AMD Duron zmena taktu z 850MHz na 1133MHz

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Jirka »

*****

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty procesory solidně topí i na základním kmitočtu, i kdyby to teoreticky šlo, budou z toho pěkný kamna, to bych asi neriskoval...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od durkovic »

jj to máte pravdu, topia solídne, napr aj tento duron má odspodu nejaký štítok ktorý je už pekne zhnedlý.

pozerám užívateľský manuál k doske PCChips M810LR a manál jasne píše že táto doska podporuje rýchlosť AGP portu na 4x. no everest hlási stále len ako AGP 2x tak neviem kde to ešte nastaviť/prepnúť, na doske okolo slotu AGP žiaden jumper nieje pre toto nastavenie, bios toto prepnutie neumožnuje .

Uživatelský avatar
igimas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od igimas »

Nevím, jestli jsem měl pro to založit samostatné vlákno, ale zkusím napsat sem. To se dá vyměnit kondík na zákl. desce? Ve škole nás učili, že ty desky mají vícevrstvé plošné spoje a tím teda těžko opravitelné. Právě mám už docela nafouklé kondíky na tom stejném místě, tak kdyby to nebylo nějak náročné(mám zkušenosti jen s pájením běžných součástek), tak bych je radši vyměnil, je pravda, že už mi i odešel několikátý zdroj, nevím jestli je v tom teda souvislost..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Nejen že to jde, ale docela dost bastlířů to běžně dělá - jak ve zdrojích, tak i na mámoprknech. Moji peripetii s posledním takovým "bastlem" si můžeš pročíst tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=56325 .
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
igimas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od igimas »

Díky, no tak to je s tím teda docela dost práce, ještě ani nevím jak bych si poradil s tím vícevrstvým spojem... Asi to radši nechám tak, stejně už má zhruba 10let.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Ber to tak, že deska je s vícevrstvými spoji, ale pro ty kondíky se jim ty spoje vyhnuly a mají propojení jen dole a nahoře. Když je nahřeješ v tom spoji dole, tak nahoře můžeš ten kondík lehce tlačit na stranu a při povolení v cínu se uhne. Nic na tom není, horší by to už nemělo být.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#23 Příspěvek od Duvsan »

Taký problém to zase nie je. Ja som to robil tak, že som nahrieval jeden pin a páčil za elyt. Keď dostatočne nahrialo, cín zmäkol, kond sa poddal. Potom som hrial druhý pin a dokola. Len pozor, aby si nevytrhol nitový prepoj. Iní zase majú svoje metódy, je to v niektorom vlákne.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#24 Příspěvek od dj_Paul »

durkovic píše:jj to máte pravdu, topia solídne, napr aj tento duron má odspodu nejaký štítok ktorý je už pekne zhnedlý.

pozerám užívateľský manuál k doske PCChips M810LR a manál jasne píše že táto doska podporuje rýchlosť AGP portu na 4x. no everest hlási stále len ako AGP 2x tak neviem kde to ešte nastaviť/prepnúť, na doske okolo slotu AGP žiaden jumper nieje pre toto nastavenie, bios toto prepnutie neumožnuje .
Rychlost AGP Ti určuje grafika strčená do slotu

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Habesan »

Duvsan píše:a páčil za elyt.
Lepší je mít dvě páječky a pomocníka, nebo velkou kapku cínu, která najednou ohřívá obě prokovky.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
igimas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od igimas »

Díky, co mě ještě od toho odrazuje je, že bych musel celou tu desku odstrojit a vím jaké jsem měl problémy nasadit chladič na procesor. A i pokud mám mikropájku, je lepší ji uzemnit? Mám jen jednu pájku, ale už je taková docela opotřebovaná(nemyslím tím hrot) a stará, tak plánuju nějakou levnější koupit, co říkáte třeba na tuhle? http://www.tipa.eu/cz/pajka-s-odsavackou-230v/d-82884/ Trošku blbé, že nemá regulaci, ale to nevadí, ne? Líbí se mi, že má zabudovanou odsávačku, s těma odsávačkama samostatnýma mám blbé zkušenosti.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od durkovic »

to Dj_Paul

no neviem ako je to presne, pozrel som cez everest a je tam Ati Radeon 5200. grafika je s podporou pre rýchlosti AGP 2x/4x/8x no stále to fachčí len na AGP 2x proste s tejto dosky viac nedostanem bola stavaná len pre AGP2x (zrejme to prezrádza aj typ AGP portu na doske, nejaké rozlišnosti v kľúčovaní konektorov (zárezy) tam boli. ale to je už v dnešnej dobe nepodstatné.

nakoniec som do dosky osadil AMD Duron 1,3GHz a fachčí to veľmi pekne. na bežný office/web surf a pozretie videa postačuje. viac od toho isto nebudem chcieť. na iné operácie mám novšie PC.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#28 Příspěvek od dj_Paul »

ještě se mi něco vybavuje,že se na to instaloval nějakej AGP ovladač.myslím že to bylo v balíku VIA4IN1

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Rychlost je vždy udávaná grafikou. Pokud je grafika na 2x, 4x nebo 8x a deska umí 8x, tak se musí použít ovládač pro desku, aby si to uměla přepnout. V některých OS už jsou tyto ovládače již běžně, takže si toho uživatel nemusí ani všimnout. Někde je musí dodatečně stáhnout a instalovat.
Pokud je AGP grafika na 2/4/8x a deska jen na 2x, tak se to ničím neoblbne a pojede to jen 2x.
Naposledy upravil(a) p32 dne 26 úno 2013, 19:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Ak to funguje, tak by som do toho nerypal. A neinstaloval nic od VIA, tie ich drivery su otrasne.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“