LCD monitor XEROX XA7-19 MODEL 900P, dioda ve zdroji

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

LCD monitor XEROX XA7-19 MODEL 900P, dioda ve zdroji

#1 Příspěvek od 555 »

přeji hezkou neděli všem.......

tento monitor jsem koupil přes inzerát jako nefunkční.. primár byl docela dosti zničen....ALe tam je již vše vyměněno za nové díly..
ted jen poslední věc.
Na sekundáru je 5V větev ve zkratu se zemí...Může za to SMD dioda která je pověšena na této větvi a mezi zem...řekl bych,podle toho jak je zapojena,že je to zenerka..ale nevím jakou tam dát..třeba 5V6??

jinak vše ostatní se zdá na sekundáru být ok.. :roll:
Naposledy upravil(a) 555 dne 05 bře 2013, 20:22, celkem upraveno 1 x.
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Bez schema těžko odhadovat. Pulzní zdroje mívají na sekundáru v jedný větvi sichr zenerku která má sloužit jako ochrana proti zvýšenému napětí. Pokud je v sekci 5V, dal bych tam alespoň 6V8. 5V6 by se díky toleranci mohla propálit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od 555 »

DÍKY:-) schéma by bylo super no ale bohužel (aspoň já ho neobjevil)..jinak v žádné sekundární větvi už není žádná taková dioda a takto zapojena,čili by to mohla být ta zenerka:-)najdu tedy 6V8.
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#4 Příspěvek od Charos »

Nebývá tam spíše transil (vydrží víc než zenerka)?
např. 1N5908, BZW06-5V8...

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od 555 »

je tam zenerka.nakonec jsem to udělal jinak..mám tu zdroj z moncku proview a tam byla tato zenerka v 5V větvi tak jsem ji sem dal...
(v tom moncku proview bylo na její pozici označení ZD003)

ted již jede zdroj jak má..sekundární napětí 5V a 14,4V je OK..

ledka reaguje na vypnutí,zapnutí..změní barvu,když není připojen signál..když signál připojím z PC rozsvítí se zase do zapnutého stavu...

ovšem nejde podsvit..ale samotný invertor je funkční..
ale i když připojím displej a zářivky i bez přičinění logické desky zapnu,tak obraz není..
je vidět že na logice někdo něco pájel...
ted ovšem ale nevím jestli třeba eeprom nemohla odejít,když byla porucha na 5V.. :roll:


hledal jsem servisní manuál pro tento monitor ale bez úspěchu:-(
je to jak naschvál..když hledám schéma zdroje,tnajdu jen schéma logiky..jednou potřebuju schéma logiky a není:-(

tato logika je v něm:

http://lcdpart.ru/published/publicdata/ ... 3H_enl.jpg

TSUM-S3H
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od 555 »

nikdo neví že?

mě se k tomuto monitoru nedaří najít ani DUMP..už jen opravdu musí být vada zde..
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“