Audio kabel, jaký použít?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od AmarokCZ »

Jako teoretik určitě víš, že jde udělat kabel tak, že se chová jako RFI filtr, tak na co potřebuješ měření když vlastně víš, co to umí? 8-)
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od forbidden »

Amaroku, je mi fuk, u koho jsem za blbce. Ty slinty "HiFistů" jsou mi prostě k smíchu, tak jsem to dal najevo, jestli s tím máš problém, tvoje věc. Smysl RF filtru na vstupu napájení nikde nezpochybňuju, jen ty údajně zázračný kabely.

Uživatelský avatar
armaman
Příspěvky: 28
Registrován: 18 úno 2011, 01:00

#48 Příspěvek od armaman »

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=

Merania p. Macuru k VdH su tu. Neviem ci to bude pre tunajsiu komunitu postacujuce.
Navyse ten prispevok je o vlastnikovi kabla ktory kabel zapozical na test do Prahy vo vyssie mnou postnutom prispevku.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#49 Příspěvek od Andrea »

Žádné měření vlivu toho zázračného kabelu na zvuk tam nevidím.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#50 Příspěvek od ZVUK2000 »

armaman píše:http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=

Merania p. Macuru k VdH su tu. Neviem ci to bude pre tunajsiu komunitu postacujuce.
Navyse ten prispevok je o vlastnikovi kabla ktory kabel zapozical na test do Prahy vo vyssie mnou postnutom prispevku.

Kabel je určen pro 50Hz. Test ukázal že není vhodný pro 8MHz?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od forbidden »

Tak toto mě opravdu nepřesvědčí. Superdrahej kabel funguje jako pásmová zádrž pro +- 8 MHz. Skvěle. Co takto měření celýho zesilovače s normálním i superdrahým kabelem? Frekvenční charakteristiku, zkreslení, odstup S/Š, odezvy na skok atd... To by mě přesvědčilo.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#52 Příspěvek od Andrea »

Navíc to měření s 50Ω/50Ω je praxi irelevantní. Která rozvodná síť má frekvenčně nezávislých 50Ω a který napájecí zdroj má frekvenčně nezávislých 50Ω? To nás učili hned na začátku v EMC, že přenosy filtrů se měří a uvádějí pro 50Ω impedance, ale o praktickém vlivu takového filtru to moc nevypovídá.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#53 Příspěvek od Hill »

No, hezké, ale nechápu, co řeší potlačení kmitočtu kolem 8 MHz, když se bude zařízení provozovat třeba v blízkosti vysílače Liblice, kde i po síťovém přívodu leze kmitočet 639 kHz nebo pod Topolnou (270 kHz)?
Řekl bych, že Pavel Macura jen konstatuje objektivně zjištěnou skutečnost a i tím si vlastně utahuje z přesvědčených důvěřivců.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#54 Příspěvek od fredis »

Citace: Celkovo väčšia údernosť, prekreslenejšie basy, iné podanie priestoru, kultivovanejšie výšky. Možná že měl porušenou izolaci :lol: :lol: .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#55 Příspěvek od ok1hga »

fredis píše:Možná že měl porušenou izolaci.
spíše bych hádal, že měl ten kabel kolem krku, nedostávalo se mu kyslíku a už začínal mít halucinace . . .

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#56 Příspěvek od Pikofarad »

Thales píše:Protože jsou tak dokonalé že nějaké takové dodatečné dodělávky nepotřebují?
Už název prozrazuje že jsou "geniální".Takže jakékoliv úpravy či tuning je o ničem :wink:

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Thales »

Spíš genitální. Jiným způsobem řečeno na py*u.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od AmarokCZ »

armaman: vyprdni se na ně, většina lidí tu jsou jen kecalové, co budou radši plkat než aby si na vlastní uši ověřili, že to fakt ne/funguje.

Přidám vlastní zkušenost: nejsem blázen, co kupuje kabely za víc jak jednotky desítek kč, takže jsem místo kabelu udělal účinný RFI filtr (už na 10kHz má útlum 10dB).
Objektivně vliv na zvuk: větší SNR (na celém akustickém pásmu), lehce menší THD (nejvíce je to znát na výškách), frekvenční charakteristika samozřejmě stejná, odezva na skok bez vstupního RC filtru nepatrně jiná, s ním stejná.
Poslechově je to stěží znát - musím se fakt řádně soustředit.
Tudíž za mě je i RFI filtr na dvě věci, protože při běžném poslechu se to dá velice lehce přehlédnout (spíš je problém si toho všimnout).


Když ale vidím, že ten Van de Hnůj ve srovnání s pořádným RFI filtrem nefiltruje prakticky nic, tak se mi vnucuje myšlenka, že největší vliv na zvuk má přesvědčení majitele kabelu, že to má na zvuk vliv... :lol:
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
armaman
Příspěvky: 28
Registrován: 18 úno 2011, 01:00

#59 Příspěvek od armaman »

Mne je to jedno. Mne su do urcitej miery tito pani ukradnuti a ich nazor ma nezaujima. :wink:
Uz na zaciatku som napisal, nech si to kazdy preberie sam.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#60 Příspěvek od Sendyx »

2 AmarokCZ - v jaké konfiguraci zapojení, na čem a čím jsi to lepší SNR a THD naměřil ? Já jsem před měsícem zkoušel jeden velmi drahý krám a zkoušel jsem ho přímo na síti, pak na nějaké "pračce" Belkin, na kvalitním filtru pro lékařské stroje a ještě na jednom filtru. Zesilovač má nešťasné řešení vstupů, přesto byl výsledek nic moc - více problémů dělá nevhodné umístění kabelů od vstupů, než nefiltrovaná síť.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“