Audio kabel, jaký použít?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od AmarokCZ »

Tak nevím, jestli sis toho nevšiml, ale teď píšeš o filtru a o jeden příspěvek dříve jsi psal o kabelu o kterém jsem naopak já nic nepsal...

Stabilizátory to jsou LM317, LM337, LM1117 a pak ještě nějaký 3.3V a na všech je výsledek podobný. Šum na těch LM317 bez filtru byl kolem 130uVrms.
Co se ti na tom vlastně nelíbí? Že vše pracuje lépe v nepřítomnosti rušení není nic nového, ne?

Sendyx: ten filtr z odkazu je celkem podobný tomu, na čem jsem to zkoušel. Takže říkáš, že ty jsi s tímhle nic nenaměřil?
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#77 Příspěvek od Sendyx »

Sendyx píše:Lékařský filtr je mimořádně dobrý, není to křáp pro netopíry, ale funkční zařízení od REO. 250V, 16A, jsou to za sebou zapojené 3 dvojité filtry podobné CNW102 a pár dalších dílů, vstup i výstup stíněný kabel a vše v krabici z 2mm měděného plechu, svařováno.
Ale nikoliv, u přístroje bez signálu se vřazením filtru nepatrně zlepšilo smetí na výstupu, snad o 1dB to šlo dolů a změnil se charakter. Jenže při propojení s přístrojem, který byl mimo filtr, došlo naopak ke zhoršení, srovnatelnému s nevhodným umístním veškeré kabeláže - zemní smyčky.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od AmarokCZ »

To samé jsem naměřil i já - při spojení s něčím "mimo filtr" zhoršení (značné - brum a hlavně impulzní rušení při napěťových špičkách v síti), jinak zlepšení ~1.5 dB (na analogovém výstupu).
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#79 Příspěvek od ok1hga »

AmarokCZ píše:Stabilizátory to jsou LM317, LM337, LM1117 a pak ještě nějaký 3.3V a na všech je výsledek podobný. Šum na těch LM317 bez filtru byl kolem 130uVrms.
žasnu . . . rozdíl s úrovní 130µVrms na napájecím mapětí třeba 36V nejsem doma schopen na nf změřit . . .
jestli bude změna třeba 7dB to je z 130µVrms na 58µVrms.
1mV je hodnota co se dá normálně změřit,
ale ještě desetkrát méně ?
hlavně by mě zajímalo, zda to normální člověk je schopen ušima slyšet(tu změnu) . . .
tomu se prostě nedá snad ani věřit . . . .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#80 Příspěvek od Sendyx »

No, to zas není nic převratného. Měřící systém, který občas používám, má vlastní zbytkový šum pro 20/20k kolem 1,5uV.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od workhard »

Hele vy měřiči, přišel jsem teď z piva, moc nechápu, o čem tady celou dobu točíte, jestli se jedná o metrový síťový kabel k napájení zařízení, který je v serii s komunistickým vedením z kyslíkatého hliníku se všemi vyteklými spoji v krabicích, apod., pak nechápu, jak by mohl dramaticky ovlivnit kvalitu proudu :lol: jedině použít k napájení Hi-Fi aparatury separátní generátor 230V+/-1% 50Hz +/-1% poháněný superčistou naftou bez biosložek :roll:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od AmarokCZ »

ok1hga: k rozdílu - psal jsem víš, že to jde slyšet když se pořádně soustředíš, tudíž v praxi to nepostřehneš.
workhard: je vidět, že's přišel z piva. Až vystřízlivíš, tak popřemýšlej nad kravinami, co's vyplodil. 8-)
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#83 Příspěvek od workhard »

Ok. Nechám si to projít hlavou do zítřka, ale obávám se, že lepší to nebude :lol: zase tolik piv jsem neměl 8-)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od Thales »

Já jsem dnes sice žádný alkohol nepil, ale kraviny tu vidím (nejen dnes) od někoho jiného než je workhard.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#85 Příspěvek od Sendyx »

2 AmarokCZ - tady je jeden filtr, co občas používám...
Přílohy
Filtr Z.jpg
(159.56 KiB) Staženo 128 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#86 Příspěvek od Crifodo »

workhard píše:moc nechápu, o čem tady celou dobu točíte, jestli se jedná o metrový síťový kabel k napájení zařízení, který je v serii s komunistickým vedením z kyslíkatého hliníku se všemi vyteklými spoji v krabicích, apod.
Důležité je věřit. Babička Vocásková taky netuší, kolik pracek neznabohů bylo v procesu, než jí pan farář položil hostii na vyplazenej jazyk.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#87 Příspěvek od AmarokCZ »

Jo, víra je důležitá ... hlavně u ignorantů.
Bohužel pro drtivou většinu lidí se tohle nezmění do chvíle, než jim to někdo vnutí a sami na vlastní uši slyší, že mezi kabely opravdu JSOU miniaturní rozdíly. Tenhle postup jsem absolvoval taky, takže chápu ostatní, že se jim to nezdá.

Sendyx: co za takovýto filtr vlastně připojuješ? Na výstupu takového filtru toho asi moc nezůstane, že?
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#88 Příspěvek od OK2STO »

Sendys má síťový filtr, vyrobený v Metra Blansko, byl používán v šifrovacích zařízenich a byl z počátku utajován, je pro zatížení 300 VA, pamatuji se kdýž se tyto zařízení likvidovala, tak jako první se musel tento
filtr rozbít.
Jarda

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od zdenoeddie »

forbidden píše:Tak to potom jo, to se nedá nic dělat. Jak je někdo přesvědčenej, logika jde stranou. Tady v Brně je takovej ústav, kde je několik lidí přesvědčených, že jsou Napoleon.
:lol:

Inak by som sa chcel spytat, kde sa da za rozumnu cenu kupit RG62? Presiel som eshopy, ale vsade len po 100m a viac. Tahat audio cez pol dediny mi netreba... Dakujem

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od AmarokCZ »

Osobně bych doporučil se na RG62 vykašlat, protože se nevyplatí (neohebný, kvalita jen od některých výrobců, často jen poměděná ocel a stínění jak cedník).
Za sebe doporučuji spíš Tasker T40, nebo třeba Klotz AC110 - oba mají dvojité stínění a jsou velice ohebné, navíc za lepší cenu.
V ČR se RG62 dá sehnat v GES (je ocelový, ač uvádějí, že je měděný) a u CustomWorks. Na SVK ho asi nikdo nemá, protože známému ze SVK jsem ho kupoval v GESu, protože on sám prodejce nenašel.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“