

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DiGiCo »

Jakým způsobem fotky na televizi "přehráváš"? Přes TV výstup na grafice? Pokud ano, pak je bohužel fakt, že TV výstupy na většině karet stojí za houby a hodí se s bídou na sledování filmů. Obraz je většinou neostrý, texty nečitelné, barvy nejsou věrné. Je to dáno imho především faktem, že PC monitory mají daleko vyšší rozlišení a tím menší velikost bodu a jejich vzdálenosti na obrazovce. U TV s velkou úhlopříčkou pak tento jev vynikne daleko víc. Neříkám, že je to u všech grafik stejné, ale u většiny, které jsem měl k dispozici, stál TV výstup za prd. Pokud máš možnost, zkus si fotky vypálit na CD nebo DVD a prohlížet je přes DVD přehrávač, mohlo by to být o něco lepší, i když omezení rozlišení TV obrazovky se tím nezbavíš.

Uživatelský avatar
petr31
Příspěvky: 41
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od petr31 »

Mám ty fotky vypálené na CD a prohlížím je přes DVD.Už jsem zkoušel všelico,ale už mě nic nenapadá.....Přece to nějak musí jít....?Mám to udělané jako prezentaci a točím fotky pořád dokola.Ale opravdu se na to nedá dívat.Je to taková forma reklamy pro zákazníky.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Není LCD jako LCD, jaké na té tvojí máš rozlišení?

Uživatelský avatar
petr31
Příspěvky: 41
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od petr31 »

1366x800

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

a v jakém rozlišení ty fotky posíláš do dvd autorizačního programu? DVD PAL má formát 720x576, jestli během těch transformací dochází k oversamplingu obrazu s jiným než celočíselným násobkem/podílem pixelů, tak dojde k "zeschodovatění" nebo naopak k rozmatlání hran. Otázka je co s tím dělá o své vůli ještě ta TV. Zkus se poptat na konkrétní zkušenosti na http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=Forums

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

Jak to máš na tom CD, jenom fotky? Zkus některý z těhle programů:
MemoriesOnTV Pro
ProShow Producer
VSO Software PhotoDVD
Nejlíp v tom pořadí, jak sem je sem dal. Ty programy jsou právě na tvorbu prezentací. Udělají z fotek perfektní prezentaci se zvukem, je tam mraky přechodů a navíc si můžeš navolit i co se s tou fotkou během prohlížení bude dít. Buď bude v klidu, nebo se může pomalu pohybovat, nebo zoomovat, případně obojí dohromady. Vypadá to daleko líp, než když ta fotka je v klidu. Můžeš v tom udělat těch prezentací víc a je tam možnost tvorby menu a způsoby přehrávání. Nakonec to vypálíš rovnou jako klasický DVD formát. Jde to i na CD, pak je to jako mini DVD.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“