Tajné šifry či co?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od CZJKP1 »

jsem nemocnej, pisu z telefonu a je to nejake line. Nevíš o morse decode pro android, treba by to na tabletu jelo

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#47 Příspěvek od ok1hga »

a co Gůůůgl !!!
hned první dva odkazy . . .

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od CZJKP1 »

j nasel jsem uz neco

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#49 Příspěvek od Radek156 »

Přátelé, je možné slyšet podobný signál (pípání) naživo = bez přijímače? Silně mi to připomíná něco co jsem slyšel při zastávce na výletu blízko JE Dukovany. Bylo to na prahu slyšitelnosti (manželka nic neslyšela), několik minut než jsme jeli dál a nešlo zjistit ze kterého směru...Nejvíc to připomínalo tranzistorák hozený blízko v poli, ale ten by šel najít a zvuk (opakující se melodie) to byl opravdu divný. Zřejmě si budete myslet něco o mém duševním zdraví, ale jinak jsem v pořádku a sjetý jsem taky nebyl. Opravdu divný zážitek. Má někdo nějaké rozumné vysvětlení? P.S. není to sranda ani provokace přispěvovatelů.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od CZJKP1 »

Nemá to něco společného ze záhadnými zvukami vycházející z e vnitra země, ty taky nejdou identifikovat :D .. To pípání, co včera zkončilo ve 20:01 jsem nahrál. Ta divná melodie která je FSK modulace, některé stanice prej neklíčkují morse ale tím FSK, že se mění frekvence..

Jinak nemohl jsi slyšet couvačky od nějákého auta z dáli?
Naposledy upravil(a) CZJKP1 dne 17 úno 2013, 17:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Panda38 »

Myslím že je tolik variant, co všechno to mohlo být ... zvuk z blízkého auta nebo domu, indukce blízkého vysílače a rozechvění drátů, ... asi by se dalo vymyslet miliony možností. ... Já několik týdnů řešil podobnou záhadu v bytě, kdy v určitém místě bylo slyšet zvláštní slabounké praskavé a hvízdavé zvuky z jednoho směru, ale když člověk šel tím směrem tak zvuky zmizely - a nakonec to bylo nevypnuté rádio se stáhnutou hlasitostí a při přiblížení se siignál změnil. .... Skoro vždy se záhady dají vysvětlit miliony způsobů, které by člověka ani nenapadly.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od CZJKP1 »

Tady v ulici v zimě něco bzučelo, večer a v noci je ticho, a bylo to slyšet nejvíce, jelikož je od nás asi půl kilometru plavečák a taky nějáká nafukovací hala, jednoho dne jsem tam šel, protože jsem myslel že hučí nějáká čerpadla co dofukují halu, jenže jsem k tomu došel, a ten zvuk se nesl z další dálky, jenže tím směrem už nic nebylo, jen pole. a asi o 3-5kM dál v poli je tam rozvodna vysokého napětí, tak mi napadlo, že asi jim tam začalo bzučet nějáký trafo, nebo něco co má v sobě cívku a mag. obvod.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od CZJKP1 »

Tady to je.
Přílohy
Radio.zip
(80.48 KiB) Staženo 62 x

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#54 Příspěvek od Radek156 »

Z těch možností mi připadají nejblíž dráty vn, auto ani dům poblíž žádné. Couvačka to nebyla, znělo to spíš jako jednoduchá melodie (něco ve stylu Blízká setkání 3 druhu :D ). Je tedy opravdu možné aby dráty vn přenášely něco složitějšího než brum a to navíc ve slyšitelném spektru?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od CZJKP1 »

Máš tam tu nahrávku toho pípání v ráiu co bylo včera a zkončila ve 20:01

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od Panda38 »

Dráty vn jsou jednoduchá cívka a ta se v elmag poli může hýbat a vyluzovat zvuk (vždyť je z drátů slyšet slabé bzučení) - indukce z blízkého vysílače nebo spíš přenos řídicích povelů přes vedení. ... No a to mě napadá, nevysílá se tímto způsobem přes síť ovládací signál pro řízení denního a nočního provozu, přepínání elektroměrů?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od CZJKP1 »

Vysílá, ano HDO se vysílá po drátech.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od Panda38 »

... možná tak zní když se stojí pod dráty

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#59 Příspěvek od 1N4148 »

Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Panda38 »

Atomy si vesele pobroukávají .... Poradil bych jim levnější řešení - rozdat obyvatelům špunty do uší.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“